logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie wiem co to znaczy kochać Boga.
Autor: tomasz (---.bb.sky.com)
Data:   2015-06-30 02:47

mam problem, otóż nie wiem czy kocham Boga!
wierze w Boga i w to, że Jezus Zmartwychwstał
modle się codziennie, rozmawiam z Jezusem, do kościoła staram się chodzić co niedziele a jak mam czas to również w tygodniu, staram się adorować Jezusa lecz nie potrafię mu powiedzieć ze go kocham, bo nie wiem co to znaczy kochać Boga
czy to życie bez grzechu, czy to życie w ascezie - sam już nie wiem co to znaczy czy coś innego

 Re: Nie wiem co to znaczy kochać Boga.
Autor: Biggi (31.42.20.---)
Data:   2015-06-30 10:28

"Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje" J 14,21.

 Re: Nie wiem co to znaczy kochać Boga.
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2015-06-30 11:41

Kochać Boga to znaczy ciągle Go szukać i wypatrywać tak jak chłopak z rumieńcem na twarzy wyczekuje swojej dziewczyny. Kochać Boga, to znaczy wypełniać Jego nakazy tak jak narzeczony spełnia prośby swojej ukochanej. Kochać Boga to poznawać Go lepiej, tak jak zakochana dziewczyna chce poznać swojego chłopaka i zadaje mu tysiące pytań. Kochać Boga to znaczy próbować zrozumieć np. dlaczego mamy postępować tak a nie inaczej. Kochać Boga to widzieć Go w drugim człowieku. Kochać Boga to znaczy nie dopuszczać do tego co się Jemu nie podoba tak jak zakochany chłopak nie zrobi niczego co by sprawiło przykrość jego narzeczonej.

 Re: Nie wiem co to znaczy kochać Boga.
Autor: Maciej (---.elpos.net)
Data:   2015-06-30 11:51

Wszystko jest podane w Biblii jak kochać Boga na przykładzie życia Pana Jezusa. Czytamy w Biblii, że przebaczał wszystkim (nam też polecił to samo, przestrzegał przykazań Bożych, kochał swoich rodziców Maryję i Józefa. Pokazał jak nieść krzyż cierpliwie, jak zmagać się z przeciwnościami. Pokazał nam swoim życiem jak modlić się nieustannie aby nie ulec pokusie. Te wszystkie zachowania Pana Jezusa świadczyły o wielkiej miłości do Boga i mamy zadanie aby starać się w miarę możliwości wcielać te zachowania w naszym życiu.

 Re: Nie wiem co to znaczy kochać Boga.
Autor: dominik (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2015-06-30 11:54

Pomyśl, że to jak między zakochanymi; mężczyzna stara się o względy kobiety przynosząc kwiaty, ale z czasem prezentów będzie mniej, emocje ucichną, ale pozostanie wierność i pragnienie bycia przy sobie. Tak jest z naszą relacją z Bogiem. Gdy ktoś się nawróci (przynajmniej ja tak miałem) emocje są ogromne i czuje się obecność Pana, a wszystko jest takie proste. Z czasem jednak przyjdzie czas, gdy to minie. I co wtedy? Coś jest nie tak, bo czegoś już nie ma? Bóg wtedy sprawdza twą wierność i miłość, i w kim pokładasz nadzieję. Takie trudne chwile, gdy wydaje się, że Pan śpi jest naprawdę czasem błogosławionym, wtedy jest okres kształtowania, On uczy wtedy wierności i miłości do Niego. Przyjrzyj się swemu życiu, czy tak nie było, albo czy tak teraz nie jest. Przecież szukasz i starasz się więcej, pragniesz Chrystusa - czy to nie jeden z wyrazów miłości?
"Bo w ogniu doświadcza się złoto,
a ludzi miłych Bogu - w piecu utrapienia" - Mdr 2,5
Z Bogiem

 Re: Nie wiem co to znaczy kochać Boga.
Autor: anna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2015-06-30 14:02

Ostatnio ktoś mi powiedział, ze kochać to wszędzie dostrzegać znaki obecności kochanej Osoby - i myślę, ze to samo można odnieść do Boga...

 Re: Nie wiem co to znaczy kochać Boga.
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-02 00:01

"albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań (...)" 1 J 5,3

 Re: Nie wiem co to znaczy kochać Boga.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2015-07-02 17:42

«Jeśliby ktoś mówił: 'Miłuję Boga', a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. Takie zaś mamy od Niego przykazanie, aby ten, kto miłuje Boga, miłował też i brata swego» (1 J 4, 20-21).

Św. Jan Paweł II o miłości do Boga i o miłości bliźniego jako cnotach teologalnych:
MIŁOŚĆ DO BOGA (klik)
MIŁOŚĆ BLIŹNIEGO (klik)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: