logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: Rafał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-01 14:41

Witam
Od dłuższego czasu żyję na diecie. Dawniej przez 6 dni jadłem mięso a w piątki rybę. Niestety od jakiegoś czasu, nie potrafię zjeść ryby. Po prostu po każdej próbie zjedzenia jej robi mi się niedobrze. Czy jest możliwość jedzenia innego mięsa mimo piątkowego postu? Bardzo mi na tym zależy a nie mogę tego mięsa zastąpić niczym innym.

 Re: Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: Estera (dawniej Esterka) (---.165.kosman.pl)
Data:   2015-07-01 16:10

Co to za dieta? Zalecona przez lekarza? Na co ma pomagać?

 Re: Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: Rafał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-01 16:30

Nie jest to dieta zalecona przez lekarza. Trenuję kulturystykę więc jest to dieta sportowa. Myślałem też o odpuszczaniu diety w piątek ale bardzo pogarszało to moje całotygodniowe wyniki.

 Re: Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: pomi (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-07-01 16:51

Może jajecznicę lub jajko sadzone?

 Re: Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: antonima (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-07-01 16:56

Jeśli do tej pory jedzenie ryby nie sprawiało ci problemów, a nagle uległo to drastycznej zmianie, to powinieneś wybrać się do lekarza. Takie rzeczy rzadko dzieją się bez przyczyny. Twój organizm musi znosić dodatkowe obciążenia i wysiłek, skoro jesteś kulturystą.

 Re: Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: sstaszek (31.42.28.---)
Data:   2015-07-01 17:48

Chłopie nie przesadzaj i nie rób "religii" i sensu życia z kulturystyki. Równie dobrze można się odżywiać innymi (bezmięsnymi) produktami, np.strączkowymi. Dla chcącego nic trudnego!

 Re: Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: aanoinbm3342 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-01 18:19

Nie gadaj głupot kolego jestem dietetykiem. Powiedz co jesz i ile gram to podam Ci alternatywę. Bo widzę, że nie masz pojęcia o jedzeniu i znając życie chodzi o kurczaka gotowanego na parze :)

 Re: Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: kadda (109.206.193.---)
Data:   2015-07-01 19:50

Jeśli chodzi o białko, to są różne produkty, które je zawierają. Możesz dodawać białko w proszku - na pewno jesteś w posiadaniu takiego - do innych potraw, żeby utrzymać bilans w diecie.

 Re: Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: Rafał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-01 21:14

Jestem na diecie rotacyjnej 3800kcal dziennie. 3 dni niskich węgli a 4 dnia dzień ładowania. W dniu niskich węgli jem 5 jajek + ok 900g mięsa + 100g twarogu wieczorem. W dniu ładowania 5 jajek + ok 1050g mięsa. Są to ilości białka które nie da się zastąpić samym białkiem lub warzywami. Ale jeśli macie jakieś propozycje to chętnie wysłucham :)

A dawniej byłe człowiekiem leniwym, załamanym i popadającym w częste depresje. Dopiero wiara Boga oraz właśnie siłownia zmieniły to, że uwierzyłem w siebie, że potrafię się zmienić i, że nie muszę być taki jak byłem. Dla św. Jana Pawła 2 wycieczka w góry pomagała mu odetchnąć od dnia codziennego, dla mnie czymś takim jest właśnie siłownia (wiem, że trochę kiepskie porównanie ale nie potrafię wymyślić innego :( ).

 Re: Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: Estera (dawniej Esterka) (---.165.kosman.pl)
Data:   2015-07-01 21:50

Jak napisano powyżej, białko nie musi pochodzić z mięsa. Możesz je zastąpić np. wymienionymi już strączkowymi: soja, soczewica, fasolka, kukurydza lub produktami mlecznymi (białko z serwatki). Poczytaj np. tu: http://www.sfd.pl/Podstawy_%C5%BCywienia_w_sporcie-t818327.html
Ad aanoinbm3342 - też mam takie podejrzenia ;) Z drugiej strony... ciężko o naprawdę sensownego dietetyka, więc poniekąd nie dziwię się dylematom autora.

 Re: Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: Estera (dawniej Esterka) (---.165.kosman.pl)
Data:   2015-07-01 23:04

Patrik Baboumian jest strongmenem i weganinem, zwycięzcą zawodów w 2011 r, już jako wege. Jeśli on może na stałe zrezygnować z produktów zwierzęcych (a trenuje więcej niż Ty), to Ty możesz przez jeden dzień w tygodniu obyć się bez mięsa. Innymi słowy: nie przeginaj i nie rób bożka ze swego ciała - patrz pierwsze przykazanie.

 Re: Dieta a piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-07-03 23:09

Proponuję wizytę u dietetyka i spowiednika. Obaj mogą pomóc.
Obawiam się że szukanie odpowiedzi na forum to kiepski pomysł (z całym szacunkiem do wypowiedzi Przedmówców).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: