logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy dobrze zrobiłem przyjmując Komunię?
Autor: Michał (---.rudaslaska.vectranet.pl)
Data:   2015-07-06 11:19

Ostatnio postanowiłm że spróbuję przyjąć Komunię Św. w 9 pierwzych piątków miesiąca. Przed Mszą Św. poszedłem do Spowiedzi Św. ale mam rozterki czy powinienem przystąpić na tej Mszy do Komunii Św. gdyż za pokutę miałem odmówić modlitwę którą nie znalazłem w Skarbczyku. Pomodliłem się ją już w domu po powrocie kiedy odnalazłem ją na necie.
Czy dobrze zrobiłem przyjmując Komunię na tej Mszy?
Proszę o pomoc, dziękuje i pozdrawiam.

 Re: Czy dobrze zrobiłem przyjmując Komunię?
Autor: Mateusz (31.42.16.---)
Data:   2015-07-06 17:39

Michale, a czy uzyskałeś rozgrzeszenie w czasie tej spowiedzi? Jeśli tak, mogłeś przystąpić do Komunii. Pokutę można odmówić później, choć oczywiście nie należy jej umyślnie odwlekać/zaniedbywać.

 Re: Czy dobrze zrobiłem przyjmując Komunię?
Autor: Dominik (31.130.102.---)
Data:   2015-07-06 18:59

Nie masz obowiązku odmawiania pokuty OD RAZU po spowiedzi. Najlepiej jest to zrobić jak najszybciej, tak jak mówisz, po spowiedzi, po Mszy Św. w kościele lub po prostu w domu, aby nie zapomnieć i pokazać sobie i Bogu, że ci na Nim zależy i chcesz jakoś za te grzechy wynagrodzić :) Nieważne jest więc kiedy ją odmówimy (jeśli spowiednik nie wyznaczy terminu), byle jej umyślnie nie odkładać na kolejne dni, kiedy np. wieczorem mam możliwość odprawienia, a np. gram na komputerze, bo mi się nie chce jej dzisiaj odmawiać :) Tak że, nie masz o co się martwić i przystępuj do Komunii Św. Z Bogiem :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: