logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak budować na Chrystusie?
Autor: Michał (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2015-07-29 13:42

Po czym poznać, po czym poznam, że w świątyni Boga, która jest w nas, i też we mnie, że w moim wnętrzu, w sercu, został położony kamień węgielny, głowica węgła, czyli Jezus Chrystus, i że dom, który jest we mnie budowany, że jest on budowany na Chrystusie, i że wręcz to Pan Jezus go buduje we mnie, a nie ja sam. Bo z Pisma wiemy, że uczeni w Piśmie, budowniczowie, przywódcy Izraela, próbowali sami budować swoją świątynię i zbawiać się sami przez wypełnianie prawa i sami chcieli wydawać owoce bez Chrystusa, bez tego kamienia węgielnego, który odrzucili, a wiadomo, że bez Chrystusa (korzenia) nie da się wydawać owoców i być zbawionym, gdy On nie jest fundamentem domu i gdy Jego „soki/Duch Święty” nie dochodzą do gałązek latorośli. Zatem jak położyć głowicę węgła pod dom „swój” i jak sprawić i jak żyć, aby to Chrystus budował ten dom, a nie my sami? Po czym to poznać, że tak właśnie jest?

Dziękuję za odpowiedź.

 Re: Jak budować na Chrystusie?
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-30 04:35

"albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie" (1 J 5,3).

"Miłość zaś polega na tym, abyśmy postępowali według Jego przykazań (...)" (2 J 1,6).

Po prostu :)

 Re: Jak budować na Chrystusie?
Autor: Ewa (---.dyn.telefonica.de)
Data:   2015-07-30 21:46

Czy masz czyste sumienie? Czy z czystym sumieniem możesz przystępować do komunii św. i czynisz to?

Zobacz Ewangelię św. Jana 6, 53-59.

Gdybyś miał wrażenie, że Twoje sumienie nie funkcjonuje tak, jak powinno, że nie czujesz szczególnych wyrzutów sumienia, pomimo popełnienia poważnych grzechów i że nie masz żalu za grzechy, polecam Ci odmawianie koronki przebłagalnej do Ducha Świętego oraz Różańca do Siedmiu Boleści Matki Boskiej. Maryja obiecała, że każdy, kto będzie odmawiał ten różaniec, otrzyma łaskę żalu za grzechy.

Tak w ogóle to bardzo opłaca się sięgać często po Pismo św. i czytać go regularnie. Postanowiłam tak czynić od pewnego czasu i jest Ono nieocenionym Źródłem wiedzy i mądrości.

Podstawami i praktykami życia chrześcijańskiego są:
- Sakramenty
- Modlitwa
- Obecność w Kościele (msza święta)
- Lektura Pisma św.
- Sakrament pokuty
- Post i umartwienie
- Wypełnianie w życiu przykazań Bożych
- Wypełnianie dobrych uczynków
- Wypełnianie woli Bożej w oparciu o światło Ducha Świętego

 Re: Jak budować na Chrystusie?
Autor: Michał (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2015-08-09 15:17

Dziękuję za te odpowiedzi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: