logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak modlić się o cud?
Autor: Paweł (---.centertel.pl)
Data:   2015-07-29 23:45

Witam, mój problem jest taki, że mam przewlekły uraz ręki który leczę już rok i po fizykoterapii, badaniach, diagnostyce rezonansie itd lekarz powiedział ze nie ma wskazań do operacji powinno być w porządku. Ale nie jest - ból nie ustaje. I wiem ze jest na tyle silny ze nie przywyknę do niego i nie dam rady żyć z tym całe życie i wykonywać różnych czynności. Nie wiem co mam z tym zrobić, to wydaje się błahe ale nie jest. Nie jestem za dobrym chrześcijaninem przyznam się szczerze, do kościoła chodzę co niedzielę ale do spowiedzi już kilka razy w roku bo i wytrzymać bez grzechu ciężkiego dłużej jak tydzień za bardzo rady nie daję. W tym wypadku pozostaje mi się tylko modlić. Jak robić to najlepiej jakie modlitwy są dobre? Nie wiem jak to ująć ale ciężko mi bedzie nagle mówić różaniec codziennie jak ja i rzadko pacierz mówię. Proszę o rady, pomoc, cokolwiek.

 Re: Jak modlić się o cud?
Autor: Pani T. (5.174.72.---)
Data:   2015-07-30 03:17

Modlić się o cud? Zawsze możesz pojechać do jakiegoś charyzmatyka (dużo ich teraz w Polsce, i naszych, i "importowanych"), poprosić o modlitwę, a może Pan Bóg się zlituje i udzieli ci łaski. Możesz też kupić książkę w wydawnictwach przodujących w tematyce uzdrowienia i odmawiać wszystkie modlitwy po kolei. Możesz dotykać chore miejsce relikwiami świętych, jeśli takowe posiadasz, namaszczać olejami (św. Charbela, św. Peregryna lub olejem z dłoni Myrny) lub przemywać wodą z Lourdes. Recept na uzdrowienie jest mnóstwo...

Ale czy cud coś zmieni w Twoim życiu? Zaczniesz pogłębiać swoją wiarę, podtrzymywać relację z Bogiem, szczere i z miłością korzystać z sakramentów? Czy po otrzymaniu uzdrowienia wrócisz do swojego "letniego" życia duchowego, bo Bóg nie będzie ci już potrzebny - zrobił swoje i może wracać do domu.

Nie jestem ironiczna. Wiem, że cierpisz, że jest ci trudno żyć z bólem, który na pewno uniemożliwia wiele czynności. Wiem, że na pewno bardzo pragniesz powrotu do sprawności przed urazem. Ale sposób, w jaki opisujesz swoją potrzebę cudu, rani mnie jako chrześcijanina. Bóg jest dla ciebie jak "sklep, w którym załatwiasz sprawunki", a potem wychodzisz z niego, nie potrzebując go więcej. Piszesz, jakie modlitwy są dobre? Myślisz, że Boga da się przekupić? Że modlitwa posiada magiczną moc jak czarodziejska różdżka? Przyznajesz się, że prowadzisz stosunkowo obojętne życie duchowe. Nie ma tam ani słowa, że pragniesz coś zmienić.
Myślę, że cierpienie zostało ci dane jako okazja do odnowienia (albo do zawarcia) przyjaźni z Bogiem. Postaraj się wsłuchiwać w Jego głos, w Jego wolę. Żyj tak, by był On Panem twego życia. Módl się często, czytaj Pismo Św., uczęszczaj na Eucharystię, zrób dobry rachunek sumienia itd. Proś Ducha Świętego, aby oświecał cię swoim światłem i pomagał ci w walce z grzechem. Uwielbiaj Go. Bóg cię uzdrowi albo da ci siłę do wytrwania w bólu.
Zawsze możesz prosić o pełne uzdrowienie, ale pamiętaj, że Bóg ciebie zna. Jego nie da się oszukać. Wie, co dla ciebie dobre. On zna twoje zachowania i reakcje na konkretne bodźce. Życzę ci dojrzałości ducha, abyś mógł następnym razem zapytać nie o to, jak się modlić o cud, ale jak wzrastać w wierze. Cud może zaś stać się następstwem tego wzrostu w wierze i przyjaźni z Panem.

 Re: Jak modlić się o cud?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2015-07-30 18:55

Np tak: Jezu! Jeśli tylko chcesz, możesz mnie uzdrowić. Lecz nie moja, a Twoja wola niech się stanie.

 Re: Jak modlić się o cud?
Autor: joannaa (---.as13285.net)
Data:   2015-08-03 01:44

Zmienić lekarza i odmowic nowenne pompejanska. Ale nie traktowac Boga jak zlotej rybko czyli pamietac o "niech bedzie wola Twoja".

 Re: Jak modlić się o cud?
Autor: opq (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2015-08-04 13:22

Modlitwa o cud:

Panie Jezu, staję przed Tobą taki jaki jestem.
Przepraszam za moje grzechy, żałuję za nie,
proszę przebacz mi.
W Twoje Imię przebaczam wszystkim
cokolwiek uczynili przeciwko mnie.
Wyrzekam się szatana, złych duchów i ich dzieł.
Oddaję się Tobie Panie Jezu całkowicie teraz i na wieki.
Zapraszam Cię do mojego życia, przyjmuję Cię
jako mojego Pana, Boga i Odkupiciela.
Uzdrów mnie, odmień mnie, wzmocnij na ciele, duszy i umyśle.
Przybądź Panie Jezu,
osłoń mnie Najdroższą Krwią Twoją i napełnij Swoim Duchem Świętym.
Kocham Ciebie Panie Jezu. Dzięki Ci składam.
Pragnę podążać za Tobą każdego dnia w moim życiu.
Amen.
Maryjo Matko moja, Królowo Pokoju,
Święty Peregrynie Patronie chorych na raka,
Wszyscy Aniołowie i Święci,
proszę przyjdzie mi ku pomocy.

Odmawiaj tę modlitwę z wiarą, bez względu na to jak się czujesz. Kiedy dojdziesz do takiego stanu, że będziesz szczerze pojmował każde słowo całym swoim sercem, doznasz duchowej łaski. Doświadczysz obecności Jezusa i On odmieni całe twoje życie w bardzo szczególny sposób. Przekonasz się.

o. Peter Mary Rookey OSM
http://adonai.pl/modlitwy/?id=80

Czy wolno prosić o cud? Proszę przeczytać artykuł http://glosojcapio.pl/index.php?Itemid=105&id=329&option=com_content&task=view

Jak się modlić o uzdrowienie, wzrastać w wierze i przyjmować uzdrowienie, świadectwa działania Boga - jest w wielu odcinkach nagranych przez Szkołę Nowej Ewangelizacji z Gliwic i zamieszczonych na kanale youtube - Dotyk Boga.

Pozdrawiam

 Re: Jak modlić się o cud?
Autor: 3543 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2015-08-04 15:54

"Jakie warunki muszą być spełnione ze strony chorego, by doszło do uzdrowienia? Oczywiście cały czas zakładamy, że mamy do czynienia z sytuacją, że to jest wolą Pana Boga, bo Bóg widzi, że ta łaska temu człowiekowi posłuży na drodze do zbawienia. Od strony chorego potrzebna jest na pierwszym miejscu łaska uświęcająca, poza tym pragnienie uzdrowienia, prośba, która jest wyrażona jasno, wiara w to, że Bóg może go uzdrowić oraz zaufanie i zgoda z wolą Bożą. Jest to pięć warunków, które są konieczne, żeby mogło dojść do uzdrowienia."
Być uczniem Pana, strona 68
ks. Michał Olszewski SCJ

Chyba czeka Cię dużo pracy nad sobą, Paweł :)
Generalnie polecam Ci tą książkę, technicznie nie jest za pięknie napisana co widać już w powyższym cytacie ale merytorycznie jest bardzo dobra, myślę, że mógłbyś się z niej wiele nauczyć :)
Wydaje mi się, że masz do tego niezbyt dobre podejście, modlitwy o uzdrowienie to nie szukanie jakiegoś magicznego talizmanu, czaru czy stuprocentowego sposobu modlitwy. To wiara :) również w to, że uzdrowienie nie musi Ci być dane.

Nie zapomnij też o szukaniu pomocy u innego lekarza :)

ps. śmiać mi się chce kiedy czytam jakiego bożka niektórzy ludzie sobie zrobili z Nowenny pompejańskiej. Cudowny lek na wszystko po czym posty w stylu "odmówiłam już trzy nowenny pompejańskie i Bóg mnie nie wysłuchał".
Wiem, że to usuniesz Szanowny Moderatorze:) Podrawiam:)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: