logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak podziękować Bogu?
Autor: Ananiasz (---.net.lannet.org)
Data:   2015-08-04 14:45

Witam was bardzo gorąco, pisząc ten wątek pragnę podzielić się z wami wspaniałą nowiną, jakiś czas temu moja babcia zachorowała, stan jej pogarszał się, postanowiłem, że będę modlił się za nią, gdy to uczyniłem jej stan pogarszał się z tygodnia na tydzień, moja mama powiedziała, że babcia nie może nie przeżyć, ciocia dała na mszę za babcię.
Dwa dni temu stało się coś co zadziwiło moją rodzinę, stan babci polepszył się i stopniowo zaczyna zdrowieć, pierwszy raz w moim życiu Pan Bóg wysłuchał moich modlitw, ale przede wszystkim modlitwy innych. Pragnę podziękować Panu Bogu za taki wspaniały dar, lecz nie wiem jak mam to zrobić, proszę was o pomoc. Pozdrawiam

 Re: Jak podziękować Bogu?
Autor: Betty (---.google.com)
Data:   2015-08-04 16:29

Np. zadzwoń do Caritas i zaproponuj swe usługi.

 Re: Jak podziękować Bogu?
Autor: M. (---.centertel.pl)
Data:   2015-08-04 19:30

Chwała Panu
Wydaje mi się, że jest w nas głęboko myślenie w kategoriach transakcji z Bogiem. Nic nie jesteśmy w stanie uczynić Bogu, co mogłoby być równowarte jakiemukolwiek darowi lub jakiejkolwiek łasce jakiej On nam udziela. Być może nawet każda sytuacja w której jesteśmy "zmuszeni" do uchwycenia się Jego jako ostatniej nadziei... jest tylko po to, żebyśmy się do Niego zbliżyli. Relacja z Nim jest celem samym w sobie. Możemy mu "tylko" dziękować i uwielbiać go za wielkie dzieła jakie czyni i za to jaki On jest :)) I w ten sposób zbliżać sie do Niego. Im jesteśmy bliżej, tym bardziej On nas może przemieniać. Miłość jaką On nas obdarza na pewno zobowiązuje też nas do przekazywania jej dalej...do okazywania jej innym ludziom.

 Re: Jak podziękować Bogu?
Autor: Mateusz (31.42.16.---)
Data:   2015-08-04 20:33

Dobre podziękowanie Bogu pochodzi z serca osoby bezpośrednio zainteresowanej. Po prostu wyraź swoją wdzięczność wobec Boga w słowach, jakie przyjdą Ci do głowy.

 Re: Jak podziękować Bogu?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-08-05 01:24

Wdzięczność powinna być podstawą naszego stosunku do Boga, więc dobrze, że o tym myślisz.
Do wyboru albo wszystko po kolei:

- Modlitwa dziękczynna (jakakolwiek, albo odczytana, albo wyrecytowana, plus
swoimi słowami, bo trzeba to powiedzieć od serca)
- Zamów mszę świętą dziękczynną (jeśli masz swoje pieniądze)
- Dziękczynna adoracja Najśw. Sakramentu, a potem... dobre lody, żeby i ciało się cieszyło
- Dobry uczynek wobec kogoś, kogo nie lubisz
- Uśmiechaj się do wszystkich wokoło
- Większa troska o babcię, żeby ten dar życia trwał jak najdłużej
- Posprzątaj jej mieszkanie, umyj okna. Swoje też.
- Zrób coś, co bardzo lubisz robić i ofiaruj to Bogu z radością.
- Zrób coś, czego nie lubisz robić i odkładasz ciągle na później. I też ofiaruj Bogu jako dziękczynienie.
- Jak możesz chodzić to idź na pielgrzymkę, albo jedź na rowerze w jakieś święte miejsce.
- Idź na kurs tańca.

To nie są żarty. Szczerze mówiąc, miałam pominąć te punkty z mszą dziękczynną, adoracją i pielgrzymką, a napisać w to miejsce "pograj w piłkę", "zrób trzy fikołki", ale przestraszyłam się, że wtedy nie przeczytasz do końca, bo nie weźmiesz na serio mojej odpowiedzi. Wiesz o co mi chodzi? Kiedy dostaje się od Boga prezent, trzeba po prostu się cieszyć. W ogóle radość jest największą wdzięcznością. A człowiek, który się cieszy, pokazuje to, mówi o tym, i chce, by wszyscy wokół też się z czegoś cieszyli.
Mam wrażenie, że brakuje Ci tej spontaniczności wobec Boga, takiej zwyczajności. Że najchętniej znów poprosiłbyś o jakąś dobrą poważną modlitwę na tę okoliczność. Coś w stylu: "Najprzedobrzejszy Wielmożny Panie Boże. W imieniu babci, całej rodziny i moim własnym chciałbym złożyć Ci najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności za łaskę zdrowia dla babci,,," No tak też można. Ale można po prostu wpaść do Niego z radością przed tabernakulum, uśmiechnąć się szeroko i powiedzieć: "Ale fajnie, że babcia czuje się dobrze, dzięki Boże za wszystko, właśnie lecę się z nią spotkać". Spróbuj troszkę wyluzować :)))

Nie chodzi mi o to, żeby Boga lekceważyć, ale żeby stał Ci się Kimś bardzo bliskim. Wtedy nie będzie tego lęku, że powiesz coś nie tak jak trzeba, że użyjesz złych słów, że zrobisz za mało. Tu się liczy miłość, a nie szczegóły. Naucz się cieszyć ze spotkania z Bogiem. Po prostu cieszyć :)))

 Re: Jak podziękować Bogu?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2015-08-05 09:09

/.../

Cytując Biblię należy podać źródło cytatu, tzn. księgę, rozdział i wiersz.
moderator

 Re: Jak podziękować Bogu?
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-08-13 01:03

Możesz zamówić Mszę Świętą dziękczynną (jeśli masz kieszonkowe). Nie ma większego podziękowania Bogu.
Ale pamiętaj Ananiaszu, że umiera KAŻDY człowiek. Odchodzimy do Boga w różnym wieku, jeden ma 90 lat, inny np. 35 lat, jeszcze inny 18 lat. Wystarczy spojrzeć na nagrobki na cmentarzu... I kiedyś spotkamy się ponownie, daj Boże wszyscy w niebie.
Ale teraz ciesz się i dziękuj Bogu. I powiedz babci, że ją kochasz :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: