logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Starszy mężczyzna znowu nie daje mi spokoju.
Autor: Ewelina (78.10.91.---)
Data:   2015-08-27 23:01

Witam. Jakiś czas temu pisałam o tym, że starszy, poznany przeze mnie mężczyzna kieruje do mnie dwuznaczne wypowiedzi, zaczepia mnie i raz nawet zaczął mnie całować i dotykać bez mojej zgody. Za Waszą radą postanowiłam go unikać i nie wdawać się z nim w bezsensowne rozmowy. Wszystko było w miarę dobrze, jeśli już go rzeczywiście spotykałam to konczyło się na przywitaniu, ewentualnie zamienieniu kilku słów. Niestety, nie tak dawno temu wyskoczył do mnie z tekstem, że mam mówić do niego "Cześć...". Za każdym razem, gdy widział mnie jak idę z moją mamą, to nic się nie odzywał, jedynie patrzył na mnie. Dwa dni temu, gdy szłam z mamą po mieście zauważyłam jego, udawałam jednak, że nie widzę go a on gdyby nic pierwszy do mnie: "Dzien dobry". Głupio było nie odpowiedzieć... Moja mama zdziwiona, ja trochę zmieszana, gdyż już kiedyś zauważyła, że gdy tylko go spotykamy to patrzy w moją stronę i się uśmiecha. Szczęście, że jeszcze się nie domyśliła... I teraz mam coraz większe obawy, że albo on kiedyś przy mojej mamie albo do niej powie coś, po czym ona w koncu się domyśli... Co mogę w tej sytuacji zrobić?

 Re: Starszy mężczyzna znowu nie daje mi spokoju.
Autor: juz po studiach (84.79.226.---)
Data:   2015-09-03 13:49

Powiedz mamie o całej sytuacji. Ktoś kto zna tego pana i Ciebie powinien wiedzieć co się dzieje. Nie chcę Cię straszyć, ale starsi panowie są różni. Uważaj.

 Re: Starszy mężczyzna znowu nie daje mi spokoju.
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2015-09-03 13:56

A może lepiej, żeby mama wiedziała? A może lepiej nie ukrywać przed wszystkimi, że ten człowiek Cię w pewien sposób męczy, może nawet prześladuje (nie wiem, może to za duże slowo)? Może lepiej powiedzieć mu przy świadku, że nie życzysz sobie żadnych kontaktów, żadnych zaczepek, żadnych powitań?
Teraz jesteś z tym sama i na dodatek obawiasz się, że mama się domyśli. Po co bierzesz ten ciężar na siebie, tylko na siebie? Znajdź osoby, w realu, blisko, które będą po Twojej stronie (jesli nie mama, to ktoś inny). Zmieszałaś się, mama to widzi, facet też i to przeciw Tobie rozgrywa. Sekret działa przeciw Tobie. Na pewno przeciw Tobie.
Świadkowie są też ważnym argumentem, gdyby trzeba było rzecz zgłosić na policję.
Co może już należało zrobić przy pierwszej próbie dotyku bez zgody.

No i nie powinnaś była jednak mu wcześniej odpowiadać, witać się, wdawać się w jakikolwiek kontakt. Te krótkie rozmowy były wg mnie błędem. Takie sprawy się ucina. No więc teraz też - żadnych grzecznosciowych pogaduszek.
Ignorować albo jeśli sie nie da, to głośno, bardzo stanowczo i przy ludziach sobie wypraszać zaczepki. twoje bezpieczeństwo ejst wazniejsze niz niedobra cisza wokół tej sprawy.

 Re: Starszy mężczyzna znowu nie daje mi spokoju.
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2015-09-03 14:32

Może jestem nieuprzejma, ale człowiekowi, który by mnie dotykał i całował bez mojej zgody, nie odpowiadałabym na powitanie, nie mówiąc już o żadnym zamienianiu kilku słów (chyba, że krótko a dosadnie powiedzieć, że nie mam ochoty na żaden kontakt z nim).

A mamie powiedziałabym od razu. Dodatkowo jeszcze tacie i bratu. Czemu to ukrywać przed bliskimi? Chyba lepiej, żeby wiedzieli, ze ze strony tego pana grozi Ci niebezpieczeństwo?

 Re: Starszy mężczyzna znowu nie daje mi spokoju.
Autor: n_ (---.derkom.net.pl)
Data:   2015-09-03 16:44

Unikaj wszelkiego kontaktu z tym człowiekiem, nie odpowiadaj "dzień dobry", ignoruj, a jeśli cię zacznie zaczepiać to nawet możesz krzyczeć. Powiedz o wszystkim rodzinie, będziesz się czuła bezpieczniej. Mnie też zaczepia jeden stary dziad (przepraszam za wyrażenie, ale inaczej się nie da), z początku nie podejrzewałam niczego złego, ot sąsiedzkie dzień dobry, a poza tym nie wdawałam się w dyskusje,ale zaczął mnie zagadywać, później przesiadywać pod moim domem, niby to na ławce obok, a jakiś czas z temu ni stąd ni zowąd złapał mnie od tyłu za ramiona, co było obleśne , ohydne i po prostu nie wiem co temu człowiekowi strzeliło do głowy, byłam tak zszokowana,ze nie mogłam z siebie wydusić słowa, ale w domu się popłakałam, nie mogłam z nerwów spać całą noc i wykrzyczałam rodzinie,że trzeba coś takiego zgłaszać na policję. Teraz nawet nie odpowiadam dzień dobry temu człowiekowi, udaję, że go nie ma, a jak jeszcze raz cokolwiek do mnie powie, to wykrzyczę przy ludziach, żeby się stary zboczeniec ode mnie odczepił. Nie zrobiłam nic coby mogło zachęcić tego starego pijaka, a jednak z powodu mojej zwyczajnej ludzkiej uprzejmości i kultury ubzdurał sobie nie wiadomo co. Uważaj na siebie, poinformuj rodzinę, i unikaj tego napastującego zboczeńca. To nie jest sprawa, którą możesz bagatelizować.

 Re: Starszy mężczyzna znowu nie daje mi spokoju.
Autor: antonima (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-09-03 17:06

Koniecznie powiedzieć rodzicom. A jeśli sytuacja z dotykaniem czy nawet niechcianymi zaczepkami się powtórzy, to nie wstydź się, tylko głośno i wyraźnie powiedz, że absolutnie sobie nie życzysz takiego molestowania (bo to jest molestowanie seksualne i trzeba to nazwać po imieniu) i że jeśli jeszcze kiedyś się to powtórzy, powiadomisz policję.

To nie Ty masz się wstydzić i uciekać, i chowac się przed molestującym, tylko to on ma wiedzieć, że nie pozwolisz sobie na takie traktowanie, że masz wsparcie rodziców i organy ścigania w odwodzie. I nie daj sobie wmówić, że w jakikolwiek sposób sprowokowałaś sytuację i że to Twoja wina (bo byłaś za miła, za uprzejma, że mógł sobie "coś pomyśleć" itd. To nie ofiara jest winna, tylko oprawca. Zawsze.

 Re: Starszy mężczyzna znowu nie daje mi spokoju.
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-09-03 19:48

Też uważam,że powinnaś porozmawiać o tym z rodzicami, koniecznie. Jak dla mnie facet jest po prostu obleśny, unikaj kontaktów i nie przejmuj się, że nie odpowiesz mu na "dzień dobry". Jego zachęca nawet mimowolne twoje spojrzenie, tym bardziej, że przedtem były pocałunki i pewnie myśli, że tobie się to podoba i dlatego jest taki śmiały. Kategorycznie to przerwać, żebyś nie wpędziła się w jeszcze większe kłopoty.

 Re: Starszy mężczyzna znowu nie daje mi spokoju.
Autor: Magda (---.unity-media.net)
Data:   2015-09-05 17:42

To bardzo źle, że mama nie wie. A skoro trudno powiedzieć mamie, to może komuś z grona pedagogicznego w szkole?
Jeżeli jest Ci głupio, to znaczy że temu człowiekowi będzie łatwiej Cię znowu molestować. Zacznij szukać pomocy, bo nie masz podstaw, żeby Ci było głupio. Jemu powinno być.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: