logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: Rolzex (---.google.com)
Data:   2015-10-01 21:38

Czy jest jakas modlitwa o uzdrowienie z niesmialosc albo leku przed ludzmi, bo ja borykam sie od dawna z tym problem nie potrafie sie odnalezc w grupie i boje sie mowic z innymi, nawet gdy chce cos powiedziec to mnie cos blokuje, strasznie mnie to meczy i ciagle mysle nad i co raz bardziej wpadam jakby w depresje z tego powodu (odechciewa mi sie chodzenia do szkoly i robienia moich ulubionych rzeczy jak sport), ja chcialbym bardzo poznawac ludzi i zawiazywac znajomosci, ale ta bojazn mi to zabiera, czesto w szkole siedze sam bez slowa i sie do nikogo nie odzywam, jak to zmienic? ;(

 Re: Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: n_ (---.derkom.net.pl)
Data:   2015-10-01 22:27

Rób to czego najbardziej się boisz. Ćwicz rozmowy na żywo, bez tego ani rusz, trenuj na paniach z biblioteki, sprzedawczyniach z drogerii, kuzynkach i kuzynach, sąsiadach, na kim się da. Zapytaj o to, o tamto, wysil się na jedno zdanie więcej niż zazwyczaj i powoli będzie lepiej, ale jeśli sama nie będziesz ostro nad tym pracować, to zapomnij o jakiejkolwiek poprawie. Nie polecam ci internetu i czatów z tego względu,że na różnych psychopatów można ta trafić i nieźle sobie zaszkodzić. Możesz się modlić do Boga o pomoc w przełamaniu nieśmiałości własnymi słowami, albo poprzez różaniec, bo wiedz, że Matka Boża jest naszym największym orędownikiem i zawsze pomaga, są też fantastyczne msze o uzdrowienie, u mnie w mieście raz na miesiąc, zazwyczaj pod koniec miesiąca. Porozmawiałabym też na twoim miejscu z psychologiem, żeby ewentualnie wykluczyć fobię społeczną i w ogóle nabrać trochę pewności siebie. Dobrze, że chcesz coś z tym problemem zrobić już w tak młodym wieku, bo nie zwalczona nieśmiałość kładzie się cieniem na całym dorosłym życiu, a przynajmniej bardzo skutecznie je utrudnia. Lepiej z tym zrobić porządek jak najwcześniej.

 Re: Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: 77 77 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-10-01 22:37

Jak się zaczniesz o to modlić to modlitwa będzie. Może warto porozmawiać z jakimś psychologiem? Albo coś poczytać, jak przezwyciężyć nieśmiałość. Też kiedyś byłam nieśmiała ale zobaczyłam że inni też to mają, więc postanowiłam sobie być tą śmielszą. Myślę że nie można się temu poddawać, bo jest coraz trudniej. Warto ją w sobie stopniowo przezwyciężać aż pewnego dnia się okaże, że bardziej skupiamy się na zadaniu które mamy wykonać niż na sobie i swoich odczuciach które w tym wypadku nam nie pomagają, tylko przeszkadzają.

 Re: Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: Jakub (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-10-01 23:17

Z tego co mi wiadomo to patronem osób nieśmiałych jest św. Jan XXIII, więc po prostu proponuję poprosić Go o wstawiennictwo w tej intencji. Jednak modlitwa, nawet najlepsza nie zacznie za Ciebie nawiązywać relacji z innymi ludźmi. Tak więc modlitwa i praca.

 Re: Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: Krzysiek (---.146.135.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-10-02 14:03

Polecam terapię psychologiczną. Być może źródło leży w jakichś zranieniach lub brakach.

 Re: Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2015-10-02 18:14

Nieśmiałość to ukryty lęk. Pan Bóg dał nam jednak wspaniałych świętych, którzy czekają, by pomóc nam przejść przez ten ziemski padół. Polecam św. Dymfnę.

 Re: Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: halina (---.range86-171.btcentralplus.com)
Data:   2015-10-03 12:09

We wszystkim tak jest, ze praktyka czyni mistrza. Chcac czytac trzeba nauczyc sie rozpoznawac litery. Przedszkolakom idzie wiec czytanie kiepsko, ale juz starszym lepiej, bo ciagle cwicza. Tak to dziala we wszystkim. Jak dodasz usmiech, powiesz dzien dobry, albo pozniej dodasz jakies mile slowo efekt bedzie i to szybko. Nie zniechecaj sie jak ktos nie zareaguje za pierwszym, albo kolejnym razem. Sukces masz murowany. Otwieraj sie na innych, a Twoja pewnosc siebie bedzie rosla. Krytyka odpycha ludzi, ale jak komus powiesz klamstwo to tez jest nie tak. Jak chcesz kogos zaczepic, mozesz probowac - sukcesy juz wkrotce. Pozdrawiam

 Re: Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: Jan (---.dynamic-ww-2.vectranet.pl)
Data:   2015-10-03 17:39

Trzeba robić to czego się obawiamy. Po trzecim czy czwartym razie strach minie, a po 10 będzie to dla nas łatwe :)

 Re: Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: michal_90 (---.icpnet.pl)
Data:   2015-10-05 12:25

Jakiejś gotowej modlitwy dla Ciebie nie mam, ale możesz pomodlić się do Najświętszej Krwi Chrystusa i w Niej zanurzyć siebie i swoje problemy.
Kiedyś przeczytałem jedną z obietnic dla czcicieli Najświętszej Krwi Chrystusa:
"5. Wszystkie wasze sprawy, nawet najmniejsze, skoro zostaną zanurzone w Mojej Krwi, nabędą przez to nieskończonej zasługi i sprawią pociechę Mojemu Sercu. Zanurz więc sprawy twoje w Moich Ranach, a będą miały wielką wartość."

Chociaż po ludzku może się to wydawać nielogiczne, to warto dziękować Bogu i wysławiać Go za wszystko co nam się w życiu przytrafiło. A propos naszych problemów zobaczyłem też Słowa, które Pan Jezus wypowiedział do św. Katarzyny Sieneńskiej: "Myśl córko moja o Mnie, a Ja o tobie nie zapomnę i troskę o twoje sprawy na Siebie przyjmę"

Poza modlitwą to trzeba też mieć też pewne zasady. Lęk przed ludźmi może się brać stąd, że po głowie zaczynają chodzić myśli typu "co oni sobie o mnie pomyślą", "czy dobrze przed nimi wypadnę" itd. Wtedy, kiedy nie będziemy zabiegać o względy ludzkie, kiedy pozwolimy im myśleć co chcą o nas, to wtedy lęk może ustąpić. Bo to Pan Bóg jest naszym sędzią i jemu mamy się przypodobać, a nie ludziom.

Pozdrawiam

 Re: Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: Andy Pandy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-10-05 13:55

Polecam spotkania charyzmatyczne i czynne włączenie się w modlitwy, np podnoszenie rąk w czasie takich modlitw, naśladowanie animatorów, którzy zachęcają do wielbienia Boga również ciałem.

https://www.youtube.com/watch?v=3HzhViXfJuM

https://www.youtube.com/watch?v=4qz_4pxtzkY&list=PLAUP3xrvOisUtC54bT2dr1jk4AA24Vq9I

 Re: Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: Sławek (---.play-internet.pl)
Data:   2018-06-26 12:08

Każdemu z problemem z nieśmiałością mogę zaproponować Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły.

Nieśmiałość to węzeł który krępuje człowieka, a Matka nasza pełna miłości takie węzły bardzo łatwo rozwiązuje. Nowenna ta jest niezwykle skuteczna, bo opiera się na różańcu. Polecam ją odmawiać.
Drugą nowenną bardzo skuteczną jest Nowenna Pompejańska. Jest to trudna nowenna, ale jeśli komuś bardzo zależy aby otrzymać łaskę to myślę że bez problemu przebranie przez nią.

Właśnie poznałem bardzo dobrą, miłą, sympatyczną dziewczynę, pełną wewnętrznego ciepła. Jednak ona ma jeden problem - jest nieśmiała i mimo że jest mną zainteresowana to nie mam szans się z nią umówić, bo ciągle mnie odpycha. Więc zwróciłem się o pomoc do naszej Matki prosząc w nowennie żeby ona interweniowała w tej sprawie i żeby się potrafiła przełamać w stosunku do mnie.
Czas pokaże czy uda się. Nie ukrywam że bardzo chciałbym z nią być. Takich dziewczyn jest naprawdę mało. To bardzo wartościowa osoba i jestem przekonany że będzie dobrą żoną i matką. Jej problemem jest nieśmiałość w stosunku do faceta który jej się podoba. Nie umie tego przełamać.

 Re: Modlitwa o uzdrowienie z niesmiałości.
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2018-06-26 21:04

"Jednak ona ma jeden problem - jest nieśmiała i mimo że jest mną zainteresowana to nie mam szans się z nią umówić, bo ciągle mnie odpycha."
...."Jej problemem jest nieśmiałość w stosunku do faceta który jej się podoba. Nie umie tego przełamać."

Skąd pewnosc, że jest tobą zainteresowana jako kandydata na narzeczonego/męza. Moze zwyczajnie chce byc uprzejma i traktuje cie jak kolegę. I odrzuca twoje zaloty. No ale faktycznie czas pokaże.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: