logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się nawrócić i zacząć wierzyć?
Autor: Marta (17 l.) (---.play-internet.pl)
Data:   2016-02-11 11:06

Zacznę od tego, że moja rodzina nie jest regilijna. Moja mama kiedyś przez jakiś czas była świadkowa Jehowy Ale przez pewną sytuację przestała nią być. Miałam Chrzest sle nie miałam komunii świętej ze względu na brak pieniędzy w rodzinie. Jestem w trudnej sytuacji pod każdym względem. Rozpadem się fizycznie i psychicznie czując, że potrzebuje Boga w swoim życiu. Kogoś do kogo będę mogła się zwrócić. Ale tu jest problem. Nie byłam w kościele od 9 roku życia (teraz mam 17). Nie wiem jak się modlić (zacząć modlitwe, jakie modlitwy wymawiać) Ani od czego zacząć by wierzyć. Proszę was bardzo o pomoc.

 Re: Jak się nawrócić i zacząć wierzyć?
Autor: adam (---.17-1.cable.virginm.net)
Data:   2016-02-11 13:18

Idź do swojej parafii lub innego kościoła i tam z księdzem porozmawiaj. Przedstaw mu swą sytuację a on tobą pokieruje. Przez internet takich spraw się nie rozwiązuje.

 Re: Jak się nawrócić i zacząć wierzyć?
Autor: Bartek (18 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-02-11 14:38

Proponuję zacząć od zwykłej rozmowy z kapłanem w Twojej parafii. Na odległość ciężko jest coś konkretnego doradzić, natomiast kapłan może pomóc Ci na miejscu. Pozdrawiam :)

 Re: Jak się nawrócić i zacząć wierzyć?
Autor: Ada (---.191.180.132.sta.tczew.net.pl)
Data:   2016-02-11 14:51

Najlepiej módl się swoimi słowami. Rozmawiaj z Bogiem tak, jak rozmawiasz z przyjacielem. Opowiedz Mu o tym, co się dzisiaj wydarzyło, co czujesz, czego od Niego oczekujesz. Potem wszystko samo przyjdzie.
Jak wolisz otwórz modlitewnik i módl się np. litanią. Albo "Ojcze Nasz", "Zdrowaś Maryjo".

 Re: Jak się nawrócić i zacząć wierzyć?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-02-11 15:01

http://dobranowina.net/video/23-biblia/80-chrzescijanstwo-w-12-minut-kerygmat

Na tym filmiku masz chrześcijaństwo w pigułce ;)
Twoją modlitwą może byc nawet "Boże, nie umiem się modlić, ale chcę do Ciebie wrócić". Bóg nie jest głuchy na nasze wołanie prosto z serca ;)
Na takiej modlitwie nie można jednak skończyć. Jest ogólnie przyjęte żeby modlic się rano i wieczorem, a w niedziele uczestniczyć we Mszy świętej. Powinno się jednak uczestniczyć w pełni, czyli przyjmując Komunię świętą. Aby przyjąć Komunię są trzy warunki:
łaska uświęcająca (nie popełniliśmy grzechu ciężkiego od ostatniej dobrej spowiedzi)
post - nic nie jeść i nie pić (chyba że woda i lekarstwa) jedną godzine przed Komunia świętą
pragnienie zjednoczenia się z Panem Jezusem.
Możesz kupić sobie modlitewnik, książeczkę do nabożeństwa, tam znajdziesz wiele modlitw. Poza tym chrześcijanin powinien mieć różaniec, medalik poświęcony i oczywiście Pismo Święte. Te rzeczy po prostu pomagają wierzyć i się modlić, a Pismo Święte to już w ogóle.

Na Twoim miejscu zaczęłabym jednak od spowiedzi (obrzęd liturgii sakramentu jest tutaj: (klik) i w każdej książeczce do nabożeństwa). Przydałoby się też pogadać z księdzem jeśli masz problem ze spowiedzią, albo ogólnie jesteś w rozsypce w wierze, bo może nie wystarczyć to co Ci tutaj polecimy.

"Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu, On sam będzie działał" (Psalm 37, 5)
Marto, ściskam Cię serdecznie i pozdrawiam. Pan Jezus będzie z Tobą na tej drodze. Powodzenia :) z Bogiem i Maryją :)

 Re: Jak się nawrócić i zacząć wierzyć?
Autor: Joanna (30 l.) (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2016-02-12 00:27

Ad. m- zacytuję twoją wypowiedź:)

Na Twoim miejscu zaczęłabym jednak od spowiedzi (obrzęd liturgii sakramentu jest tutaj: (klik) i w każdej książeczce do nabożeństwa). Przydałoby się też pogadać z księdzem jeśli masz problem ze spowiedzią, albo ogólnie jesteś w rozsypce w wierze, bo może nie wystarczyć to co Ci tutaj polecimy.

Dziewczyna pisze,że: "nie miałam komunii świętej ze względu na brak pieniędzy w rodzinie.", to trochę tak trudno pisać, o przystępowaniu do spowiedzi, skoro droga sakramentalna Marty stanęła na tym, że jest ochrzczona :), a przynajmniej Marta nie pisze nic czy przystąpiła do pierwszej spowiedzi.


Marto, zacząć najlepiej od początku - podstawowe modlitwy, które znajdziesz w każdej książeczce do nabożeństwa, a i wiele z nich znajdziesz w naszym kochanym internecie:) oraz tak jak to m. napisał, własnymi słowami prosić Boga o wiarę.

Co do kwestii komunii - masz 17 lat jak piszesz, więc zapewne chodzisz jeszcze do szkoły, w której jest jakiś ksiądz lub katechetka uczący religii. Może warto ich popytać w jaki sposób rozwiązać kwestię przystępowania do Komunii - być może potrzebna będzie jakaś dodatkowa katechizacja lub droga katechumenalna - nie wiem jak jest to w przypadku osób, które tak jak ty są tylko ochrzczone, ewentualnie zapytaj ks. proboszcza parafii do której należysz - bo do jakieś na pewno :)
Pozdrawiam i owocnych poszukiwań drogi do Pana ci życzę :)

 Re: Jak się nawrócić i zacząć wierzyć?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-02-12 00:39

Warto pójść do Księdza w kancelarii parafialnej i umówić się na rozmowę. Powiedzieć w czym rzecz i że potrzebujesz pomocy. Potrzebne będzie przygotowanie do Spowiedzi i Komunii Św. Wcale nie trzeba mieć na ten cel pieniędzy, zbędna jest cała oprawa zewnętrzna. Do Pierwszej Komunii można przystąpić za zgodą Księdza na każdej Mszy Św. i nie muszą o tym wiedzieć pozostałe osoby. Strój może być skromny, ale odpowiedni do Uroczystego przyjęcia Pana Jezusa. Do Pierwszej Spowiedzi warto umówić się z Księdzem, bo na początek łatwiej indywidualnie, niż w kolejce w Kościele. Najważniejsze jest spotkanie z Panem Jezusem, który zaprasza każde ludzkie serce pragnące Jego Miłości i obiecuje swoją opiekę: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię." (Mt 11, 28) To cytat z Biblii, którą warto czytać, bo to Słowo Pana Boga do człowieka:)

Jeśli chodzi o modlitwę, to można własnymi słowami tak na początek. Jest natomiast pewien zbiór modlitw, które chrześcijanin powinien znać. Te podstawowe to: Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę, Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, Skład Apostolski, Aniele Boży i inne. Można je znaleźć w internecie a jak na to pozwalają finanse, to kupić Modlitewnik np. "Droga do Nieba". Ksiądz doradzi gdzie:)
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas w wędrówce z Panem Bogiem:)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: