logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy święty dnia moich urodzin oręduje za mną?
Autor: Azariasz (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2016-02-12 09:38

Jednym z moich patronów jest jeden z archaniołów. Czy zatem ten archanioł np w czasie moich modlitw bardziej oręduje za mnie? A raczej powinienem spytać czy zatem ci święci, którzy są moimi patronami w czasie mojej modlitwy bardziej orędują za mnie u Boga?

 Re: Czy święty dnia moich urodzin oręduje za mną?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2016-02-16 11:22

Cos mnie zastanowiło: dlaczego tak Ci zależy, w kolejnym już pytaniu, na tym "bardziej"?
Analogia: czy byłoby dobrze, by mam kochała niektóre dzieci wyraźnie "bardziej"?

A wiesz, nigdy mi nie przyszło do głowy, że święty dnia moich urodzin (nie noszę tego imienia) jest automatycznie moim patronem.

 Re: Czy święty dnia moich urodzin oręduje za mną?
Autor: Azariasz (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2016-02-16 15:05

Akurat w tym przypadku - tego pytania temat wątku opracował moderator. W tym przypadku nie chodziło mi o orędownictwo "patrona dnia urodzin " a ogólnie o orędownictwo patronów przypisanych niejako z "urzędu" - chrzest (lub inaczej) jak i tych wybranych przez nas. Czemu pytam się o "bardziej " ..możliwe dlatego , że z natury dociekam niektórych spraw ,które mnie zainteresują .Pytam również dlatego , że często poleca się modlitwę za pośrednictwem swojego patrona tudzież patronów. Oraz zastanowił mnie sens patronowania - skoro jest i skoro nie tylko ludzie ale poszczególne grupy zawodowe a nawet zajęcia mają świętych patronów to musi być w tym jakiś cel. Dlatego pytam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: