logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co sprezentować odchodzącemu księdzu?
Autor: Kornelia (---.kamnet.pl)
Data:   2016-05-03 19:15

Witam :) ze znajomymi chcemy kupić naszemu wikaremu coś wyjątkowego na pożegnanie :D jako młodzież mamy z nim bardzo dobry kontakt i myślimy raczej o czymś zabawnym, niekoniecznie związanym z jego posługą. Myśleliśmy o koncertach i płytach jego ulubionych wykonawców, ale niestety ma wszystkie ich płyty, a koncerty się nie zapowiadają w Polsce. Co takiego można mu dać, by o nas pamietał?

 Re: Co sprezentować odchodzącemu księdzu?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-03 21:24

Może coś wykonanego samodzielnie: portret, album z udziału we wspólnych wydarzeniach, może jest książka o wykonawcach zespołu i z dedykacją + Wasze podpisy albo coś użytkowego, czym jeszcze Ksiądz się zajmuje (hobby), może każdy kilka słów na "dalszą drogę" i z tego Księgę "GPS" :)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas :)

 Re: Co sprezentować odchodzącemu księdzu?
Autor: Pani T. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2016-05-04 16:03

Kiedyś zapytałam swego kuzyna, co chciałby ode mnie otrzymać z okazji otrzymania pierwszej nominacji na probostwo. On odpowiedział: "Wiesz, przyda mi się sokowirówka".
Po co o tym mówię? Nie wiem, ile lat kapłaństwa ma Wasz wikary, ale przeważnie kapłani dostają całe mnóstwo rozmaitych gadżetów na różne okazje. Toną w nich. Im starszy ksiądz, tym ma tego więcej. Każdy chce być dla swego księdza wyjątkowy, by ksiądz go pamiętał itd. Po paru latach księża nie mają, co z tym robić...
Nie chcę Wam sprawiać zawodu, ale jeśli dacie coś całkowicie niepraktycznego np. album ze zdjęciami, laurki lub jakieś bibeloty, wkrótce wyląduje to na półce, aby tylko zbierać kurz. Będzie to się przewalać gdzieś między różnymi szpargałami... A nawet, jeśli to nie będzie nic osobistego, prędzej czy później trafi np. na Festyn Parafialny... Mówię, ponieważ wiele takich sytuacji już spotkałam. Chyba że Wasz wikary jest bardzo sentymentalny i lubi otaczać się gadżetami...

Jeśli jesteście dla księdza bliscy, może warto go po prostu zapytać, co może mu się przydać, co chciałby dostać? Może porządny sweter, może jakieś drobne AGD, może jakaś konkretna książka? Oczywiście, zależy to od Waszych możliwości, także finansowych.
Pamiętam, gdy byłam u pewnego księdza w odwiedzinach, zrobił on mi kawę w ekspresie przelewowym. Z sentymentalną nutką dodał: "Wiesz, ten ekspres dostałem kilka lat temu od takiego fajnego małżeństwa X, które było mi wdzięczne za posługę". Za każdym razem, gdy ten ksiądz robił kawę, przypominał sobie, że to urządzenie jest prezentem od konkretnej osoby...
Czy dawać coś związanego z hobby? I tak, i nie. Pamiętajcie, że hobby może się zmienić wraz z upływem lat.

 Re: Co sprezentować odchodzącemu księdzu?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-05-04 16:23

Kupcie mu ciepły sweter z takich, jakie lubi. Ksiądz, póki ma mamę, to ta o nim myśli. Potem albo sam myśli o sobie, albo chodzi ubrany jak sierota. Sweter mu się przyda.

 Re: Co sprezentować odchodzącemu księdzu?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-05-04 19:43

Napisać wiersz lub napisać/nagrać piosenkę - coś takiego, żeby wikary mógł użyć w pracy z młodzieżą.

Może to nie jest dobre nawiązanie, ale gdy mojej córce zmieniałam kiedyś pampersy, to zawsze śpiewałam jej wymyśloną przeze mnie pioseneczkę, obrazującą jej żywą naturę. Mamy do tej pory niezapomniane wspomnienia i jest jedna piosenka, która córka zawsze dobrze zaśpiewa po polsku ;)

 Re: Co sprezentować odchodzącemu księdzu?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-05-06 16:49

Jeśli chodzi o garderobę, to powinniście koniecznie zapytać o kolor i jaki nr nosi. Bo może być za ciasny albo kolor okaże się "podły". A wówczas na pewno was dobrze zapamięta.

 Re: Co sprezentować odchodzącemu księdzu?
Autor: 777 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-05-06 17:23

A może zapytajcie go wprost, co moglibyście mu sprezentować, czym go ucieszyć.

 Re: Co sprezentować odchodzącemu księdzu?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-05-06 21:39

Ksiądz, Magdaleno, nieodparcie wiąże mi się z czernią. Myślałam o swetrze na sutannę do kościoła - na zimne dni i siedzenie w konfesjonale.

 Re: Co sprezentować odchodzącemu księdzu?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-05-07 11:29

Anno,
Nie rozumiem zupełnie, po co ten post do mnie? Odpowiadam wyłącznie Kornelii nie Tobie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: