logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego nic nie mogę wskórać dla siebie?
Autor: Baśka (---.satfilm.com.pl)
Data:   2016-05-23 17:40

mam i stosuje sól egzorcyzmowaną. Wierze w jej działanie, gdyż z jej pomocą udaje mi się pomóc innym (mojej teściowej w walce wieloletniej z insektami, gdy inne środki działały na chwile, sól po jednym razie. Mąż zachorował na grypę, podałam mu rosół posolony właśnie tą solą i na drugi dzień wstał całkiem zdrowy) Natomiast nie działa na mnie. Gdy stosuję ją dla kogoś, modlę się przy tym i robię to z miłością. Dlaczego nie potrafię użyć tego dla siebie? Wiem, że to Pan Bóg daje nam potrzebne łaski i sól działa też dlatego, że używam jej z miłości do tych osób. Dlaczego jednak nic nie mogę wskórać dla siebie?

 Re: Dlaczego nic nie mogę wskórać dla siebie?
Autor: maaja (---.220.109.55.umts.static.t-mobile.pl)
Data:   2016-05-23 20:21

Automat o nazwie "sól egzorcyzmowana"? Zawsze ma działać? Ciekawe podejście. Przecież wszystko jest łaską.

 Re: Dlaczego nic nie mogę wskórać dla siebie?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-23 21:59

Dobry i Miłosierny Bóg wie co komu i kiedy potrzeba :) On zna czas i nasze potrzeby :) Sól to dodatek. To nie rzecz w soli :) Oprócz Miłości jest konieczna Wiara i Nadzieja :) Warto prosić o potrzebne Łaski a Dobry Bóg według Swojej woli ich udzieli :) Tak obiecał:
"Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą." (Mt 7, 7-8)
Trzeba się tego trzymać:
"Nie bój się, wierz tylko!" (Mk 5,36)

Człowiek chce mierzyć czas swoją miarą a Dobry Bóg planuje czasem inaczej:

Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga. " Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem." (Koh 3, 1)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, szczególnie ten, gdy trudniej :)

 Re: Dlaczego nic nie mogę wskórać dla siebie?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-05-23 22:06

Stosowanie tej soli przez ciebie przypomina mi czary. Nie wpadłoby mi do głowy, żeby stosować egzorcyzmowaną sól na insekty. Wydawało mi się, ze taka sól czy wodę stosuje się w podejrzeniu działania szatana. Grypa czy robactwo to raczej ziemskie przypadłości.

 Re: Dlaczego nic nie mogę wskórać dla siebie?
Autor: Tarakin (---.dynamic-ra-10.vectranet.pl)
Data:   2016-05-24 15:32

Myślenie magiczne. Co za zabobony praktykujesz...

 Re: Dlaczego nic nie mogę wskórać dla siebie?
Autor: Pani T. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2016-05-26 01:42

Nie zamierzam Cię krytykować na opisane używanie soli egzorcyzmowanej, ponieważ z mojej obserwacji wynika, że to dziś powszechne. Problem jest chyba w braku dogłębnej katechezy, która uczulałaby człowieka na pewne, może nieuświadomione postawy w jego życiu. Choć nie oznacza, że to pochwalam...

Powiem krótko. Nie chodzi o to, że sól nie działa na Ciebie. Zapytaj, czy to o co prosisz jest zgodne z wolą Boga? Czy to Twoje "widzimisie" czy prawdziwa potrzeba? Czy to dla Ciebie dobre (według Boga, a nie według Ciebie)? A sól egzorcyzmowaną sobie daruj, nawet jeśli to robisz z wiarą...

 Re: Dlaczego nic nie mogę wskórać dla siebie?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-05-27 17:17

Myślę, że sól egzorcyzmowana działa na Ciebie - tylko w inny sposób, niż to sobie wyobrażasz.

 Re: Dlaczego nic nie mogę wskórać dla siebie?
Autor: baśka (---.satfilm.com.pl)
Data:   2016-06-01 13:42

to nie czary. Dawniej ludzie dodawali taką sól np choremu bydłu do wody, sypali trochę na pola. ksiądz egzorcysta doradza mi używanie jej. Robactwo, choroba to przecież też udręka dla duszy. Nie można porównywać sakramentaliów z zabobonami. Zabobony to szatańskie małpowanie Pana Boga. Zły próbuje naśladować Boga i ludzie zrównują działanie łaski poprzez rzeczy poświęcone z czarami.

 Re: Dlaczego nic nie mogę wskórać dla siebie?
Autor: 7672 (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2016-06-01 17:17

Czary mary hokus pokus najem się soli to minie mi grypa...

Wszędzie o soli pisze mniej więcej to:
"Egzorcyzmowana sól oddziałuje na dane miejsce poprzez rozsypanie jej w pomieszczenach uważanych za skażone działaniem sił diabelskich, np. w miejscach, gdzie były wywoływane złe duchy, odbywały się rytuały pogańskie i spirytystyczne. Stosuje się także w ochronie domów, mieszkań, zabudowań gospodarczych oraz pól, gdy zachodzi domniemanie, że moga być pod działaniem uroków lub klątw. Sól można dodać do potraw, gdy zachodzi podejrzenie zaczarowania poprzez potrawę."
Nic o stosowaniu jej jako leku przeciw insektom czy grypie...

 Re: Dlaczego nic nie mogę wskórać dla siebie?
Autor: baśka (95.171.109.---)
Data:   2016-06-07 14:10

cóż, jednak faktem jest to, że robaki (prusaki) zniknęły praktycznie z dnia na dzień. A wcześniej moja teściowa latami nie mogła sie ich pozbyć. Kiedy używam soli, staram się błogosławić tej osobie, proszę Boga o łaskę dla niej. Jeśli przekleństwo może zaszkodzic bliźniemu, to błogosławieństwo przecież pomaga. Można a nawet trzeba ludziom błogosławić. Sól jest symbolem, za pomocą którego człowiek zwraca się do Pana Boga o pomoc. Choroba, uciążliwości, z którymi się człowiek zmaga są często wynikiem działania złego.
Chodziło mi w moim pytaniu nie o to, czy sól ma działanie, bo wiem, że ma, tylko o to, dlaczego człowiekowi trudniej pomóc samemu sobie. Może nie kocham siebie wystarczająco i nie proszę z wiarą dla samej siebie...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: