logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Aniołowie zazdroszczą ludziom cierpienia i Eucharystii.
Autor: Azariasz (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2016-05-23 19:19

Aniołowie nam zazdroszczą....a zazdroszczą nam cierpienia i Eucharystii. Ja rozumiem , że w literaturze padały stwierdzenia , że aniołowie zazdroszczą nam twórczości itp bo człowiek "tworzy" sztuke ..no ale to tak się mówi ,żeby podkreślić wyjątkowość czegoś. Ale nie pojmuję jak mogą nam aniołowie zazdrościć cierpienia i Eucharystii . Trochę chyba jestem w stanie zrozumieć czemu zazdroszczą Eucharystii ale nie do końca....przecież aniołowie są ciągle z Bogiem. Anioł raczej nagle nie straci wiary ...nie zacznie panikować , że może Boga nie ma . A człowiek tak ..nie widzi Boga tak jak aniołowie...może ja Boga jakoś czuję ..ale to też nie jest to ..(tak powiem po ludzku jest jakiś niedosyt )Człowiek traci wiarę...wątpi, ma żal do Boga..obraża się na Niego , grzeszy , ciągle jest kuszony , musi sie zmagać ze swoimi słabościami ciała ,psychiki i duszy .Anioł ,który jest z Bogiem nie "strzeli focha" na Boga bo coś mu Bóg zabronił albo miał taki plan a nie inny....człowiek jak najbardziej. Bóg robi inaczej niż się o to ktos modlił - no to foch na Boga .Nie rozumiem tego "zazdroszczenia" nam ludziom cierpienia i Eucharystii.

Dziękuję za odpowiedzi.

 Re: Aniołowie zazdroszczą ludziom cierpienia i Eucharystii.
Autor: Natalka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-24 11:27

Warto przeczytać "Wszystko o Aniołach" Paul O'Sullivan OP.
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas :)

 Re: Aniołowie zazdroszczą ludziom cierpienia i Eucharystii.
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-05-24 19:31

KKK 328 – 336: (klik).

328 Istnienie istot duchowych, niecielesnych, które Pismo Święte nazywa zazwyczaj aniołami, jest prawdą wiary. Świadectwo Pisma świętego jest tak oczywiste, jak jednomyślność Tradycji.

329 Święty Augustyn mówi na ich temat: "«Anioł» oznacza funkcję, nie naturę. Pytasz, jak nazywa się ta natura? - Duch. pytasz o funkcję? - Anioł. Przez to, czym jest, jest duchem, a przez to, co wypełnia, jest aniołem". W całym swoim bycie aniołowie są sługami i wysłannikami Boga. Ponieważ zawsze kontemplują "oblicze Ojca... który jest w niebie" (Mt 18,10), są wykonawcami Jego rozkazów, "by słuchać głosu Jego słowa" (Ps 103,20).

330 Jako stworzenia czysto duchowe aniołowie posiadają rozum i wolę: są stworzeniami osobowymi i nieśmiertelnymi. przewyższają doskonałością wszystkie stworzenia widzialne. Świadczy o tym blask ich chwały.

331 Chrystus stanowi centrum świata anielskiego. Aniołowie należą do Niego: "Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim…" (Mt 25,31). Należą do Niego, ponieważ zostali stworzeni przez Niego i dla Niego: "Bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone" (Kol 1,16). W jeszcze większym stopniu należą do Niego, ponieważ uczynił ich posłańcami swojego zamysłu zbawienia: "Czyż nie są oni wszyscy duchami przeznaczonymi do usług, posyłanymi na pomoc tym, którzy mają posiąść zbawienie?" (Hbr 1,14).

332 Aniołowie są obecni od chwili stworzenia (por. Hi 38,7) i w ciągu całej historii zbawienia, zwiastując z daleka i z bliska to zbawienie oraz służąc wypełnieniu zamysłu Bożego. Oto niektóre przykłady: zamykają raj ziemski (por. Rdz 3,24), chronią Lota (por. Rdz 19), ratują Hagar i jej dziecko (por. Rdz 21,17), powstrzymują rękę Abrahama (por. Rdz 22,11), pośredniczą w przekazywaniu Prawa (por. Dz 7,53), prowadzą lud Boży (por. Wj 23,20-23), zwiastują narodziny (por. Sdz 13) i powołania (por. 6,11-24; Iz 6,6), towarzyszą prorokom (por. 1Krl 19,5). Wreszcie anioł Gabriel zwiastuje narodzenie Poprzednika oraz narodzenie samego Jezusa (por.Łk 1,11.26).

333 Życie Słowa Wcielonego, od Wcielenia do Wniebowstąpienia, jest otoczone adoracją i służbą aniołów. Gdy Bóg "wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży" (Hbr 1,6). Ich śpiew uwielbienia przy narodzeniu Chrystusa nie przestał rozbrzmiewać w uwielbieniu Kościoła: "Chwała Bogu…" (Łk 2,14). Aniołowie strzegą Jezusa w dzieciństwie, służą Mu na pustyni, umacniają Go w agonii i mogliby ocalić Go z ręki nieprzyjaciół, jak kiedyś Izraela. Aniołowie także "ewangelizują", głosząc Dobrą Nowinę Wcielenia i Zmartwychwstania Chrystusa. Będą obecni w czasie powrotu Chrystusa, który zapowiadają, służąc Mu podczas sądu.

334 W taki sam sposób całe życie Kościoła korzysta z tajemniczej i potężnej pomocy aniołów.

335 W liturgii Kościół łączy się z aniołami, by uwielbiać trzykroć świętego Boga; przywołuje ich obecność w liturgii pogrzebowej (w pieśni In paradisum deducant te angeli… - "Niech aniołowie zawiodą cię do raju…" lub w "Hymnie cherubinów" w liturgii bizantyjskiej) oraz czci szczególnie pamięć niektórych aniołów (św. Michała, św. Gabriela, św. Rafała, Aniołów Stróżów).

336 Życie ludzkie od początku aż do śmierci jest otoczone opieką i wstawiennictwem aniołów. "Każdy wierny ma u swego boku anioła jako opiekuna i stróża, by prowadził go do życia". Już na ziemi życie chrześcijańskie uczestniczy - przez wiarę - w błogosławionej wspólnocie aniołów i ludzi, zjednoczonych w Bogu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: