logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pośmiertny los człowieka i anioła stróża.
Autor: Azariasz (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2016-05-24 00:17

Witam.

Ja tu znowu z pytaniem ,które nie wymaga raczej natychmiastowej odpowiedzi. Chodzi mi o los anioła stróża po śmierci biologicznej podopiecznego. Wiem , że takie pytanie chyba już padało dlatego sprecyzuje o co mi chodzi.. otóż na pewnym portalu ,którego tematyka tyczyła się chrześcijaństwa oraz aniołów znalazłem takie stwierdzenie a może legendę ., że gdy człowiek umiera i trafia do czyśćca lub nieba to anioł awansuje (cokolwiek to znaczy )i jest "podwójnie " szczęśliwy bo jest z Bogiem a i jego podopieczny już jest zbawiony lub zbawienie ma gwarantowane (czyściec) ale gdy człowiek trafia do piekła -zostaje potępionym rozpacz anioła stróża jest tak wielka , że Bóg musi "kasować im pamięć" ..W związku z tym pytam czy to prawda ? I czy są jakieś teksty ,objawienia potwierdzające to ?
Rozumiem , że anioł stróż kocha swojego podopiecznego i że chyba nawet po to jest stworzony ..i że faktycznie może doprowadzić to do "rozpaczy" anioła jak człowiek się zatraca ale przecież anioł ma stały kontakt z Bogiem i jego miłością więc niby czemu miałby rozpaczać aż tak.

Dziękuję za odpowiedzi.

 Re: Pośmiertny los człowieka i anioła stróża.
Autor: Tarakin (---.dynamic-ra-10.vectranet.pl)
Data:   2016-05-24 21:34

Azariasz, radziłbym nie czytać ani nie zaglądać na strony których czytanie obraża rozum i godność człowieka :)

 Re: Pośmiertny los człowieka i anioła stróża.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2016-05-24 21:51

Jest mnóstwo świetnej i cennej klasycznej literatury. Nie marnuj czasu na byle co. Szkoda oczu. Robisz sobie bałagan w glowie, a może i w sercu.
I zredukuj czas korzystania z internetu. Serio. Ma dużą łatwość wciągania i robienia wody z mózgu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: