logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-24 05:19

Witam. Odważyłam się tutaj napisać ponieważ nie wiem co robić, nie umiem sobie poradzic z własnym życiem.
Ale od początku... blisko rok temu zaczęlam spotykać sie ze znajomym który jest po rozwodzie. Z czasem przerodziło sie to w uczucie. Spotykaliśmy sie dość często rozmawialiśmy. Jednak on po przezyciach które miał w życiu nie miał do mnie zaufania i postanowił mnie sprawdzić czy była bym w stanie go okłamać... zaczął do mnie pisać z innego numeru przy czym ja wiedziałam że to on i odpisywałam. Teraz po ponad roku znajomości kiedy dla mnie stał sie bardzo ważną osobą powiedział ze nie potrafi mi przez to zaufac, ze nie potrafi już kochać a przez ten czas "razem" powtarzał ze nie chce mnie skrzywdzic i nigdy tego nie zrobi. Chciała zebym dała mu czas wiec dawałam miesiac dwa... teraz unika mnie jak tylko sie da. A ja nie potrafie sie po tym wszystkim pozbierac, zwłaszcza ze też miałąm niemiłe doświadczenia w swoim zyciu i zaufałam mu bezgranicznie. Na tą chwile nie wiem co robic zeby go nie stracic zeby zobaczył ze nie jestem jak jego zona ktora go całe zycie okłamywała i zdradzała. Jak go przekonać do siebie, jak pomoc mu zaufac. Zycie staneło dla mnie w miejscu i nie mogę z niego ruszyć dlatego napisałam. Nie potrafie z tym zyc.
Dziekuję za pomoc i wysłuchanie.

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-05-24 14:04

Właściwie nie wiem, jakiej rady się spodziewasz. Serce nie sługa, ale czy masz świadomość, ze związek z rozwodnikiem uniemożliwi ci przystępowanie do sakramentów? Po drugie pisałaś do innego. Nie wiem, co pisałaś, skoro on jednak stwierdził, że nie jest w stanie ci zaufać. Musisz potrafić z "tym" żyć, bo człowiek ma prawo powiedzieć "Nie" i nie ma na to rady.

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: Hanna (150.254.99.---)
Data:   2016-05-24 14:05

Wiesz, że piszesz na forum katolickim? Więc jeśli czekasz na rady, jak nawiązać relację z rozwodnikiem, relację miłosną, dążącą do związku, to o ile ten pan zawarł ślub sakramentalny, to naprawdę pomyliłaś adres.
Niezależnie od tego - sama wplatałaś się w dodatkową niejednoznaczną sytuację, grając fikcyjną relację. Nie potrafisz z tym żyć - to żyj (tak, brutalnie) bez tych relacji. Z żadnym, tym bardziej poranionym człowiekiem nie podejmuje się bezkarnie gier, które odpierają się na zwodzeniu.
Nie każdy to uniesie.

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: ruslana (195.117.121.---)
Data:   2016-05-24 14:33

Od rozwodników radzę trzymać się z daleka. Jeśli chcesz mieć męża, to się módl o takiego, np. do św. Józefa. Chcesz na zawsze zamknąć sobie drogę do Boga i sakramentów? Kto jest dla ciebie ważniejszy: człowiek czy Bóg? Odpowiedz sobie sama.

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: Fortepian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-24 14:43

Jeśli ten mężczyzna ma sakramentalną żonę (zakładam że tak) Tobie może zaoferować jedynie status kochanki względnie koleżanki. Organizuje jakieś prowokacje by sprawdzić czy możesz go okłamać. Ale nie ma skrupułow by oklamywać ciebie podając sie za kogoś innego i testując Twoją wierność. Po czym strzela focha i przestaje się odzywać. A Ty szukasz z sposobu by go do siebie "przekonać". Można wszystko. Tylko po co?

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: 777 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-05-24 15:33

Może on nie jest Tobą zainteresowany.
Zaufaj bezgranicznie nie człowiekowi, ale Bogu. Jeśli szukamy Bożej woli, odnajdujemy nasze szczęście. Módl się o uzdrowienie swego serca, bo jest Ci trudno.

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2016-05-24 15:53

Bycie w związku intymnym z osobą, ktora zawarła sakrament małżeństwa (który nie został uznany za zawarty w sposób nieważny) jest grzechem cudzołóstwa.
Ciesz się, że okoliczności tak się ułożyły, że sprzyjają rozejściu się w sposób mniej bolesny, niż gdyby obie strony chciały być razem.
Odejdź w pokoju i szukaj kandydata na męża wśród mężczyzn rzeczywiście wolnych.

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: Aga (---.coucou-networks.fr)
Data:   2016-05-24 19:11

Zyje w zwiazku z czlowiekiem rozwiedzionym. Bardzo dobry czlowiek, kochamy sie i mamy dziecko. Jednak odradzam ci z calej duszy jesli jestes katoliczka i kochasz Boga. To wielkie cierpienie dla duszy a takze rzutuje to bardzo na zwiazek i dziecko. Dzis majac moje doswiadczenie wykluczam zwiazek z rozwodnikiem

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: B. (---.96.195.116.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2016-05-24 20:03

Agnieszko, jeżeli ten mężczyzna ma ślub kościelny (małżeństwo sakramentalne), to dozgonnie będzie mężem tamtej żony (mimo rozwodu cywilnego). Od żonatych ucieka się. On w każdej chwili ma prawo (a nawet powinien) powrócić do swojej żony sakramentalnej.
I tak się dzieje. Słyszałam świadectwa, gdzie mąż powrócił do żony sakramentalnej po 17 latach, innym razem po 10 latach. Opuszczony małżonek ma prawo oczekiwać na powrót "marnotrawnego" współmałżonka sakramentalnego. Wracając do siebie małżonkowie sakramentalni rozpoczynają jakby "nowe życie". Okres rozstania niejednokrotnie jednak pozostawia skutki nieuporządkowania (opuszczenie żony "cywilnej", nawet jak mają dzieci, z konsekwencjami emocjonalnymi i finansowymi - alimenty, dziedziczenie).
Jeżeli małżonkowie zechcą i poproszą o pomoc Boga, to każde małżeństwo sakramentalne jest do uratowania. Zatem jeszcze raz powtórzę - uciekaj od żonatego. I pogłębiaj swoją wiarę i wiedzę o zasadach życia katolickiego, bo jak można się zorientować, nie masz o tym elementarnej wiedzy.. Jeżeli jesteś katoliczką (lub wierzącą żydówką), to obowiązuje Ciebie Dekalog (10 Przykazań Bożych). Wygląda na to, że ich nie znasz?... A to przecież jest podstawa dobrego życia.
Poprzednicy napisali Ci, że życie z mężczyzną bez ślubu kościelnego jest życiem w grzechu cudzołóstwa. Osoby takie nie mogą otrzymać rozgrzeszenia. nie mogą jednoczyć się z Bogiem w Komunii Świętej.
Wygląda na to, że nie przywiązujesz teraz jeszcze wagi do tych spraw, może nawet nie ze swojej winy (może np. nie chodziłaś na religię? może rodzice nie poprowadzili Cię wystarczająco w stronę Boga i Jego Praw?). Ale teraz już, jako osoba dorosła, masz prawo i powinność wziąć te sprawy w swoje ręce.
Najprościej pójść do księdza proboszcza i poprosić go o radę: "mam zaległości w sprawach religijnych, co ksiądz radzi mi zrobić?"
Życzę Ci Agnieszko Bożej pomocy we właściwym rozeznaniu tych spraw i w dokonywaniu właściwych wyborów życiowych. Wybory dokonane w niezgodzie z Prawem Bożym nieuchronnie skutkują cierpieniem. Niech Pan Bóg pomoże Ci uniknąć podstawowych błędów, niech da Ci mądrość, niech wleje w Twoje serce Miłość do Boga. Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na miejscu właściwym. Serdecznie Ciebie pozdrawiam.

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: clara (---.205.242.223.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2016-05-24 20:49

Ten "rozwodnik" ma już żonę, a więc dlaczego chcesz się z nim związać? Jeśli on ma ślub sakramentalny, to jego rozwód cywilny nie ma żadnego znaczenia, on do śmierci będzie mężem innej kobiety. A Ty chyba nie chcesz być kochanką, bo żoną nigdy dla niego nie będziesz. Skąd wiesz, czy za jakiś czas ten mężczyzna nie zechce pogodzić się z żoną i wrócić do niej? Wtedy byłabyś tylko przeszkodą na drodze do nawrócenia małżonków. Poszukaj sobie lepiej wolnego człowieka, a nie takiego, którzy jest juz związany małżeństwem.

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-24 22:34

Budowanie na fundamencie sprzeciwiającym się Bożej nauce nigdy nie prowadzi do czegoś dobrego, nawet gdy z pozoru wydaje się inaczej, trudniej. Warto się zastanowić póki czas, co ważniejsze w życiu i komu pozwalam się prowadzić? Gdy ster przejmuje ludzki egoizm, próba samowystarczalności bez Dobrego i Miłosiernego Boga, pogoń za doczesnym zaspokajaniem pragnień, może się okazać, że u progu życia nie będzie powodu do radości. Trzeba dać sobie spokój póki czas. Teraz łatwiej odejść z podniesionym czołem, potem będzie trudniej. Przez wchodzenie w takie relacje można zmarnować sobie życie doczesne i nie dostąpić Łaski Zbawienia. Wybór trudny, ale właściwy jest tylko jeden:
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga.

Ciebie On z łowczych obieży wyzuje
I w zaraźliwym powietrzu ratuje,
W cieniu Swych skrzydeł zachowa cię wiecznie,
Pod Jego pióry uleżysz bezpiecznie."

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, szczególnie tych odpowiedzialnych i trudnych wyborów, wszak tylko Bóg jest jedyną Drogą i Prawdą oraz Życiem :)

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: Magda (---.toya.net.pl)
Data:   2016-05-25 08:11

Agnieszka, Twoja relacja z tą osobą jest dziwaczna i niezdrowa. Zastanów się czy on się nadaje na Twojego partnera? Każdy na tym forum widzi, że nie. Czy Ty to widzisz? Zastanów się jak Ty się czujesz w tym dziwnym układzie. Chyba źle, co? Po zerwaniu tez sie bedziesz czuła zle, ale ostatecznie wyjdzie Ci to na dobre.

 Re: Jak rozwodnika przekonać do siebie?
Autor: braga (---.emea.ibm.com)
Data:   2016-05-25 17:37

oj, jak to czytam to nie chciałabym go przekonywać do Ciebie. Szukaj sobie lepszego, mniej 'sprawdzającego' bo miłośc to zaufanie. Powodzenia w Panu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: