logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy święty może być zazdrosny o innego świętego?
Autor: anetkag (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2016-05-24 09:18

We wczesnej młodości odeszłam od Boga. Po kilku latach poznałam pewnego Świętego, który pomagał mi na nowo poznawać i pragnąć Boga. Wiele Jemu zawdzięczam. Ostatnio poznałam bliżej innego Świętego, który bardziej jest mi pomocą w aktualnym czasie. Nie zapominam jednak o tamtym. Niedawno pomyślałam, że może ten pierwszy ma do mnie żal. To chyba nie jest możliwe, ale takie myśli czasami się pojawiają.

 Re: Czy święty może być zazdrosny o innego świętego?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-05-24 14:12

Na pewno nie będzie miał żalu. Na tamtym etapie życia pomagał ci jeden, teraz pomaga ci drugi i wszystko jest ok.

 Re: Czy święty może być zazdrosny o innego świętego?
Autor: bdk (31.216.104.---)
Data:   2016-05-24 16:24

Witam.

Nie warto sobie zawracac uwagi podobnymi myslami. Swieci w niebie maja milosc doskonala, bez domieszki zazdrosci. Sa zadowoleni ze moga pomagac, kochaja sie nawzajem. I nie potrzeba im naszej milosci, w tym sensie, ze jedyne czego pragna, to to, zebysmy byli tam i my.

Pozdro.

 Re: Czy święty może być zazdrosny o innego świętego?
Autor: Pani T. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2016-05-26 01:37

To normalne.
Nasz kult świętych zmienia się wraz z upływem lat. Jako dziecko czciłam najbardziej św. Dominika Savio, a gdy podrosłam św. Marię Goretti. W pewnym momencie żyłam przeżyłam wielką fascynację św. Faustyną, a dziś jest mi najbliższa św. Joanna Beretta Molla.
Co do żalu - zbawieni mają zupełnie inne spojrzenie na świat i rzeczy ziemskie niż my, którzy tu jeszcze żyjemy.

 Re: Czy święty może być zazdrosny o innego świętego?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2016-05-27 08:27

'Wielbi dusza moja Pana...' - znasz ten tekst? Albo: 'Raduje się dusza ma, wielbi Pana swego'? Czy ktoś, kto kocha prawdziwie, będzie złościł się na kogoś, kto także kocha? Nam, ludziom przychodzą do głowy podobne wątpliwości, dopóki nie zaznamy prawdziwej, Bożej miłości. Kiedy Pan wlewa swoją miłość w serce człowieka, nie ma nic piękniejszego, a wszelkie zło zostaje starte z powierzchni Ziemi. Święci zaś są dlatego Świętymi, ponieważ poszli w swojej miłości za Chrystusem, a skoro Jego miłość jest czysta, ich miłość także jest czysta. Spróbuj to zrozumieć, a może wtedy zadasz sobie trud naśladowania ich?
Szczęść Boże.

 Re: Czy święty może być zazdrosny o innego świętego?
Autor: B. (---.96.201.90.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2016-06-02 02:30

"Czy święty może być zazdrosny o innego świętego?"

Nie może być, absolutnie, świętość wyklucza zazdrość :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: