logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Życie moich córek beze mnie.
Autor: Monika (36 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-05-29 19:13

Mam dwa duże guzy do badania biopsyjnego i dalszej diagnostyki. Mam 36 lat, wychowuję dwie małe dziewczynki: 2 i 4 lata. Wczesnym rankiem dopada mnie lęk o ich przyszłość beze mnie. Staram się ułożyć im życie po mojej śmierci, staram się oswoić z tą myślą, być przygotowaną na wszystko. Boję się, że będą miały złamane życie. Starsza córka jest bardzo trudnym dzieckiem, młodsza bardzo wrażliwym i dobrotliwym. Proszę o porady co mam robić, jak się modlić.

 Re: Życie moich córek beze mnie.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-06-06 15:01

Rozumiem, że przezywasz trudne chwile, ale pamietaj, że Pan Jezus jest przy Tobie i współczuje Ci. Przede wszystkim trzeba oddać Mu wszystko. Bóg zna sytuację i On już ma przyszłość dla Ciebie i Twoich Córek :). Ale módl się, bo On Cię może uzdrowić.

Możesz odmówić Nowennę Pompejańską! Matka Boża powiedziała, że najmlisze jest dla Niej wzywanie Jej jako Królowej z Pompejów. Możesz odmówić w intencji uzdrowienia z choroby. Maryja naprawdę słucha naszych błagan. Zaufaj Dobrej Matce :) Maryja jest z Tobą. Możesz także udać się na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.

Pozdrawiam serdecznie i otaczam Cię modlitwą <3
Trzymaj się, zaufaj Panu.
Z Bogiem i Maryją :)

 Re: Życie moich córek beze mnie.
Autor: malutka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-06-06 17:02

Współczuję Ci choroby. Jeśli jesteś leczona, to bądź dobrej myśli, że uda Ci się wyjść z tej choroby. Takie myślenie na pewno Ci pomoże. Mam nadzieję, że masz wsparcie w mężu i innych osobach. Może przydałaby Ci się pomoc w opiece nad dziećmi? Nie wiem, jak powinnaś się modlić? Prosić Boga o uzdrowienie, o opiekę nad dziećmi, Tobą, mężem, bez względu na to, co się stanie.

 Re: Życie moich córek beze mnie.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-06-06 20:16

Dopóki nie ma ostatecznej diagnozy, nie ma co nastawiać się na najgorsze. Tymczasem proszę się modlić gorąco o zdrowie, jak i za dzieci, i prosić o to życzliwych Pani ludzi. Nikt nie może obiecać, że będzie żył jutro — tak samo zdrowi, jak i chorzy ludzie. Jeśli tego już nie robisz, może warto przyłączyć się do jakiejś grupy modlitewnej, byście mogli Wszyscy razem zanosić Wasze prośby do Boga.

 Re: Życie moich córek beze mnie.
Autor: Monika (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2016-06-06 21:46

Serdecznie dziękuję za dobre rady.

 Re: Życie moich córek beze mnie.
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-06-06 21:54

Teraz leczą raka piersi w tak zaawansowanych stanach, ze trudno uwierzyć, że to możliwe, a ty jeszcze nie wiesz, czy go masz. Wszystko będzie dobrze.

 Re: Życie moich córek beze mnie.
Autor: 777 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-06-07 00:23

Warto się modlić, pokładać w Bogu nadzieję, Jemu powierzać siebie i córki. On ma o wiele lepsze rozwiązania naszych problemów niż nam się wydaje.

 Re: Życie moich córek beze mnie.
Autor: Adela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-06-07 10:18

Polecam z całego serca Nowennę Pompejańską, ta modlitwa przynosi wiele pokoju i radości, no i Matka Boża też jest matką więc najlepiej Cię zrozumie, Twój ból i strach. Oddaj siebie i swoje córki pod Jej opiekę.

 Re: Życie moich córek beze mnie.
Autor: Maggy (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2016-06-07 16:45

Zaufaj Bogu. Po prostu. Jeśli masz raka i szybciej umrzesz niż byś chciała to Bóg wie co robi. Zaopiekuje się dziećmi przez serca, ręce innych ludzi. Jeśli masz raka i wyzdrowiejesz to wiadomo, że będzie trzeba też Bogu podziękować. A jeśli masz tylko jakieś guzy to do Częstochowy na kolanach:) Póki co żyjesz i zrób wszystko żeby jak najlepiej to robić. A może za minutę umrzesz? Za sekundę? Jak widzisz to wie tylko Bóg. Twoje odejście, moje, każdego z nas tylko w Jego rękach więc nie bój się. Martw się o "dzisiaj, tu i teraz" przede wszystkim. Z tym każdy ma dużo roboty, a przyszłość nie do nas należy. Dla pociechy. Żona mojego kuzyna jakiś czas po porodzie drugiego dziecka, a było to osiem lat temu, dowiedziała się, że ma raka piersi. Wyzdrowiała. Jest dobrze.

 Re: Życie moich córek beze mnie.
Autor: Ziuta (---.dsl.bell.ca)
Data:   2016-06-07 18:14

Mi osobiście pomogły przykłady ludzi, których mamy umarły młodo np. Karola Wojtyły (kiedy zmarła jego mama miał 8 lat). Wiele jest takich przykładów, możesz ich poszukać. Nie tylko kiedy jesteśmy chorzy myślimy o tym co będzie z naszymi dziećmi jeśli nas zabraknie. Podobnie czują np. rodzice samotnie wychowujący dzieci, wiedząc, że jak ich zabraknie, nie ma nikogo kto będzie się mógł ich dziećmi zająć. Przykład Jana Pawła II pokazał mi, że mimo braku matki (i zresztą szybkiej utraty reszty rodziny), wyrósł on na Bożego człowieka. Jako rodzice wierzymy, że nikt nie zatroszczy się o nasze dzieci jak my. Myślimy, że tylko przy nas dzieci te wyrosną na porządnych ludzi, że tylko my je wychowamy odpowiednio,że jeżeli nas zabraknie to będzie im się działa wielka krzywda. Tymczasem tak wcale nie musi być. Jeżeli zaufamy Bogu, Jemu oddamy nasze dzieci, Jemu powierzymy opiekę nad nimi, to nawet jak nas zabraknie On się o nie zatroszczy. Taka sytuacja uczy zaufania i wiary. U Ciebie jeszcze nie ma diagnozy ostatecznej. Boisz się, co będzie jeżeli choroba okaże się poważna. A ilu rodziców boi się o to czy nie skrzywdzi swoim postępowaniem dzieci? Można być kompletnie zdrowym i nawet nie umyślnie skrzywdzić dziecko. To, jakimi będziemy rodzicami nie zależy od tego czy będziemy zdrowi, czy chorzy i kiedy odejdziemy z tego świata. Zobacz ile jest na tym forum wpisów ludzi, którzy maja problemy z rodzicami - zdrowymi rodzicami. Jak ci ludzie są przez rodziców poranieni i skrzywdzeni. Nie zamartwiaj się więc chorobą. Staraj się być najlepszą matka każdego jednego dnia jaki jest Ci dany. Nawet jeżeli rodzic jest zdrowy to może zginąć np. w wypadku samochodowym. I wtedy też dzieci zostają bez niego. Co dzień ofiaruj swoje córki Bogu i staraj się być dla nich najlepszą matka. A Pan Bóg się na pewno zatroszczy o Ciebie i Twoją rodzinę. Bo smucąc się, nie pomożesz ani im ani sobie. A nie wiesz jakie będą rezultaty badań, leczenia itd., i nikt z nas nie wie, ile mamy czasu tu na ziemi. Nawet ci kompletne zdrowi powinni na dobrą sprawę mieć myśli podobne do Twoich bo nikt nie zna dnia ani godziny i Ty możesz jeszcze długo żyć ze swoimi wyleczonymi guzami, a jakaś koleżanka może umrzeć nagle i zostawić swoje dzieci.
Jezu Ufam Tobie.

 Re: Życie moich córek beze mnie.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2016-06-07 21:01

Skoncentruj się na "tu i teraz" - dość ma dzień swojej biedy (Mt 6,34).
Na razie nie wiesz, czy jesteś chora, a nawet gdyby - rak to nie wyrok, masz duże szanse na wyleczenie.
Moja mam zmarła, kiedy miałam 3 lata - i wierz mi, nie była to największa trauma w moim życiu.

 Re: Życie moich córek beze mnie.
Autor: Alina (68.232.71.---)
Data:   2016-06-09 03:18

Miej nadzieje - bedzie dobrze. Pan Bog nie zostawia nas nigdy samych i jest razem z Toba i Twoja rodzina. Nie trac nadziei. Modl sie do bł. ks. Jerzego Popieluszki o wstawiennictwo. Jest juz duzo ludzi, ktorzy doswiadczaja laski uzdrowienia z raka za jego wstawiennictwem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: