logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Rekolekcje ignacjańskie. Proszę o rady.
Autor: pjp (62.244.129.---)
Data:   2016-06-29 04:57

Szczęść Boże,

Proszę Was Bracia i Siostry o rady duchowe i praktyczne przed rekolekcjami ignacjańskimi, rekolekcje odbędą się w lipcu.

Szczęść Boże

 Re: Rekolekcje ignacjańskie. Proszę o rady.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-06-29 09:55

To co najistotniejsze w przygotowaniu do rekolekcji zawarte jest na stronie CFD Salwatorianów (klik). Pozostaw za sobą w miarę możliwości uporządkowane sprawy bieżące, żeby na początku nie wnosiły zbędnego niepokoju. Módl się o zrozumienie Słowa Bożego, módl się w intencji prowadzących i kierownika duchowego. Przygotuj materiały do robienia notatek i budzik tak by nie korzystać w tym celu z komórki i oczywiście Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Tu nie ma co teoretyzować. Niech to będzie Boża tajemnica, którą będziesz odkrywać przez kolejne dni. Jeżeli odbywa się Rekolekcje Ignacjańskie z głębokiej potrzeby duchowej, to Pan Bóg prowadzi tak by przeżyć je głęboko, doznając przemiany, by znaleźć swoją cichą izdebkę do kontemplacji. Nie wiem jak jest w ośrodkach jezuickich ale w CFD w Krakowie uczestnicy aktywnie włączają się w Eucharystię - Czytania, modlitwę wiernych, w pomoc w kuchni. Wszystkie istotne informacje są udzielane podczas pierwszego spotkania. Oddaj się Panu Bogu, który każdego prowadzi tak by czas rekolekcji przyniósł obfite owoce.

 Re: Rekolekcje ignacjańskie. Proszę o rady.
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2016-06-29 10:51

Jest takie przekonanie, że nie powinno się udzielać takich porad. Słyszałam o tym kilka razy na tych rekolekcjach. Każdy przeżywa je indywidualnie i nie powinien się nastawiać na to, co inni przeżywali. To co będzie potrzebne, usłyszysz na miejscu. Życzę wspaniałych, własnych doświadczeń duchowych.

 Re: Rekolekcje ignacjańskie. Proszę o rady.
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-06-30 05:34

Byłam na takich rekolekcjach. Przygotuj się na problemy z początkowym wyciszeniem. Niełatwo przyzwyczaić się do milczenia. Widziałam, że niektórzy nie potrafią sobie z tym poradzić. Trudno też przywyknąć do zamknięcia.
Rekolekcje są bardzo intensywną pracą nad sobą, dlatego są męczące. I nie obiecuj sobie po nich nie wiadomo czego.

 Re: Rekolekcje ignacjańskie. Proszę o rady.
Autor: afro (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-06-30 14:13

Wspaniały czas! Polecam :-)

 Re: Rekolekcje ignacjańskie. Proszę o rady.
Autor: Dagmara (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2016-07-02 22:19

Może się przydać: ulubiony kubek, coś słodkiego, notes, długopisy, chusteczki higieniczne, leki np. coś przeciwbólowego, coś na komary, ewentualnie stopery do uszu, plaster (tak na wszelki wypadek), płaskie, nie stukające obuwie (stukające są zmorą dla innych), pilnik do paznokci (zadarty paznokieć może uprzykrzyć życie), ewentualnie ulubiony jasiek, zegarek na rękę.

 Re: Rekolekcje ignacjańskie. Proszę o rady.
Autor: pjp (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-07-14 21:49

Dziękuję wszystkim za rady. Właśnie dziś wróciłem z rekolekcji ignacjańskich.
Serdecznie polecam. Z Panem Bogiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: