logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: Alicja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-25 23:03

Prosiłam przez jakiś czas Boga o to aby dał mi miłość, ponieważ czułam się bardzo samotna. Miałam wrażenie, że nikomu nie jestem potrzebna. Minął rok i poznałam kogoś. Czuję się bardzo szczęśliwa, ale wraz z miłością przyszedł kryzys z wiarą, a samotność nie odeszła. Wiele razy się spowiadałam, ale dalej mam wrażenie, że jestem jednym z najgorszych rodzajów ludzi. Czuję się złym człowiekiem, staram się nie ranić innych, ale pomimo tego i tak robię swoje. Czasami zadaję sobie pytanie czemu mnie On stworzył, czemu mnie tak kocha? Skoro nawet nie jestem w stanie wypełnić wszystkich przykazań

 Re: Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-07-25 23:41

Alicjo, żeby mieć pokój sumienia musisz żyć zgodnie z przykazaniami. Nic więcej nie mogę ci powiedzieć.

 Re: Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-26 01:20

Co obiecał Bóg?

Bóg nie obiecał nieustannego błękitu nad głową,
Ścieżki życia usłanej różami;
Bóg nie obiecał słońca bez deszczu.
Radości bez smutku, pokoju bez bólu.
Lecz Bóg obiecał noc w codzienności,
Wypoczynek po trudzie, światło na drogę,
Łaskę w dniach próby, pomoc z wysoka,
Niezawodną przyjaźń i wieczną miłość.

Nikt nie jest w stanie wypełnić idealnie wszystkich przykazań, wielu spowiada się często, wielu się nie udaje być lepszym w jednej chwili. Dobry i Miłosierny Bóg zna grzeszne, zalęknione, spragnione Jego Miłości i Przebaczenia serca , widzi, słyszy i czuwa:)

"Panie, przenikasz i znasz mnie,
Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję.
Z daleka przenikasz moje zamysły,
widzisz moje działanie i mój spoczynek
i wszystkie moje drogi są Ci znane.
Choć jeszcze nie ma słowa na języku:
Ty, Panie, już znasz je w całości.
Ty ogarniasz mnie zewsząd3
i kładziesz na mnie swą rękę. " (Ps 139, 2-5)

Człowiek, który widzi swoje błędy jest zdolny do pracy nad sobą dzięki Bożej Łasce:)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas:)

 Re: Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: ilona (185.55.65.---)
Data:   2016-07-26 08:11

witaj
Człowiek, który otrzymał dar życia od Boga i posiada cząstkę Boga w sobie, nie jest bogiem i nie może wszystkiego. Może tylko to, na co stać jego człowieczeństwo. Upada, analizuje, chwali życie, cierpi i poszukuje. Jeżeli ty zadajesz sobie pytania, to jest już bardzo dobrze. Bo na pytania są odpowiedzi. I odpowiadaj sobie - najlepiej na głos. Usłysz co mówisz. Fajne doświadczenie.


Masz w sobie - jak każdy - ten boski głos twojego wnętrza, który cie poprowadzi. Tylko pozwól mu mówić.

Nigdy na wszystkie pytania nie ma odpowiedzi.

I uwaga - jako dziecko Boga przenigdy nie jesteś i nie będziesz najgorszym rodzajem ludzkim.

 Re: Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-26 09:25

Jesteś dobrym człowiekiem, bo jesteś stworzona na Boży obraz.
Piszesz, że dziwisz się, że Bóg Cię tak kocha mimo wszystko. I bardzo dobrze. Jego Miłość jest tak niezbadana, że nie sposób się nie dziwić.
My myślimy często typowo po ludzku. "Przecież tego kogoś nie opłaca się kochać". A Pan Bóg właśnie kocha każdego, kto jest wg nas tego najbardziej niegodny.

"W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy" (1 J 4,10).

Nasza grzeszność nie powinna nas prowadzić do załamania, ale raczej ufności wobec miłosierdzia Bożego.

Pozdrawiam. Z Bogiem i Maryją! :)

 Re: Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2016-07-26 12:10

Dlaczego Bóg Cię kocha? Bo jest Miłością. I nie kocha ludzi tak jak oni najczęściej kochają siebie nawzajem, czyli "dlatego że" (dlatego że zawdzięczają coś drugiej osobie, dlatego że ta osoba posiada jakieś konkretne cechy, dlatego że mają wobec tej osoby zobowiązania i tak dalej), ale właśnie "pomimo że" stale popełniamy grzechy, choć za każdym razem staramy się poprawić, kochamy Boga i ludzi zbyt mało... tutaj również można by mnożyć przykłady jeszcze długo.

 Re: Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: Ola (---.rev.ndi.net.pl)
Data:   2016-07-26 17:07

Prawdziwa miłość umacnia wiarę a przynajmniej powinna. Dla mnie miłość ludzka jest obrazem miłości Boga do człowieka. I wiem jedno, że nawet jak nikt z ludzi nie będzie mnie kochać to kocha mnie Bóg - najdoskonalszą miłością. Dlaczego Pan Cię stworzył - bo ma dla ciebie jakiś plan. Pomyśl co możesz zrobić by być "rękami" Pana Boga. I spróbuj cieszyć się życiem - jest ono piękne i szkoda zmarnować czas na smutki.

 Re: Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: 777 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-07-26 20:33

Bo wie jaka jesteś piękna pod tą warstwą kurzu. :)

 Re: Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: Robson (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-26 22:24

Za bardzo koncentrujesz się na tym jaka jesteś, a za mało jaka będziesz, dzięki łasce odkupienia.


Mt. 7:11
"Jeśli więc wy, choć ŹLI JESTEŚCIE, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą."

Mk 10:
(17) Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? (18) Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? NIKT NIE JEST DOBRY, TYLKO SAM BÓG. (19) Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę.

List do Rzymian 5:
(19) Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy STANĄ SIĘ SPRAWIEDLIWYMI.

List do Rzymian 3:
23) wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, (24) a DOSTĘPUJĄ USPRAWIEDLIWIENIA darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie.

 Re: Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2016-07-27 07:03

Wiesz, też się czuję złym człowiekiem.
I też nie wiem.

Ale takie są fakty.

 Re: Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: Fortepian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-27 11:27

A wykluczyłaś problemy zdrowotne które mogą powodować obniżony nastrój? Byłaś sama czułaś się samotna, związałaś się z kimś czujesz się samotna - jasnym jest że powodem nie były czynniki zewnętrzne ale twój wewnętrzny stan który się nie zmienił. Czujesz się szczęśliwa ale jednocześnie złym człowiekiem i samotna - co to zatem za szczęście?

"Czasami zadaję sobie pytanie czemu mnie On stworzył, czemu mnie tak kocha? Skoro nawet nie jestem w stanie wypełnić wszystkich przykazań"
A gdzie szukasz odpowiedzi? I czy w Piśmie Świętym? - bo to jest źródło naszej wiedzy o Bogu.

 Re: Czuję się złym człowiekiem. Dlaczego Bóg mnie kocha?
Autor: malutka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-27 16:55

Posłuchaj tych słów (klik).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: