logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można ofiarować komuś krzyżyk?
Autor: Magda (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2016-09-06 10:53

Witam,
Chcę podarować koleżance na urodziny krzyżyk. Słyszałam jednak od wielu ludzi, że nie powinno się dawać krzyżyka, ponieważ osoba obdarowana będzie miała ciężkie życie. Czy może ktoś mi odpowiedzieć czy to prawda, czy tylko jakieś zabobony?
Pozdrawiam,
Magda

 Re: Czy można ofiarować komuś krzyżyk?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2016-09-06 12:19

Oczywiście, że to, co słyszałaś to zabobon. Krzyżyk dyskretnie noszony na szyi jest symbolem naszej wiary. Jeśli przyczyni się do zwiększenia "ciężaru życia", to tylko przez ewentualne przytyki osób, którym nie po drodze jest z wiarą. Ale osoba o pewnej dojrzałości powinna być w stanie puścić niektóre rzeczy mimo uszu, bądź zareagować na nie w asertywny sposób.

 Re: Czy można ofiarować komuś krzyżyk?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2016-09-06 12:40

Zabobon, bez dwóch zdań. O którym na forum jest tutaj:
(klik).

 Re: Czy można ofiarować komuś krzyżyk?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-09-06 13:59

Można dać w prezencie komuś krzyżyk. Zwłaszcza jeśli ta osoba kiedyś Ci mówiła, że chciałaby go mieć. Można dowiedzieć się, jaki to ma być krzyżyk — np. czy na ścianę, czy na stół, czy na łańcuszku na szyję. Taką osobę zabrałabym do sklepu z dewocjonaliami i dała możliwość wyboru.

 Re: Czy można ofiarować komuś krzyżyk?
Autor: se (---.play-internet.pl)
Data:   2016-09-08 21:03

Krzyż to najpiękniejsze wyznanie miłości Boga do człowieka. I jak najbardziej można go komuś podarować.

 Re: Czy można ofiarować komuś krzyżyk?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2016-09-09 14:12

Owszem, jak najbardziej można ofiarować. Złożyć komuś Boga w prezencie, to wspaniały prezent. Ale gdy się wzór krzyżyka nie spodoba? Bądź osoba obdarowana nie będzie chciała go nosić? Zalegnie w szufladzie poniewierany. Może lepiej zapytać i pokazać wzór?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: