logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wypełnić serce Bożą miłością płynącą z przebaczenia
Autor: D.A. (---.146.133.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2016-09-23 17:01

Nie mogę znaleźć spokoju serca. Bardzo ciążą mi na sumieniu grzechy z przeszłości (ciężkie). Będąc nastolatką poprzez zle uformowane sumienie popełniłam dużo grzechów ciężkich (szczególnie dotyczących czystości). Potem z nieświadomości nie spowiadałam się z nich i przyjmowałam komunię św, To jest już wszystko wyspowiadane, ale dręczy mnie ustawiczny wyrzut sumienia, cierpie duchowo i fizycznie. Rozmowa ze spowiednikiem pomaga na krótko, później wszystko wraca od nowa. Co robić aby serce wypełnić Bożą miłością płynącą z przebaczenia?

 Re: Jak wypełnić serce Bożą miłością płynącą z przebaczenia
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2016-09-23 21:45

Myślisz zbyt wiele o sobie. Spróbuj rozważać życie Świętej Rodziny poprzez modlitwę różańcową (np. Nowennę Pompejańską). To spory wysiłek, więc uciekną rozmyślania o własnych grzechach.
Miłość jest także bardzo trudnym darem. Czy wiesz o co prosisz?

 Re: Jak wypełnić serce Bożą miłością płynącą z przebaczenia
Autor: bb (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2016-09-23 22:19

Uznać, że jest się grzesznikiem i pokornie przyjąć Bożą miłość. Taka jest prawda o Bogu i człowieku. Jesteśmy grzesznikami, których kocha Bóg.

 Re: Jak wypełnić serce Bożą miłością płynącą z przebaczenia
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-09-23 23:08

Nastolatka wychowana w kulturze chrześcijańskiej wie, czym są grzechy przeciwko czystości. To nie jest źle uformowane sumienie, bo takie stwierdzenie zawiera zarzut, jakoby ci go ktoś nie uformował czy źle uformował. Trudno uwierzyć, ze ktoś kto popełnia grzechy przeciwko czystości, nie spowiada się z nich i przyjmuje Komunię św. z nieświadomości. Zrób ty porządny rachunek sumienia, nie szukaj winnych, obwiń w końcu siebie. Poza tym powinnaś wiedzieć, ze spowiedź gładzi grzech, ale doczesne konsekwencje grzechu pozostają. Jeśli siedzisz w więzieniu za kradzież i wyspowiadasz się z kradzieży, to i tak nie wyjdziesz z więzienia i długi oddać musisz. Nie masz rozmawiać ze spowiednikiem, bo spowiednik to nie psycholog, ale masz się wyspowiadać. Może powinnaś podjąć jakąś pokutę lub post, żeby się uspokoić. Kiedyś grzesznicy szli na pieszo do Ziemi Świętej lub budowali kościoły. Możesz też jako zadośćuczynienie pomagać bliźnim. Wielu jest ich teraz w potrzebie.

 Re: Jak wypełnić serce Bożą miłością płynącą z przebaczenia
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-09-24 00:01

Trzeba się modlić o uzdrowienie wewnętrzne.

 Re: Jak wypełnić serce Bożą miłością płynącą z przebaczenia
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-09-24 00:41

Warto modlić się o pokój serca:) Na zagojenie niektórych ran potrzeba więcej czasu:) Dobry i Miłosierny Bóg zna ludzkie serca grzeszne, błądzące, kochające zbyt mało, ale stęsknione i szukające Jego Miłości i Przebaczenia. To, co było, to było. Teraz jest teraz (nowa szansa, moc przebaczenia i perspektywa Życia Wiecznego). A smutek, lęk i niepokój, to działanie złego ducha, który tylko niszczy i psuje.

Boże Ojcze Miłosierny, który objawiłeś Swoją Miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie i wylałeś Ją na nas w Duch Świętym Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka. Pochyl się nad grzesznymi,ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło. Pozwól wszystkim mieszkańcom Ziemi doświadczyć Twego Miłosierdzia, aby w Tobie Trójjjedyny Boże zawsze odnajdywali źródło Nadziei. Ojcze Przedwieczny,dla Jego bolesnej męki i Zmartwychwstania Tego Syna, Miej Miłosierdzie dla nas i całego świata.
(Św. Jan Paweł II)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas :) Wiary, Nadziei i Miłości na Drodze z Jezusem ku Życiu Wiecznemu :)

 Re: Jak wypełnić serce Bożą miłością płynącą z przebaczenia
Autor: D.A. (---.146.69.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2016-09-24 21:12

Bóg zapłać za odpowiedzi.
Do Anny: grzechy o których pisałam to był szczególnie grzech samogwałtu.
Pisząc że rozmawiałam ze spowiednikiem, miałam na myśli spowiedz i to nie jedną, oskarżałam się z tych grzechów wiele razy, ale sumienie wciąż dręczy.

 Re: Jak wypełnić serce Bożą miłością płynącą z przebaczenia
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-09-24 22:23

Spowiedź otwiera serce na Boga. Przez działanie twoje, twojej wolnej woli, sprawiasz, ze On może w tobie w pełni zamieszkać, bo jesteś mieszkaniem Ducha Świętego, ale musisz powiedzieć "Tak" - tak jak Maryja. Miejsce w tobie, które należy do Niego jest zawsze - masz duszę, ale kiedy mówisz "Tak" przez spowiedź, On może zamieszkać na nowo w tobie dla ciebie. Przestań się wtedy zajmować SOBĄ. Zajmij się Nim. Naturalna rzeczą jest wierzyć w przebaczenie, które niesie sakrament Pokuty. Wpuść Go do swojego serca, bo On tam chce tam być.

Jak potrzebujesz takiego rozdzierania serca, to zacznij pościć albo zajmij się wolontariatem. Daj już spokój temu biednemu spowiednikowi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: