logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Moją słabością jest kłamstwo.
Autor: Wiktoria (14 l.) (---.web.vodafone.de)
Data:   2016-09-30 13:31

Witam,
Proszę was o pomoc. Sama już sobie z tym nie radzę. Moją słabością jest kłamstwo. Mam 14 lat a już zdążyłam dużo rzeczy nagadać. Zaczęło się to od 4 klasy podstawówki nie mam pojęcia dlaczego zaczęłam tak kłamać. Wymyślałam i opowiadałam innym że jestem bardzo poważnie chora, później że spłynęły na mnie i na moją rodzinę jakieś dobra materialne. I tak się to ciągło za mną do 6 klasy, wtedy wydało się że to wszystko nieprawda. Wszyscy na mnie naskoczyli i czułam się z tym bardzo źle. Rozumiałam ich wiedziałam że na ich miejscu postąpiła bym tak samo. Moi rodzice o niczym nie wiedzą i nie chciałabym żeby się dowiedzieli. W szkole teraz w gimnazjum parę osób wie o tym moi rówieśnicy z podstawówki też i nowi. Czasami naśmiewają się ze mnie, że takie rzeczy wygadywałam. Na początku 1 kl. gimnazjum też wymyśliłam sobie coś, oczywiście coś co było nieprawdą. Od tamtego czasu nie kłamie w sprawach innych i staram się unikać kłamstwa. Niedawno byłam u spowiedzi ksiądz zdjął mi łuski z oczu i doznałam olśnienia, teraz to wszystko do mnie dotarło. Codziennie modlę się do Maryi, żeby mnie nie wyzywali, nękali z tego powodu żeby nikt się nie dowiedział o tym wszystkim. Ciągle mam napady lęku boję się tego że to do mnie wróci że moja rodzinna się o tym dowie, a oni by tego nie zaakceptowali że bedą mnie nękać w szkole za to wszystko i w ogóle bardzo was proszę o pomoc. Może wy dacie mi trochę otuchy i pomożecie w tym trudnym dla mnie czasie. Każdego dnia widzę poprawę ale już nie da się dłużej z tym tak żyć dlatego proszę pomóżcie mi. Ja już nie mam pojęcia co z tym dalej robić... Pozdrawiam

 Re: Moją słabością jest kłamstwo.
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-10-09 20:46

Wiesz, jako dziecko też sporo wymyślałam. Ale mając 16 lat z tego wyrosłam. Po prostu dziękuj Bogu, że to przeszłość. Że ta dziecinada za Tobą. Teraz jesteś już inna, dojrzalsza. Najważniejsze, że z tym zerwałaś. Jakby ktoś do tego wracał, możesz powiedzieć, że byłaś młoda i głupia, ale już zmądrzałaś.

 Re: Moją słabością jest kłamstwo.
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2016-10-10 19:42

Najlepszym lekarstwem jest modlitwa do Pana Jezusa (na kolanach), z gorącą prośbą, aby cię obronił przed szatanem. Wielu twoich rówieśników pewnie nie wierzy w istnienie szatana, ale uwierz mi, ta bestia naprawdę istnieje i robi wszystko, żeby człowieka odepchnąć od Jezusa, bo tylko wtedy jest on bezbronny i można go zniszczyć. Kłamstwo jest jego przyczółkiem i od tego zaczyna się wszystkie pozostałe zło, dlatego módl się i pracuj nad sobą. Mam nadzieję, że nosisz na szyi krzyżyk z Panem Jezusem, poświęcony przez kapłana. Nie pozwól odebrać sobie Pana Jezusa, bo nigdy nie uda ci się znaleźć lepszego Przyjaciela. Szczęść Boże.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: