logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Apodyktyczny mąż. Jak pomóc małżeństwu?
Autor: Ela (---.multi-ip.pl)
Data:   2016-10-16 10:53

Witajcie,
Mój problem polega na tym, że chce pomóc mojej siostrze, ale nie wiem jak. Mianowicie ona ma problemy z mężem. Jest osobą bardzo zamkniętą, lecz ostatnio otworzyła się i powiedziała mi co się dzieje. Stwierdziłam, że musi być bardzo źle skoro mi o tym powiedziała. Jej mąż ma problemy ze zdrowiem, bardzo poważne. Mimo tego ciężko pracuje fizycznie. Ona nie ma na niego żadnego wpływu, nie może go skłonić żeby poszedł na operację. Do tego dochodzą inne problemy, mają chore dziecko. Wiadomo, że leczenie dziecka wiele ich kosztuje. Siostra znalazła nową pracę, bardzo dobrą, w której została doceniona. Jej mąż jest okropnie zazdrosny, przychodzi po nią do pracy, kontroluje ją, inwigiluje. Dręczy ją psychicznie. Np. kazał przekazać szefowej,żeby nie wiązała z nią dalszych planów bo ona i tak nie będzie pracować. Bardzo chce nią rządzić. Nie ma prawa nawet wyjść na spotkanie integracyjne z pracy, albo spotkać się z koleżanką. Podsłuchuje jej rozmowy telefoniczne. Chce żeby ona tylko siedziała w domu na zasiłku na dziecko. Robi różne intrygi, żeby pokazać jej, że jej praca bardzo im utrudnia w leczeniu dziecka. Jest zazdrośnikiem i materialistą. Ja nie wiem w jaki sposób mam pomóc. Rozmawiałam z nim, ale to nie przyniosło żadnego skutku. Terapia małżeńska i ksiądz raczej nie wchodzą w grę, bo tak jak mówiłam nikt nie ma na niego wpływu. Jest bardzo uparty i powiem brzydko głupi. Jego zachowanie jest karygodne. Siostra wracając z pracy do domu bardzo się stresuje co zastanie, w jakim będzie humorze i o co będzie się czepiał. Jak mogę jej pomóc? Proszę doradźcie. Ona jest bardzo spokojna osobą, nie potrafi nawet krzyknąć. Wszystko dusi w sobie. Nie chce żeby wykończył ją psychicznie. Chce jeszcze dodać, że on taki nie był. Stało się to w wyniku jego dolegliwości. Zaczął pić dużo alkoholu. Proszę o dobre rady. Pozdrawiam.

 Re: Apodyktyczny mąż. Jak pomóc małżeństwu?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-10-21 21:55

> Chce jeszcze dodać, że on taki nie był. Stało się to w wyniku jego dolegliwości. Zaczął pić dużo alkoholu.

Ela,
Może obie z siostrą porozmawiajcie z jego rodzicami i wspólnie podejmijcie jakieś sensowne decyzje.
Jeżeli tak bardzo zmienił się pod wpływem alkoholu, to z pewnością potrzebna jest szybka pomoc i interwencja całej rodziny.
Nie trzymajcie tej bardzo ważnej sprawy w tajemnicy, bo jego stan może się jeszcze bardziej pogłębić ze szkodą dla wszystkich. Alkoholizm to przecież choroba i wiemy jak wiele rodzin rozpadło się, lub cierpi z tego powodu. On sam pewnie nie zdaje sobie sprawy, dlatego zacznijcie działać, nie zwlekajcie.

Życzę odwagi. Z Bożą pomocą poradzicie sobie.

 Re: Apodyktyczny mąż. Jak pomóc małżeństwu?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2016-10-21 22:41

Siostra jest ofiarą przemocy psychicznej. Skontaktujcie się z Niebieską Linią. Polecam też psychologa dla siostry.

 Re: Apodyktyczny mąż. Jak pomóc małżeństwu?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2016-10-22 10:41

Jak najszybsza separacja małżonków (nie mylić z rozwodem) i skierowanie męża na leczenie psychiatryczne (nawet przymusowo, przez sąd). W przebiegu choroby alkoholowej często występuje zespół Otella - patologiczna zazdrość, prowadząca nawet do zabójstwa. W swoim pytaniu opisałaś wszystkie objawy tego zespołu. Życie Twojej siostry i jej dziecka jest zagrożone. Polecam również kontakt z Michalitami z Miejsca Piastowego, mają ogromne doświadczenie w pomocy rodzinom z problemem alkoholowym. Działaj szybko, tu chodzi o ludzkie życie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: