logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zachowanie wiernych po konsekracji.
Autor: Kamil (---.play-internet.pl)
Data:   2016-10-16 15:27

Szczęść Boże.
Moje pytanie dotyczy momentu na Mszy Świętej, zaraz po przeistoczeniu, gdy celebrans unosi do góry Najświętszy Sakrament (a potem kielich z Krwią Pana) po wypowiedzeniu słów konsekracji. Czy istnieje jakiś przepis, mówiący jak w tym momencie powinni zachować się wierni? Tzn. klęcząc pochylić głowę? Po prostu trwać przez te parę sekund w ciszy, czy może się pomodlić? Jeśli pomodlić, to czy powinna to być jakaś konkretna modlitwa? Jeśli nie, to to czego ta modlitwa powinna dotyczyć?

 Re: Zachowanie wiernych po konsekracji.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-16 15:57

Masz odpowiedzi w starych wątkach: (klik), (klik), (klik), (klik).

Może jeszcze nie wiesz, że na forum jest mnóstwo odpowiedzi na mnóstwo pytań (ludzie ciągle zadają podobne pytania). Czasem warto najpierw zajrzeć do archiwum, bo może odpowiedź czeka :)) A dopiero jak widzisz, że czegoś dalej nie rozumiesz czy nie wiesz, zadaj swoje pytanie.
To nie znaczy, że o coś mam do Ciebie pretensje. Po prostu ludzie odpowiadali po to, żeby inni mogli te odpowiedzi przeczytać i wybrać co im najbardziej odpowiada. Nowi na forum pewnie i tak Ci coś napiszą, będziesz miał wtedy większy przekrój odpowiedzi.

Na brązowych paskach kliknij na "szukaj", otworzy się wyszukiwarka: (klik), wpisz ze dwa słowa, potem zmień "30 dni" na "bez limitu, to jakieś odpowiedzi wyskoczą. Czasem masz ją szybciej. Forum nie jest moderowane non stop i nawet jak ktoś odpisze, nie od razu odpowiedź się pojawi.

 Re: Zachowanie wiernych po konsekracji.
Autor: Kamil (---.play-internet.pl)
Data:   2016-10-16 17:19

Dziękuję za odpowiedź.

@ Bogumiła z Krakowa:
Jeśli chodzi o korzystanie z wyszukiwarki, to próbowałem z niej korzystać już wcześniej, ale po wpisaniu 2-3 słów kluczowych, nie pojawiała się żadna odpowiedź, więc uznałem, że wyszukiwarka nie działa.
Dziękuję za wstawienie linków. Przestudiowałem sobie ich zawartość i już jestem dużo mądrzejszy ^^

 Re: Zachowanie wiernych po konsekracji.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2016-10-16 19:10

Kamilu, czasem wystarczy wpisać jedno (niecałe) słowo: (klik), (klik).
Po każdym kliknięciu zjedź na dół strony i zobacz, co wpisałam w wyszukiwarce.
W wynikach z pierwszego kliknięcia powinieneś znaleźć jeszcze jeden wątek (trzeba przejść do następnej strony). Temat zbliżony do Twojego.

Parę praktycznych wskazówek, jak posługiwać się wyszukiwarką, możesz znaleźć w tym wątku: (klik).

 Re: Zachowanie wiernych po konsekracji.
Autor: _e_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2016-10-20 20:39

Zwykle staram się chwilę popatrzeć na wzniesioną Hostię czy kielich a potem w sercu uwielbiam Chrystusa w tych widzialnych Znakach.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: