logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy da się wrócić do wiary?
Autor: Ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-10-27 00:50

Witam mam problem ze sobą nie mogę żyć. Wrzuciłam krzyż do śmieci i myślę ze to od tego. Da się wrócić do wiary?

 Re: Czy da się wrócić do wiary?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-10-27 04:51

Bóg nie jest mściwy, wiec nie pisz, ze to przez wyrzucenie krzyża do śmieci nie możesz żyć i masz problemy ze sobą. Masz problemy ze sobą przez to, co działo się przedtem i potem. Bóg nie zsyła na nas kary za grzechy. Ranią nas ich konsekwencje.Prawda o tobie jest taka, ze masz duszę, w której On ma dla siebie miejsce. Wpisane jest przez to w ciebie całe Prawo Boże - chcesz tego czy nie. Jeśli nie chcesz tego wiedzieć i idziesz swoją droga, odchodzisz od źródła i błądzisz, prędzej czy później przestajesz sobie ze sobą radzić. I tak jest zawsze. Zauważ, ze wielu sławnych i bogatych ludzi odbiera sobie życie, mimo ze mają wszystko, bo odeszli od źródła, a tak zabili w sobie Obraz Boże, ze nie wiedzą, ze maja dokąd wrócić. Dokładnie to jest tak - masz serce i to jest miejsce, w którym chce być Bóg. To jest dusza. I ten kawałek ciebie nigdy nie umrze. Żeby zrobić w nim miejsce dla Boga, a to pomoże ci odzyskać pokój, musisz pójść do spowiedzi. To jest jak oczyszczenie bajora ze śmieci. Po tym twoja dusza, miejsce zawsze święte, przestaje być bajorem przez twoje wybory, i będzie mógł w niej zamieszkać Bóg. Bóg zamieszkując w nas, przychodzi ze swoja łaską - pomoże ci to stanąć na nogi. Z czasem, jeśli bardzo będziesz Go pragnęła, poczujesz Go w swoim sercu. Teraz musisz jednak od czegoś zacząć.
Tu masz przykładowy rachunek sumienia młodego człowieka:

http://www.spowiedz.katolik.pl/rachunek-sumienia-dla-mlodziezy,116,801,1,a.html

Przed świętem Wszystkich Świętych będą zwiększone dyżury księży w konfesjonałach. Staraj się jednak trafić do kościoła tak, żeby spowiednik miał dla ciebie czas. Dobrze by było, żebyś trafiła na młodego kapłana, który z tobą porozmawia. Popytaj wśród rówieśników, gdzie spowiada ksiądz lubiany na katechezach. Niczego się nie bój. Księża są zahartowani w słuchaniu o ludzkich błędach i zaraz potem o nich zapominają, bo nie da się być chodzącym koszem na śmieci. Jak odejdziesz od konfesjonału, to spowiednik już nie będzie pamiętał, co mu powiedziałaś. On, w konfesjonale, jest tylko narzędziem. Spowiadasz się Bogu i On ci wybacza.
Będzie dobrze. Nie zwlekaj tylko ze spowiedzią.

 Re: Czy da się wrócić do wiary?
Autor: justyna (---.sileman.net.pl)
Data:   2016-10-27 11:14

Wiara to nie krzyż na ścianie, ale świadomość, że Bóg mnie kocha. Jest do tego stopnia zwariowany na moim punkcie, że umarł na krzyżu, aby każdy mój grzech był zgładzony... Jest tak szalony, że czeka, aż to JA zaproszę Go do swojego życia i oddam mu wszystkie moje sprawy: duże i małe, plany, nadzieje, wpadki, grzechy. Tylko mu na to pozwól i zaufaj, a On sam będzie działał. Piszę do Ciebie, bo mogę z całą świadomością powiedzieć dzisiaj, że od kiedy zaufałam panu Bogu, wszystko się zmieniło. Zniknął strach przez życie, obawa o dzieci, kłótnie w domu. Kiedy koleżanka oddała Jezusowi swoją bezpłodność we wrześniu ubiegłego roku, Ten w zamian obdarował ją życiem: jest w drugim miesiącu ciąży. Uściski

 Re: Czy da się wrócić do wiary?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-10-27 15:44

Olu,

Pytasz czy "da się wrócić do wiary", pewnie tak. Ale musisz tego bardzo pragnąć. Ważny i pierwszy krok już uczyniłaś. Napisałaś szczerze do nas i przyznałaś, ze trudno Ci od tamtej pory tak żyć. To pewnie niespokojne sumienie podpowiada, żebyś naprawiła ten czyn. A zatem idź jak najszybciej do spowiedzi. Módl się też o Łaskę wiary, a miłosierny Bóg na pewno Cię wysłucha.

Z Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: