logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaką książkę polecić z historii Kościoła?
Autor: Łukasz (---.dolsat.pl)
Data:   2016-11-25 21:39

Witam.
Zwracam się z zapytaniem, jaką książkę polecić komuś w tematyce historii Kościoła. Zdaję sobie sprawę, że nie łatwo ująć 2 tysiące lat historii w jednej książce... Osobiście historie z Kościołem zacząłem od ks. prof. Banaszaka, ale nie wiem czy 5 tomów kogoś nie porazi... Osoba ta jest żywo zainteresowana Kościołem, religią, Bogiem, ale też bardzo trzeźwo myśląca i nie szukająca apologii czy egzaltacji. Chodzi o rzetelną historię, które odmitologizuję pewne oczernione karty historie jak inkwizycja, krucjaty etc ale też nie przemilczająca grzechów które były w historii. A zarazem ukazująca świętość i siłę w kształtowaniu świata :)
Tak wiem, za dużo wymagam ;)

 Re: Jaką książkę polecić z historii Kościoła?
Autor: 3436 (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2016-11-25 23:18

Za dużo wymagasz :)
Wydaje mi się, że Historia ks. Banaszaka będzie najlepsza, choćby ze względu na sposób w jaki została napisana, osobie trzeźwo myślącej nie powinno przeszkadzać te kilka tomów i będzie wdzięczna za polecenie czegoś bez egzaltacji.
Ja bym była :)
Co do czarnych kart Kościoła wydaje mi się, że trzeba przeczytać kilka książek opisujących pojedyncze zagadnienia bo oczywiście można polecić książkę np. pana Messori ale ta pozycja została tak obśmiana w necie, że to ją jednak dyskwalifikuje. Fajna dla mojej teściowej, która łyka wszystko jak głodny pelikan ale dla kogoś, kto przeczytał kilka książek z lewa i prawa to będzie malutko i ubogo.
Nie wiem co polecić, sama szukam ciekawych pozycji o historii Kościoła, będę wdzięczna za polecenia.
A szukam m.in. na stronie wydawnictwa WAM, zaglądnij, mają wieczną promocję na kilka książek naukowych i filozoficznych - świetna sprawa :)

Ale ja się nie znam, również podpinam się pod pytanie :)

 Re: Jaką książkę polecić z historii Kościoła?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2016-11-25 23:46

Podobny temat: (klik).

 Re: Jaką książkę polecić z historii Kościoła?
Autor: 3443 (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2016-11-26 10:16

Ksiądz prof. Banaszek jest proboszczem w mojej parafii :) Bardzo ciekawe kazania, zawsze wyjaśnia kontekst historyczny czytań. Osoba, która nie zna historii Kościoła specjalnie chodzi na dłuższą mszę żeby go posłuchać. Jeśli pisze tak jak mówi - to warto :) Wydaje mi się, że można zacząć od pierwszego tomu :P

 Re: Jaką książkę polecić z historii Kościoła?
Autor: 3443 (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2016-11-26 10:17

Ups, chyba nie o tym samym Banaszaku mówimy :P

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: