logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Shizofrenia a wiara.
Autor: Oskar (25 l.) (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2016-12-06 03:19

Jak to jest ze shizofrenią, skad mam wiedzieć czy moja wiara nie jest obłudna i czy nie wydaje mi się że wierzę, każdy ma swój obraz Boga i niektórzy mają objawienia, skąd wiedzieć które są prawdziwe, ciepię na shizofrenię od około 6 lat co jeżeli na koniec życia okaże się że wszystko było kłamstwem bo sobie to uroiłem

 Re: Shizofrenia a wiara.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2016-12-06 08:55

Jeśli systematycznie przyjmujesz leki i są one dobrze dobrane, to raczej nie masz powodów do obaw o swoją wiarę. Co więcej, Bóg wie o Twojej chorobie i z pewnością pod koniec życia "weźmie poprawkę" na ewentualne błędy, popełnione pod wpływem urojeń. Zresztą, nie tylko osoby ze schizofrenią miewają objawienia czy doznania mistyczne, będące wytworem ich umysłów. Myślę, że w Twoim przypadku najistotniejszy jest stały kontakt z lekarzem psychiatrą i systematyczne leczenie (nie odstawiaj samowolnie leków, nawet gdy dobrze się czujesz!). Może poszukaj w internecie, gdzie jest najbliższe duszpasterstwo osób ze schorzeniami psychicznymi? Wydaje mi się, że potrzebujesz odpowiednio przygotowanego duszpasterza, któremu będziesz mógł spokojnie opowiedzieć o swojej chorobie i który będzie wiedział, jak Cię poprowadzić na Twojej niełatwej drodze.

 Re: Shizofrenia a wiara.
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2016-12-06 22:23

Wiara nie polega na "objawieniach". Wierząc Bogu wypełniasz przykazania. Ewangelie pokazują życie Jezusa, który na przykładach uczy nas życia i podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach. Choroby psychiczne nie przeszkadzają w życiu duchowym, które jest najgłębszym jestestwem człowieka. Bóg przebywa w Twoim "środku", jest blisko, jest z Tobą, byś mimo wszystko kochał Go, bo On kocha Ciebie.

 Re: Shizofrenia a wiara.
Autor: grześnica (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2016-12-07 21:31

Oskar ja również choruję na schizofrenie od 8 lat. Miałam omany i urojenia między innymi na tle religijnym i po psychozie wyparłam się Boga, że On nie istnieje, to wytwór chorych ludzi, takich jak ja. To były myśli, które kłębiły się w mojej głowie. Ale Bóg nie pozwolił mi, abym zaparła się Jego. Czułam ogromną tęsknotę za Nim. Otrzymałam łaskę wiary i wiem, że nasze urojenia różnią się od prawdziwych objawień.
Nam schizofrenikom jest trudniej uwierzyć w Boga, szczególnie po psychozie. Ale bez Niego życie jest nie do zniesienia. Z Bogiem życie staje się proste i lepsze.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: