logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak mam się modlić, żeby Bóg mnie wysłuchał i pomógł?
Autor: Dominika (178.212.120.---)
Data:   2016-12-09 16:25

Dlaczego wszytko mi się wali ?? Mam tego wszystkiego dosyć. Każdy dzień staje się coraz to bardziej męczący. Czy Bóg nie widzi, że już sobie nie daję rady ?? A więc zaczną od tego, że nie radzę sobie w szkole uczę się tak jak zwykle i nic mi nie wychodzi. Proszę usilnie Boga o pomoc ale on mnie nie wysłuchuje. Oceny pogarszają się z dnia na dzień. A do tego chłopak mnie rzucił. Chociaż proszę Boga o pomoc i podtrzymanie mnie na duszy w tych chwilach to on chyba i tak się mną nie interesuje ?? Jak mam zacząć się modlić, żeby Bóg w końcu mnie wysłuchał i pomógł w moich troskach i zmartwieniach ? Czy jest szansa żeby poprzez modlitwę polepszyły mi się oceny i wrócił do mnie chłopak ??

 Re: Jak mam się modlić, żeby Bóg mnie wysłuchał i pomógł?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2016-12-09 17:54


Dominiko

Odpowiedź na tytułowe pytanie.

Módl się szczerze, otwarcie, wytrwale i powiedz Bogu - nie moja wola, lecz Twoja Panie niech się stanie. A Bóg będzie wiedział z pewnością, co jest najważniejsze teraz dla Ciebie i wybierze najlepszą opcję. Zaufaj Mu.

 Re: Jak mam się modlić, żeby Bóg mnie wysłuchał i pomógł?
Autor: maaja (---.220.109.55.umts.static.t-mobile.pl)
Data:   2016-12-09 17:56

Przestań tupać nogami jak dziecko i uspokój karuzelę z pretensjami. Pan Bóg to nie automat - wrzucisz monetę, wyskoczy cukierek. Trzeba sie zatrzymać, okazać Mu szacunek (zacznij od pisania o Nim z dużej litery), dać Mu prawo, że widzi Twoje życie inaczej niż Ty i ma dla Ciebie może coś innego niż Ty wymagasz, żeby było zaraz, natychmiast. A jako że jest Miłością i Miłosierdziem, to ten Jego plan jest dla Ciebie najlepszy. Może ten chłopak nie był dla Ciebie? Może Pan Bóg Ci pomaga, tylko Ty tego nie widzisz, bo nie pomaga tak jak Ty tego chcesz. Wahania stopni w szkole i czasem gorszy czas to są rzeczy naturalne. Okaż trochę cierpliwości i zaufania. Jesteś w dobrych rekach :)

 Re: Jak mam się modlić, żeby Bóg mnie wysłuchał i pomógł?
Autor: Kamil (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-12-09 19:58

Każdy ci powie, że Bóg ma plan wobec ciebie, który jest lepszy niż ci się wydaje. I przyznam, że czasem ciężko to przyjąć. Chociaż każdy dookoła mówi "zdaj się na Boga. On lepiej wie co jest dla ciebie lepsze" to wydaje się, że ty wiesz lepiej niż sam Bóg. Nie powiem, że masz lekko, ale pamiętaj, że powinnaś trwać w modlitwie i wytrwale prosić Boga o wysłuchanie tak jak wdowa, która naprzykrzała się sędziemu (Łk 18,1-8). Ale pamiętaj o jednym krótkim ale ważnym zdaniu: "Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!" (Łk 22,42).
Życzę ci wytrwałości i sił w twoich trudnościach. I pamiętaj, że Bóg często działa z półgodzinnym opóźnieniem aby zobaczyć jak dolega sięga nasza wiara ;)
Z Bogiem

 Re: Jak mam się modlić, żeby Bóg mnie wysłuchał i pomógł?
Autor: Martyna (---.leon.com.pl)
Data:   2016-12-10 21:15

Droga Dominiko,

wszystko, co mądre już zostało tutaj napisane. :) Choć ciężko w to uwierzyć, to zwykle nie idzie po naszej myśli, bo gdyby szło, to byłoby dla nas znacznie gorzej i mniej rozwojowo. Postaraj się ufać mimo bólu i oddawać Mu wszystko, co Cię boli.

Pewnie jesteś młoda, skup się na nauce - wierzę, że dużo dobrego jeszcze przed Tobą.

Z perspektywy czasu mogę Ci napisać, że dziękuję Bogu za rozpad mojego 4-letniego związku, w którym nie było dobra ani miłości. I w sumie dziękuję Mu za każdy trud, dzięki któremu zaczęłam się do Niego zbliżać. W trakcie, gdy to wszystko się działo - za każdym razem chciałam kończyć ze sobą, planowałam w jaki sposób się zabiję, a z perspektywy czasu widzę, że owoce przyszły, tylko trzeba wytrwałości...

Wszystkiego dobrego!

 Re: Jak mam się modlić, żeby Bóg mnie wysłuchał i pomógł?
Autor: 7645 (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2016-12-11 09:31

Jeśli Bóg dopuszcza nawet na nas jakieś cierpienie to tylko po to, żeby nas ustrzec przed większym.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: