logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Po co Pan Bóg stawia na drodze krzywdzicieli?
Autor: Anonimowa (17 l.) (195.205.218.---)
Data:   2016-12-31 20:14

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jestem osobą dość młodą ponieważ mam tylko 17 lat. Czy może ktoś mi odpowiedzieć po co Pan postawił mi na drodze chłopaka, z którym na początku było świetnie a po roku naszego chodzenia odszedł mówiąc, ze on nie wie co to jest miłość. Odchodząc wyśmiał mnie i upokorzył. Dlaczego Pan Bóg postawił mi na drodze człowieka który z dnia na dzień zaczął traktować mnie jak najgorsze dno ??

 Re: Po co Pan Bóg stawia na drodze krzywdzicieli?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-01-06 20:24

Być może Bóg zrobił to po to, abyś w przyszłości umiała lepiej rozpoznawać prawdziwe intencje osoby, która mówi, że Cię kocha. Odróżniać słowa wypowiedziane ot tak sobie, od tych, do których wypowiedzenia naprawdę skłoniła kogoś miłość. Z drugiej strony, właśnie na prawdziwą miłość-taką dojrzałą, z której może narodzić się coś trwałego(ergo: małżeństwo) przyjdzie jeszcze czas w Twoim życiu, skoro masz rzeczywiście tyle lat, ile podałaś. Na razie skup się na osiąganiu celów bliższych dla siebie-na skończeniu szkoły, zdobyciu wykształcenia i zabezpieczeniu swojej przyszłości, którą kiedyś być może będziesz szczęśliwie dzielić ze swoim mężem. Nawet jeśli kandydat na niego wciąż pozostaje jeszcze "w ukryciu". I takiej właśnie cierpliwości, wytrwałości i wyciągania mądrych wniosków z każdego doświadczenia życzę Ci na cały ten rok.

 Re: Po co Pan Bóg stawia na drodze krzywdzicieli?
Autor: maaja (---.220.109.55.umts.static.t-mobile.pl)
Data:   2017-01-06 21:20

Pan Bóg postawił na Twojej drodze tego chłopaka. A to, co on zrobił jest już aktem jego wolnej woli. Ani Bóg tego nie chciał, ani Mu sie to nie podoba.

 Re: Po co Pan Bóg stawia na drodze krzywdzicieli?
Autor: Eizo (---.opera-mini.net)
Data:   2017-01-07 17:32

Nie wiem. Ale nie sądzę aby każda osoba na naszej drodze była stawiana przez Boga. Po prostu każdy ma wolną wolę, więc może też krzywdzić. To nie Bóg mówi tej osobie "masz ją skrzywdzić". To trochę takie zrzucanie winy na Boga za nasze niepowodzenia.
Jednak jeśli koniecznie chcesz widzieć w tym ingerencję Boga, to była to dla Ciebie lekcja (może kiedyś sama potraktowałaś kogoś źle?), a dobre owoce możesz zebrać nawet za 20 lat. Jednak nie jestem zwolennikiem gadania w stylu "Bóg zsyła na nas cierpienia" i tym podobnej gadki. Wydaje mi się że mamy być samodzielni, złe rzeczy spotykają nas z różnych powodów, ale raczej nie z winy Boga. W wierze chodzi o zbawienie, a nie o życie bez przeszkód na tym świecie.
Wyciągnij z tego lekcję dla siebie (jestem pewny, że to możliwe) i nie myśl "Boże, dlaczego ja?".

 Re: Po co Pan Bóg stawia na drodze krzywdzicieli?
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-01-07 19:03

Chociaż teraz uważasz to za krzywdę, spróbuj pomyśleć, że może Pan Bóg tym sposobem ochronił Cię od gorszych i jeszcze bardziej bolesnych krzywd, rozczarowań, zła itp. Czytając to, co piszesz pomyślałam, że to jest troska o Ciebie, a nie krzywda. Zobaczysz to później. Pozdrawiam Cię serdecznie.

 Re: Po co Pan Bóg stawia na drodze krzywdzicieli?
Autor: ewik (---.wist.com.pl)
Data:   2017-01-08 13:00

Być może masz się za niego szczególnie modlić, żeby nie krzywdził innych (uważam, że jeśli ktoś skrzywdził świadomie jedną osobę, będzie to robić dalej, dopóki się nie opamięta), o nawrócenie, a także za siebie samą, o dobre przyjaźnie. Tak to rozumiem, na postawie życiowych doświadczeń. Osoby, które krzywdzą innych, często same maja głębokie problemy wewnętrzne i często same są nieświadome że swoim postępowaniem ranią innych.

 Re: Po co Pan Bóg stawia na drodze krzywdzicieli?
Autor: Wojtek (---.146.18.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-01-11 02:10

Pan Bóg nie posługuje się złem. Nie pielęgnuj urazy w sercu, niech rana się zagoi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: