logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy pierwsze piątki można ofiarować za inną osobę?
Autor: Sonia (---.fasternet.pl)
Data:   2017-01-02 14:51

Czy można pierwsze piątki ofiarować za kogoś z rodziny, czy one mają moc tylko dla osoby, która je "zalicza"?
pozdrawiam Sonia

 Re: Czy pierwsze piątki można ofiarować za inną osobę?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2017-01-06 17:22

Obietnice Pana Jezusa przekazane przez św. Małgorzatę Marię Alacoque skierowane są do czcicieli Jego Serca. Jest ich 12. Przytoczę je poniżej, w dwóch wersjach.

- dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie,
- zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach,
- będę ich pocieszać we wszystkich strapieniach,
- będę dla nich bezpieczną ucieczką za życia, a szczególnie przy śmierci,
- wyleję obfite błogosławieństwo na wszystkie ich przedsięwzięcia,
- grzesznicy znajdą w Moim Sercu źródło nieskończonego miłosierdzia,
- dusze oziębłe staną się gorliwymi,
- dusze gorliwe dojdą szybko do wysokiej doskonałości,
- błogosławić będę domy, w których obraz Mego Serca będzie zawieszony i czczony,
- kapłanom dam moc kruszenia serc najzatwardzialszych,
- imiona tych, którzy będą rozszerzać to nabożeństwo, będą zapisane w Mym Sercu i pozostaną w Nim na zawsze,
- przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Mojego Serca, że Moja wszechmocna miłość udzieli ostatecznej łaski pokuty wszystkim, którzy przez dziewięć z rzędu piątków przystąpią do Komunii świętej, tak iż nie umrą w Mojej niełasce ani bez Sakramentów świętych i że Moje Boskie Serce będzie bezpiecznym schronieniem w ostatnim momencie ich życia.

Źródło: http://www.katolik.pl/do-najswietszego-serca-pana-jezusa,22360,818,cz.html

1. Wskażę im w życiu powołania drogę, a nią idących swą łaską wspomogę.
2. W rodzinach pokój i zgoda zagości, bo złączę wszystkich związkiem mej miłości.
3. Gdy ból i smutek zadadzą im ranę, Ja sam balsamem pociechy się stanę.
4. Pod moim skrzydłem grot złego ich minie, Jam im ucieczką w każdej godzinie.
5. Stąd wzrok mój na nich odpocznie łaskawy, pobłogosławię codzienne ich sprawy.
6. W Sercu mym źródło grzesznikom otworzę, z którego płynie miłosierdzia morze.
7. Od mego Serca ognistych płomieni, serce oziębłe w gorące się zmieni.
8. Serca, co dotąd służą mi gorliwie, jeszcze gorętszą miłością ożywię.
9. Dom, gdzie czcić będą obraz Serca mego, z błogosławieństwa zasłynie Bożego.
10. Pracy kapłańskiej dam błogosławieństwo, że z serc najtwardszych odniesie zwycięstwo.
11. Czci mojej szerzeniu gorliwie oddani, w tym Sercu będą na wieki wpisani.
12. Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu, lecz pójdzie do nieba.

Źródło: http://www.krakow.sercanie.pl/duchowosc/kult-nspj/291-obietnice-nspj

Nieraz odnoszę wrażenie, że ostatnia obietnica bywa całkowicie odrywana od nabożeństwa do Serca Jezusowego. "Zapomina" (nie wie) się o najważniejszym. Komunia św. w pierwsze piątki nie jest przyjmowana w duchu miłości wynagradzającej (a powinna być), ale traktuje się ją jako polisę ubezpieczeniową na życie wieczne.

Pierwsze piątki nie mają mocy. Ta praktyka może ożywić i umocnić wiarę i miłość tych, którzy pragną czcić Najświętsze Serce Jezusa.

 Re: Czy pierwsze piątki można ofiarować za inną osobę?
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-01-07 11:02

Też się nad tym zastanawiałam "czy można". Uznałam, że odmówię, bo ta osoba za którą odmawiałam, prawdopodobnie nigdy tego sama nie uczyni. To było kilkanaście lat temu. Tak wtedy myślałam i tak jest nadal. Ta osoba chodzi do kościoła kilka razy w roku. To dobra osoba, ale jeszcze nie poznała Boga w swym sercu. Jest nadal w mojej modlitwie i wierze, że kiedyś tak się stanie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: