logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zaufać Bogu oprócz mówienia Jezu ufam Tobie?
Autor: Monika (---.150.196.34.w2s.net.pl)
Data:   2017-01-05 19:29

Witam
jak zaufać Bogu oprócz mowienia Jezu ufam Tobie?
pozdrawiam

 Re: Jak zaufać Bogu oprócz mówienia Jezu ufam Tobie?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-01-05 20:50

Zaufać czy zawierzyć? Bo jeśli chcesz zawierzyć Mu swoje życie, możesz wykorzystać na przykład modlitwę dostępną tutaj: (klik). A jeśli chcesz zaufać, to żadne słowa tak naprawdę nie załatwią sprawy, jeśli nie otworzysz swojego serca na Bożą łaskę. Innymi słowy, musisz chcieć, a nie jedynie mówić, że chcesz.

 Re: Jak zaufać Bogu oprócz mówienia Jezu ufam Tobie?
Autor: M (---.play-internet.pl)
Data:   2017-01-05 21:34

Czytać lektury duchowe, rozważać.

 Re: Jak zaufać Bogu oprócz mówienia Jezu ufam Tobie?
Autor: Szymon (---.lilonet.pl)
Data:   2017-01-05 22:11

To nie jest "takie od razu". Jeśli chcesz zaufać Panu Bogu, to najpierw powinieneś się z Nim zaprzyjaźnić, tzn. podczas swojej wieczornej modlitwy opowiadać Mu o swoich powodzeniach, problemach, troskach, prosić Go o pomoc w różnych sytuacjach i przez taką łączność będzie się kształtowała Ufność.
Mnie ufności do Pana Boga nauczyła Maryja. Codziennie się do niej modliłem i otrzymałem od Boga tę Łaskę.
Pozdrawiam

 Re: Jak zaufać Bogu oprócz mówienia Jezu ufam Tobie?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-01-05 22:37

Nawet nie trzeba wypowiadać tych słów. Wystarczy własnymi słowami, tak jak do najlepszego Przyjaciela. Zwyczajnie, jak dyktuje serce. Dobry i Miłosierny Bóg wie o tym, zanim człowiek coś powie lub pomyśli:
"Panie, przenikasz i znasz mnie,
Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję.
Z daleka przenikasz moje zamysły,
widzisz moje działanie i mój spoczynek
i wszystkie moje drogi są Ci znane.
Choć jeszcze nie ma słowa na języku:
Ty, Panie, już znasz je w całości.
Ty ogarniasz mnie zewsząd
i kładziesz na mnie swą rękę.
Zbyt dziwna jest dla mnie Twa wiedza,
zbyt wzniosła: nie mogę jej pojąć." (Ps 139, 1-6)

Pierwsze Piątki to przebłaganie Dobrego i Miłosiernego za grzechy i wynagrodzenie Kochającemu Sercu Jezusa. Komunię Św. można przyjąć w intencji wybranej osoby i polecić ją w swojej modlitwie :)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, Wiary, Nadziei i Miłości oraz Ufności w Jezusową Miłość :)

 Re: Jak zaufać Bogu oprócz mówienia Jezu ufam Tobie?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-01-05 22:46

Zakładam, że to mówienie ma pokrycie w postawie, w pragnieniu serca, w staraniu. Samo bowiem mówienie może być przecież pustą formułą...

 Re: Jak zaufać Bogu oprócz mówienia Jezu ufam Tobie?
Autor: jj (193.242.212.---)
Data:   2017-01-06 13:30

Wejdź na stronę www.faustyna.pl i poczytaj o miłosierdziu Bożym. Znajdziesz tam odpowiedź również na swoje pytanie. Poza tym aby poznac Boga i pomóc mu siebie zbawić czytaj codziennie Biblie i rozważaj słowa Jezusa w Ewangelii. Wprowadzaj słowo w czyn. Przed czytaniem bibli pomódl się jednak wcześniej do Pana Boga aby pomógł Ci zrozumieć słowo i zmienić swoje serce na wzór rad Ewangelicznych.

 Re: Jak zaufać Bogu oprócz mówienia Jezu ufam Tobie?
Autor: chory czlowiek (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-01-06 13:55

Dobre pytanie. Jak zaufac Bogu? Moim zdaniem zaufania sie czlowiek uczy. To proces, podczas ktorego odkrywa sie pomalu prawde o sobie, o grzechu, o Bogu - ale nade wszystko jest sie wyprobowywanym przez Boga i zycie. I wlasnie tu, w trudzie i cierpieniu kiedy ja sam nic nie moge, nic nie mam, tu ucze sie zaufania. Jak Abraham, w konkretnych faktach zycia. Faktow nic mi nie odbierze, natomiadt jak ktos chce budowac zaufanie do Boga na uczuciach czy dobrych checiach - szybko zmiecie go pierwsza lepsza fala niepowodzen, cierpienia, niesprawiedluwosci. Moim zdaniem baardzo pomocna jest wspolnota. Pozdrawiam

 Re: Jak zaufać Bogu oprócz mówienia Jezu ufam Tobie?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2017-01-06 21:42

>> jak zaufać Bogu oprócz mowienia Jezu ufam Tobie?

Wszystko, co mamy, otrzymujemy od Boga:
'Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał' 1 Kor 4,7.
Również zaufanie jest darem. Otrzymałeś już dar wiary oraz bojaźni bożej. Teraz trzeba się modlić i czekać na dar zaufania. Czyli zawierzenia, cokolwiek by się działo. Musimy prosić o ten dar.

 Re: Jak zaufać Bogu oprócz mówienia Jezu ufam Tobie?
Autor: ggg (193.242.212.---)
Data:   2017-01-07 17:04

Módl się do Jezusa. Zaufanie do Boga też jest darem, łaską. O to zaufanie do Boga trzeba prosić zwłaszcza dla osób konających. Oni bowiem najbardziej potrzebują tej ufności a najmniej jej mają.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: