logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlę się o właściwej porze?
Autor: Malgorzata (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-01-16 16:25

Szczęść Boże,
Ostatnio prowadzę bardzo nieregularny tryb życia i zawzyczaj odmawiam jutrznie i modlitwę trzech Zdrowaś Maryjo grubo po południu, nieszpory około północy a komplete i kolejna modlitwę trzech Zdrowaś Maryjo przed snem, często jest to 6 rano... Proszę o odpowiedź czy taka forma jest w porządku, a może powinnam odmawiać wieczorne modlitwy z nastaniem nocy, mimo iż nie idę spać? Bóg zapłać za odpowiedź.

 Re: Czy modlę się o właściwej porze?
Autor: m. (---.centertel.pl)
Data:   2017-01-16 18:21

Wydaje mi się, że lepiej tak jak jest przypisane odmawianiu, czyli jutrznię rano + nabożeństwo trzech Zdrowaś Mario, nieszpory wieczorem i kompletę może o tej porze o której byś szła zazwyczaj spać i też nabożeństwo trzech Zdrowaś Mario. Tak po prostu bardziej pasuje, nawet jak nie idziesz spać.
też odmawiam nabożeństwo trzech Zdrowaś Maryjo :)
pozdrawiam :)

 Re: Czy modlę się o właściwej porze?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-01-16 23:51

Warto pomyśleć o tempie życia i siłach do codziennych zajęć. Czy takie intensywne życie jest korzystne dla zdrowia?
Dobry i Miłosierny Bóg nie używa zegarka, miła jest Mu szczera modlitwa i miłość każdego z ludzi :) oraz pełnienie Jego Woli. Ilość modlitw też nie jest aż tak ważna - wystarczy czasem myśl ku Niemu skierowana.
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas :)

 Re: Czy modlę się o właściwej porze?
Autor: Malgorzata (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-01-17 16:17

Z tą zmianą będzie na razie ciężko. Dziękuję za ciepłe słowa i wskazówki - istotnie, ostatnio przesadzam z ilością modlitw, robię to mechanicznie i z poczucia obowiązku czy strachu... A przecież nie o to chodzi.

 Re: Czy modlę się o właściwej porze?
Autor: Malgorzata (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-01-17 22:42

Dziękuję za odpowiedź, ale czy sugerujesz żeby odmawiać Jutrznie w moim przypadku przed snem?

 Re: Czy modlę się o właściwej porze?
Autor: ^^^^^^^^^^^~~~~~~ (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2017-01-18 00:40

Każda pora na modlitwę jest właściwa. Może to (klik) pomoże?

 Re: Czy modlę się o właściwej porze?
Autor: 1268 (62.244.154.---)
Data:   2017-01-18 16:49

Aż mi się przypomniało:
"I jest za piętnaście siódma! To jeszcze mam kwadrans. To sobie obiad jem w bufecie, to po fajrancie już nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu. I góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się. Jem śniadanie i idę spać."

Po co sobie narzuciłaś modlitwy, których nie masz czasu odmawiać?

 Re: Czy modlę się o właściwej porze?
Autor: Malgorzata (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-01-19 22:09

Nie chodzi o to, że nie mam czasu, a o to by odmawiać je jak należy. Skoro teraz prowadzę nieco odwrotny styl życia nie jestem przekonana czy robię dobrze odmawiając modlitwę przed snem o szóstej rano...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: