logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odzyskać dzieciństwo?
Autor: Lena (91.244.209.---)
Data:   2017-01-17 08:16

W Biblii jest napisane, że na imię Jezus zegnie się kolano każdej istoty (por. Flp 2,10). Pamiętam, jak kiedyś mocno kochałam Jezusa, samo imię Jezus powodowało, że odczuwałam dreszcz. Później w moim życiu pojawiła się sekta, która przedstawiła mi fałszywy obraz Jezusa, a poza sektą jeszcze dodatkowo kilku ludzi, którzy myśleli, że są bardzo religijni, a okazali się być faryzeuszami. Jak odzyskać prostą, dziecięcą wiarę i miłość do Jezusa? Tak, żeby moje kolano znowu się "zginało"...

 Re: Jak odzyskać dzieciństwo?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-01-17 13:38

Pytanie czy warto starać się odzyskać wiarę, taką samą, jak miało się przed tymi wszystkimi wydarzeniami? Nasze życie się zmienia, my się zmieniamy i nasza wiara się zmienia.
Może zamiast tęsknić za bardzo emocjonalną wiarą (dreszcz na samo imię Jezusa) warto odnaleźć w sobie wiarę w takiej postaci, jaka odpowiada stopniowi naszego obecnego rozwoju życia duchowego? Czasem nie potrzeba dreszczy ani wielkich emocji, żeby "kolano się zginało". Wydaje mi się, że warto spojrzeć najpierw w głąb siebie. Zobaczyć, jak wygląda obraz Boga w mojej duszy. Co się z nim stało przez te wszystkie lata i wydarzenia. Następnie odkurzyć Go, oczyścić z naleciałości i zacząć się w Niego wpatrywać, modląc się o odnowienie i ożywienie swojej wiary. Poszukać Boga w codzienności, zachwycić się Jego dziełami, ale przede wszystkim modlić się. Pamiętaj, że "nikt nie może bez pomocy Ducha Świętego powiedzieć "Panem jest Jezus"" (1 Kor 12). Zabiegaj o tę pomoc.

 Re: Jak odzyskać dzieciństwo?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-01-17 16:28

a po co ci dziecięca wiara, jeśli jesteś już dorosła? Równie dobrze mogłabyś pytać, jak nauczyć się znowu sikać w pieluchy i używać smoczka. Można, ale po co?

Dreszcze i takie tam są oznaką choroby, a nie miłości najczęściej.

Faryzeusze są w każdej religii, naprawdę nie tylko w sektach.

Jeśli kolano się nie zgina, to do ortopedy. Jeśli się zgina, to po prostu je zgiąć. Nie szukając idealistycznych obrazków ani dreszczy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: