logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przerasta mnie multum nauki.
Autor: Anonim (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-02-06 18:48

Nie mam pojęcia jak sobie poradzić, z tym wszystkim. Mianowicie chodzi mi o naukę mam multum nauki. Czasami już wysiadam nie tylko fizycznie ale i psychicznie. I jeszcze przygotowania go oby dobrze zdanych egzaminów, pracy jest co nie miara. Nie ma pojęcia co dalej po tej szkole mam ze sobą zrobić... Czy może jest jakaś modlitwa na dodanie sił, na motywację nie chodzi mi tu o fizyczny stan tylko o psychiczny. Dobrze wiem że Pan Bóg jest w każdej chwili ze mną ale już nie daje sobie rady...

 Re: Przerasta mnie multum nauki.
Autor: Dietrich (---.hsi13.unitymediagroup.de)
Data:   2017-02-17 17:04

Rozumiem, że przygotowujesz się do matury, bo piszesz o szkole. Zdawałem maturę w 2005 roku, powtarzać materiał zacząłem kilka miesięcy przed egzaminami i udało mi się całkiem dobrze zdać i dostać się na wymarzone studia. Pracowałem, ale nie tak, żeby się zajeździć. Trudno cokolwiek powiedzieć o Twojej sytuacji nie wiedząc nic więcej, ale nie jesteś jedyną osoba, która się konfrontuje z tym materiałem. Zapytaj osoby w Twoim otoczeniu, jak sobie radzą. Może masz problem z koncentracją, a może po prostu nakładasz za dużo na siebie.

 Re: Przerasta mnie multum nauki.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2017-02-17 20:04

Jak zjeść słonia? Po kawałku :)
Podziel materiał na części. Poszukaj metod nauki, które działają na Ciebie - np. tu masz artykuł na ten temat: http://www.naharvard.pl/jak-efektywnie-uczyc-sie-w-domu.html
Nie zapominaj o przerwach i odpoczynku.
Powodzenia

 Re: Przerasta mnie multum nauki.
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2017-02-20 17:25

Polecam modlitwę za wstawiennictwem bł. Augusta Czartoryskiego i św. Józefa z Kupertynu. Oprócz nauki nie zamiast rzecz jasna. A materiał warto podzielić na części. Nie piszesz o jakie dokładnie trudności chodzi więc trudno radzić. Warto znaleźć dobrą porę na naukę, jedni lubią po południu, inni wstać wcześnie rano. Pomaga też muzyka taka cichutko ledwo słyszalne w tle. Nie RMF ale muzyka barokowa najlepiej. Pokój powinien być przewietrzony a Ty po lekkim wysiłku fizycznym, ale nie po wyczerpującym treningu, spacer z psem wystarczy. Miejsce do nauki ma być tylko do nauki. Pomysł jak najlepiej Ci się uczyć, czy pisząc, czytając na głos a może chodząc z książką po pokoju. Niektórym pomaga robienie kolorowych notatek albo map myśli. Ucz się przez pół godziny i przerwa, ale lepiej nie na fejsa, bo będzie ciężko do nauki wrócić. I w czasie nauki nie myśl o innych rzeczach, o tym co po szkole można pomyśleć w innym momencie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: