logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chorych nawiedzać a choroby zakaźne.
Autor: strachliwi (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-02-08 13:53

Odwiedzaliśmy z mężem starsze małżeństwo. Zapraszali nas i wyglądali. Mieszkają z rodziną, więc mają opiekę. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że wszyscy w tym domu mają boreliozę. Ci młodsi, bo staruszkowie nie chcieli się na razie zbadać. Wiemy, że tylko jedna osoba była ukąszona przez kleszcza. Reszta prawdopodobnie zaraziła się od niej. Przecież choroba należy do zakaźnych. Mąż ze strachem powiedział, że już tam więcej nie pojedzie. Jest po ciężkich chorobach i operacjach. Ja zresztą, tez. Jak to się ma do "chorych nawiedzać"?

 Re: Chorych nawiedzać a choroby zakaźne.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-02-08 17:07

Zawsze kierujmy się miłością, ale miłością mądrą. Chorych nawiedzać trzeba bardzo ostrożnie i rozważnie, aby nie zaszkodzić nie tylko sobie, ale samym chorym. Chorych na choroby zakaźne powinny nawiedzać osoby odpowiednio przeszkolone i w razie potrzeby wyposażone w środki ochronne, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Najlepiej porozmawiać z lekarzem o możliwości i bezpieczeństwie odwiedzin w danym przypadku. Ponadto niektórych chorych (np. po ciężkiej chemioterapii, przeszczepach) nie można nawiedzać w ogóle, gdyż nasze "powszednie" zarazki mogłyby ich zabić. Zatem najlepiej w każdym wątpliwym przypadku skonsultować się z lekarzem i bezwzględnie stosować się do jego zaleceń, gdyż trzymając się "literalnie" nakazu "chorych nawiedzać" możemy czasem zrobić więcej złego niż dobrego.

 Re: Chorych nawiedzać a choroby zakaźne.
Autor: Estera (31.25.249.---)
Data:   2017-02-08 18:18

Według mojej wiedzy boreliozą od człowieka można się zarazić tylko przez kontakty seksualne.

 Re: Chorych nawiedzać a choroby zakaźne.
Autor: Ya (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2017-02-08 18:50

I to co napisała Estera jest mocno wątpliwe... A szał na chorowanie na boreliozę jest ostatnio bardzo modny. Bo łatwiej leczyć się na nią, niż uznać, że się tą diagnozą zasłania zaburzenia lękowe, nerwicowe i inne...

 Re: Chorych nawiedzać a choroby zakaźne.
Autor: Agnieszka (---.centertel.pl)
Data:   2017-02-08 20:23

Boreliozą można zarazić sie tylko od kleszcza lub meszki, a nie od drugiego czlowieka. Moja mama choruje na borelioze już ponad 15 lat i nikt z mojej rodziny sie nie zaraził.

 Re: Chorych nawiedzać a choroby zakaźne.
Autor: Jan (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2017-02-08 22:02

Nie ma się co bać - jakkolwiek samemu też nie należy siebie narażać. Sami naukowcy nie są zgodni jak można się zarazić boreliozą. Może przez komara? Stąd jeśli mąż ma problwmy ze zdrowiem a borelioza jest potwierdzona to moja rada jest taka: dać sobie spokój i znaleźć inny sposób pomocy. Na naiwności i byciu lekkoduchem daleko się nie zajedzie a życie i zdrowie jest tylko jedno. Pozdrawiam

 Re: Chorych nawiedzać a choroby zakaźne.
Autor: Azariasz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-02-09 02:23

Jeśli ktoś ma odwiedzać chorego na jakąś chorobę zakaźną i nie wie czy to może zrobić, to proponuję zapytać lekarza czy można iść czy nie można.

 Re: Chorych nawiedzać a choroby zakaźne.
Autor: x (---.oxylion.net.pl)
Data:   2017-02-18 15:20

Mój tata choruje na boreliozę, był nawet sparaliżowany. Można powiedzieć, że to choroba zawodowa leśników. Borelioza jest przenoszona przez kleszcze i zakażenie można nastąpić poprzez kontakt z śliną lub wymiocinami kleszcza. Wy nie macie czego się obawiać, a każdy, kto u siebie podejrzewa zakażenie powinien jak najszybciej maszerować do lekarza. Borelioza jest groźną chorobą, może doprowadzić nawet do śmierci. Początkowe stadium jest niepozorne, symptomy podobne do grypy. Nie powinno się jej lekceważyć.
Borelioza może być przez wiele lat utajniona i jest możliwe, że po latach od ukąszenia kleszcza wystąpią wyraźne objawy. Nie jest możliwe, żeby domownicy pozarażali się od siebie nawzajem. Musieli zostać w przeszłości ukąszeni przez zakażonego kleszcza.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: