logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Msze gregoriańskie 30 lat po śmierci.
Autor: Magda (---.suwalki.vectranet.pl)
Data:   2017-02-24 16:14

Mam następujące pytanie: zastanawiam się nad zamówieniem mszy gregorianskich za mamę, 30 lat po śmierci. Czy jest to praktykowane i ma sens? Chodzi mi o tak długo okres po śmierci? Będę wdzieczna za opinię.

 Re: Msze gregoriańskie 30 lat po śmierci.
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-02-27 12:45

Nie wiem, co by w tym mogłoby być dziwnego. Skoro masz takie natchnienie, to może ona albo ktoś potrzebuje tej modlitwy.

 Re: Msze gregoriańskie 30 lat po śmierci.
Autor: E. (---.centertel.pl)
Data:   2017-02-27 14:33

Można zapytać księdza w zakrystii przy zamawianiu. Ale na wypadek, gdyby zmarłej osobie nadal były potrzebne, lepiej zamówić niż zaniechać. Poza tym, nasz czas i czas "w zaświatach" liczą się chyba inaczej...

 Re: Msze gregoriańskie 30 lat po śmierci.
Autor: michal_90 (---.icpnet.pl)
Data:   2017-03-03 11:38

Jak najbardziej ma sens, bo nie wiemy przez jaki okres dusza będzie pokutować.

Profesor Gerardo De Caro, który był jednym z najbliższych przyjaciół Ojca Pio, napisał:

"(...)Któregoś dnia poprosiłem o modlitwę za duszę pewnego pisarza, w okresie młodości bardzo go lubiłem. Nie wyjaśniłem nic więcej. Nie podałem imienia pisarza. Ale Ojciec Pio doskonale zrozumiał, kogo miałem na myśli. Zrobił się czerwony na twarzy, jakby poczuł przykrość, litość i ból cierpienia innych. Ból za tę duszę, której nie brakowało duchowej pomocy i modlitw. Powiedział: «Za bardzo kochał». Gdy zapytałem go — raczej spojrzeniem niż słowami — ile czasu dusza ta miała zostać w czyśćcu, odpowiedział: „Co najmniej sto lat!”.(...)"

 Re: Msze gregoriańskie 30 lat po śmierci.
Autor: afro (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-06 22:37

Ja bym dała - jeśli przyszła taka myśl - może to znak, że Mama potrzebuje modlitwy...

 Re: Msze gregoriańskie 30 lat po śmierci.
Autor: lili (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-03-13 23:02

Sens ma taki, że jak wierzymy, a jak nawet twierdzą fizycy kwantowi - czas jest tylko iluzją, więc po śmierci jesteśmy poza czasem - także 30 lat w tą czy w tamtą to ten sam moment.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: