logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chrzest bez rodzicow dziecka.
Autor: Aneta (---.dyn.telefonica.de)
Data:   2017-03-22 10:10

Dzien dobry,

Jestem osoba niewierząca ale moi rodzice (niedługo dziadkowie) sa. Dziadki chcą ochrzcić wnuka, nie mam z tym problemu, ale nie chciałabym brac w tym udziału. wiem, ze to dla nich ważne, wiec jak najbardziej mieliby moja zgodę. Czy to możliwe?

 Re: Chrzest bez rodzicow dziecka.
Autor: milenka (84.76.30.---)
Data:   2017-03-23 19:28

Bedac mama jeszcze wiele razy bedziesz zmuszona uczestniczyc DLA DOBRA DZIECKA w wydarzeniach, ktore NIE beda dla Ciebie ani wazne, ani przyjemne: szczepienia, zebrania w szkole, spacery kiedy padasz ze zmeczenia, trzygodzinne karmienie i zbieranie marchewki z podlogi, szafek, ubran, wlosow i twarzy! Wszystko chcesz delegowac na dziadkow? Mysle, ze mozna NIE wierzyc, mozna NIE ufac instytucji kosciola, ale w kluczowych momentach zycia DZIECKA warto uczestniczyc, chociazby zeby byc na zdjeciach. Chyba, ze wolisz zamiast spedzic godzine w kosciele, stracic trzy dni wstawiajac sie poprzez Photoshop.

 Re: Chrzest bez rodzicow dziecka.
Autor: Aneta (---.dyn.telefonica.de)
Data:   2017-03-24 04:41

Witam,
To jest opinia, nie odpowiedz na pytanie.

----

Ma Pani rację. Odpowiedz uzyska Pani nie na forach, ale w kancelarii parafialnej.
moderator

 Re: Chrzest bez rodzicow dziecka.
Autor: Maggy (78.11.237.---)
Data:   2017-03-24 16:17

A co mówi na to prawo kanoniczne? Kiedy można udzielać chrztu dziecku? Odpowiedź zawarta jest w zapisach prawa kanonicznego a nie w głowach każdego z nas, które się różnić mogą jak kolor biały i czarny.

Kodeks Prawa Kanonicznego:
Kanon 868 - § 1. Do godziwego ochrzczenia dziecka wymaga się:

1 aby zgodzili się rodzice lub przynajmniej jedno z nich, lub ci, którzy prawnie ich zastępują;

2 aby istniała uzasadniona nadzieja, że dziecko będzie wychowane po katolicku; jeśli jej zupełnie nie ma, chrzest należy odłożyć zgodnie z postanowieniami prawa partykularnego, powiadamiając rodziców o przyczynie.

www.zaufaj.com/prawo-kanoniczne/54.html#6

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: