logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie umiem siebie kochać.
Autor: dorota (194.199.3.---)
Data:   2017-03-23 17:39

Witam,
mam problem, bo nie umiem siebie kochac nie wpadajac w samozachwyt, ani nie umiem byc pozytywna, nie wpadajac w jakas hiperpozytywnosc, ze nie patrze na przeszkody. Jestem glupia jak but mam wrazenie.

 Re: Nie umiem siebie kochać.
Autor: sstaszek (31.42.29.---)
Data:   2017-03-23 18:42

Wszystko przed Tobą. Zmądrzejesz z wiekiem.
Pozdrawiam!

 Re: Nie umiem siebie kochać.
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-03-23 19:25

Może zacznij od samoakceptacji. Dostrzeż swoje zalety, naucz się panować nad wadami. Bo właśnie akceptacja (obojętnie siebie, czy drugiej osoby) to pierwszy krok w stronę "lubienia", a potem być może miłości. Inna sprawa, że ja osobiście nie szedłbym tak daleko, aby próbować pokochać samego siebie. Co najwyżej zaakceptować, jak już wspomniałem, ale taka "automiłość" może być niebezpieczna, ponieważ to uczucie ze swojej natury ma być ukierunkowane na zewnątrz: tak rodzi się miłość do Boga, członków rodziny, przyjaciół, czy wreszcie męża/żony. Poprzez próbę zmiany tego kierunku w człowieku z dużym prawdopodobieństwem zacznie kiełkować egoizm. A tego nie chcesz, prawda?

 Re: Nie umiem siebie kochać.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-23 22:56

Kiedy człowiek widzi swoje błędy czy braki, posiada pewną mądrość czy wrażliwość. Stawanie w prawdzie o sobie jest trudne. Mądrze kochać siebie człowiek uczy się przez całe życie. Warto tak kierować miłość własną, by nie szkodziła innym. Postępować tak, by z niej rozlewała się miłość na tych, których napotykamy w życiu..
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas oraz pokoju w sercu :) Może warto o tym porozmawiać z duszpasterzem, czy spowiednikiem.

 Re: Nie umiem siebie kochać.
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-03-24 09:45

A jaka jesteś w Bożych oczach? To najważniejsze Oczy, w których trzeba się przeglądać. Oczy, które Ciebie miłują.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: