logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można wymodlić sobie przyjaźń?
Autor: Martyna (---.elpos.net)
Data:   2017-03-25 16:07

Nie mam przyjaciół, jestem bardzo samotna. Rówieśnicy mnie nie rozumieją. Mam okropną klasę. Po wakacjach idę do liceum i bardzo się stresuję. Boję się, że znów trafię na kiepskich ludzi i dalej będę samotna i nieszczęśliwa. Czy komuś kiedykolwiek udało się wymodlić przyjaciół?

 Re: Czy można wymodlić sobie przyjaźń?
Autor: Wiktoria (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-03-25 17:33

Powiem Ci, że mam tak samo. Mam okropną klasę, która nie jest ze sobą w żaden sposób zintegrowana (a jest to klasa integracyjna). Mam w klasie koleżanki ale tylko tyle. Nie porozmawiam sobie z nimi na jakieś tematy, które mnie dręczą itp.
Też idę do nowej szkoły, miasta i z mojej klasy raczej nikt się tam nie wybiera, więc będę zupełnie sama. Mam nadzieję, że otworze się na nowe znajomości, które w przyszłości zaowocują przyjaźnią. Powierz to Panu a na pewno wysłucha. Powodzenia :)

 Re: Czy można wymodlić sobie przyjaźń?
Autor: Aga (156.67.107.---)
Data:   2017-03-25 20:01

Martyno, dobrze że poruszasz ten temat. Jestem znacznie starsza od Ciebie i jakoś tak się życie potoczyło, że tych przyjaciół nigdy nie miałam wielu ale byli to dobrzy znajomi. Obecnie obserwuję, że z biegiem lat kontakty między nami rozluźniają się, zanikają. Wciąż zadaję sobie pytanie dlaczego. Zawsze starałam się je podtrzymywać, pielęgnować relacje. Niestety byłam zazwyczaj tą stroną której bardziej zależało. Przykre to, ale może to zmora dzisiejszych czasów. Ludzie ze sobą rywalizują, są zazdrośni i pyszni. Ze swojej strony powiem Ci, że wciąż nie ustaję w modlitwie aby Pan Bóg postawił na mojej drodze ludzi z którymi będę mogła jeszcze robić dobre i piękne rzeczy. Którym będę mogła zaufać.

 Re: Czy można wymodlić sobie przyjaźń?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-03-25 20:49

Zapewne można, ale lepiej wymódl sobie mądrość i umiejętność nieuzależniania swego szczęścia od przyjaciół. Kontakt z ludźmi jest nam potrzebny, ale nie może warunkować naszego szczęścia. Nie można też uzależniać wszystkiego jedynie od szkolnej klasy. Czy nie masz rodziny? Może warto popracować nad kontaktem z najbliższymi, zamiast tracić czas i energię na użalanie się nad brakiem przyjaciół? A może zamiast szukać w klasie (takie klasowe przyjaźnie rzadko bywają "prawdziwe" i bezinteresowne) rozejrzyj się w innych wspólnotach (parafia, sąsiedztwo, może jakiś wolontariat?). Nie chciałabym być niemiła, ale często jest tak, że jeśli trafiamy w życiu na samych "kiepskich ludzi", to problem nie jest w tych ludziach, tylko w nas. Może masz jakieś nierealistyczne oczekiwania lub specyficzne problemy, doświadczenia, których ludzie nie są w stanie zrozumieć, nie dlatego, że są "kiepscy", ale dlatego, że zwyczajnie mają inną historię życiową?

 Re: Czy można wymodlić sobie przyjaźń?
Autor: Ola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-03-25 21:32

No pewnie, że da się. Jestem na to żywym przykładem. Modliłam się o przyjaźń, wierzyłam, że Bóg wreszcie mi da takie osoby, przy których będę się absolutnie dobrze czula i tak się stało. Tylko musisz w to po prostu wierzyć i się z całego serca o to modlić :) nie ustawać w modlitwie dopoki się to nie spełni.
Tylko pamietaj, że na początku liceum zawsze jest drętwo, ludzie są zdystansowani do siebie. Może być też tak, że zobaczysz, że inni się zaprzyjaźniają ze sobą od razu, dobierają w pary czy grupki, a ty jesteś sama, albo z kimś z kim się nie czujesz dobrze. - NIE TRAĆ WTEDY NADZIEI to dopiero początek i wszystko moze sie zmienic. Super przyjaciół miałam od 2-giej liceum. I uwierz mi, w zyciu bym sie nie spodziewała ze właśnie z tymi osobami z mojej klasy sie zaprzyjaznie ;) byłyśmy z zupełnie innych środowisk. A uwazam te osoby za najkochansze i najcudowniejsze <3
Dlatego zycze Ci cierpliwosci i zaufania Bogu :) Oczywiście bądź też pozytywnie nastawiona do ludzi, staraj sie w nich widziec to co najlepsze, akceptować ich ;) To ci tez pomoze ;))))
Trzymaj się

 Re: Czy można wymodlić sobie przyjaźń?
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-25 22:22

Witaj Martyno,
Myślę, że wielu ludzi cierpi z powodu braku przyjaciół. Dziś tak trudno komukolwiek zaufać. A jeszcze trudniej jeśli ma się już doświadczenia, jeśli zostało się zranionym. Chyba każdy ma gdzieś tam w życiu takie historie. Modlić można się zawsze w tej sprawie. A co Pan Bóg z tym zrobi? tego nigdy nie wiemy. Jeśli chodzi o mnie to powiem Ci w skrócie, może to brzmi dziwnie, ale czy prędzej czy później dojdziesz do tego, że najlepiej znaleźć sobie jedynego przyjaciela, który Cię nigdy nie zawiedzie. Bo jest Ktoś taki, ta Przyjaźń jest inna, pewnie niełatwa ale Ten przyjaciel nigdy Cię nie zdradzi. To Pan Bóg. Trochę brzmi jak namawianie do egoizmu, ale Jemu możesz wszystko opowiedzieć. Jego przyjaźń jest miłością, bez granic. Bez ludzkich ułomności. Bo ludzka przyjaźń? Też mimo wszystko za taką tęsknię, ale myślę, że już nie potrafię, sama nie potrafię się na nią otworzyć. Kiedyś dawno temu miałam przyjaciela, łatwiej wtedy się żyje. Czasem żałuję tej przyjaźni, ale nie potrafiłam o nią zawalczyć. A może tak miało być? bo niektórzy twierdzą, że nie ma przyjaźni damsko-męskiej. Wszystko chyba ma swój czas i miejsce. Od tamtej pory nikt już nie zasłużył sobie na to abym nazwała go przyjacielem, choć kilka razy wydawało mnie się, że może teraz i co fiasko? zawsze czułam się w jakiś sposób wykorzystana. Życzę aby Pan Bóg mimo wszystko odpowiedział na Twoją modlitwę. Pozdrawiam.

 Re: Czy można wymodlić sobie przyjaźń?
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-03-26 18:07

Pierwszą prawdziwą przyjaciółkę spotkałam dopiero na studiach.

 Re: Czy można wymodlić sobie przyjaźń?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2017-03-27 10:13

Jeśli tylko to o co prosisz jest zgodne z Wolą Bożą, to otrzymasz na pewno. A nie zawsze to, o co prosimy, jest dobre dla nas lub dla innych osób. Nawet pozornie wyglądające dobro w naszym ludzkim rozumieniu, w zamyśle Bożym może przynieść odwrotne skutki. Dlatego warto mieć świadomość że "Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie" [Łk 22,42].

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: