logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy ufność jest łaską?
Autor: bvr_33 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-04-18 20:01

Czy zaufania Bogu jest łaską?

Pan Jezus powiedział do Siostry Faustyny: 'Łaski z Mojego miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest ufność. Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma. Wielką Mi są pociechą dusze o bezgranicznej ufności, bo w takie dusze przelewam wszystkie skarby swych łask. Cieszę się, że żądają wiele, bo Moim pragnieniem jest dawać wiele, i to bardzo wiele. Smucę się natomiast, jeżeli dusze żądają mało, zacieśniają swe serca' (Dz. 1578).

Ale czy sama ufność to też łaska? Pytam bo mam problem, bo paraliżują mnie różne lęki przez które są przeszkodą do zaufania Bogu; a z drugiej strony tylko pełne zaufanie może usunąć lęk; i powstaje błędne koło, lęk blokuje zaufanie, które może ten lęk usunąć; co poradzicie? ciężko wytrzymać ten stan...

PS. od kilku dni, tak po prostu, chodzi mi po głowie obraz Pana Jezusa wchodzącego do wieczernika mimo zamkniętych drzwi, które Apostołowie zamknęli w obawie przez Żydami; jednym słowem zamknęli się ze strachu, ale dla Pana Jezusa to nie był problem; czy można to odnieść do mojego problemu z lęku i zaufania?
Mam nadzieję że napisałem w miarę jasno; dziękuję za pomoc

 Tematy Autor  Data
 Czy ufność jest łaską? nowy bvr_33 
  Re: Czy ufność jest łaską? nowy danusia 
  Re: Czy ufność jest łaską? nowy kj 
  Re: Czy ufność jest łaską? nowy kolega 
  Re: Czy ufność jest łaską? nowy Barbara 
  Re: Czy ufność jest łaską? nowy kolega 
  Re: Czy ufność jest łaską? nowy Anna 
  Re: Czy ufność jest łaską? nowy Barbara 
  Re: Czy ufność jest łaską? nowy 9834 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: