logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: Ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-05-10 18:11

Budzę się o 3 4 w nocy co robić? Pomozcie

 Re: Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-05-10 19:11

Jeśli to od niedawna to chyba nie ma większego powodu do obaw. A jak dłużej to zawsze można zrobić sobie podstawowe badania krwi, czy wszystko w porządku. Może np. melatonina sobie szaleje.

Budzenie o 3 zazwyczaj kojarzy się z opętaniem. No może i kogoś, na 1000000 przypadków to czasem dotyczy, ale opętanie to jest naprawdę rzadkość. Szatan nie nęka, jakiejś garstki wybranych osób. Nie, on nęka każdego.
Tak pisze św. Piotr:
"Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć." (1 P 5,8) no i tak ciągle nam rzuca kłody pod nogi, kusi nas, no ale jeśli jestesmy z Chrystusem to nie stanowi on dla nas większego problemu, bo On jest naszym pokojem, tarczą, chwałą, radością, życiem i zmartwychwstaniem. Do nas nalezy troska, jak zrobić, by być wiernymi Panu, czyli po prostu nie robić głupot, grzechów, no i jak Go naśladować.

Generalnie, nie obawiaj się zbytnio. Nawrócenie, spowiedź, Komunia święta, Różaniec - to jest podstawa do ochrony przed szatanem. Ale jak mówię, nie trzeba zaraz szukać przyczyn nadprzyrodzonych.
Szalom :)

 Re: Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: Anna (---.231.11.95.koba.pl)
Data:   2017-05-10 22:23

Zbadać wątrobę. Znajoma, która jest dietetykiem twierdziła, że przebudzenia o tej porze mogą świadczyć o nieprawidłowościach w jej funkcjonowaniu.

 Re: Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2017-05-10 22:48

Pewien lekarz powiedział mi kiedyś, że okolice trzeciej w nocy, to czas kiedy organizm jest najsłabszy - jakieś poziomy różnych substancji się obniżają i tak dalej. Stąd też może ta godzina ma taką złą sławę.

A z takich sposobów na sen mogę polecić różaniec - mnie to świetnie usypia, bo przez swoją monotonię uspokaja myśli, a przez to, że to modlitwa - uspokaja ducha i gasi różne lęki (nie ma nic gorszego niż rozmyślać o różnych problemach w środku nocy - zawsze wydają sie wtedy iście przerażające).

A jeśli problem trwa i nic nie pomaga - to wtedy oczywiście warto pójść do lekarza.

 Re: Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: Joanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-05-11 07:28

Sugeruję wizytę u lekarza. Mam od wielu lat ten problem i wiąże się ze złą praca trzustki i cukrzycą. Gdybym go latami nie bagatelizowała na pewno dzis mój stan zdrowia byłby znacznie lepszy.

 Re: Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: Ania (---.play-internet.pl)
Data:   2017-05-11 07:52

Polecam lekarza internistę. Jeśli sprawa ma podłoże emocjonalne (zmian pracy, utrata osoby bliskiej itp) to dodatkowo lekarz psychiatra lub psycholog.

 Re: Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: Pani T. (---.146.72.3.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-05-11 16:43

Pewna osoba, która osobiście mi to mówiła, przeczytała kiedyś książkę o opętaniach demonicznych. Oczywiście, w książce było opisane, jak to diabeł wybudza opętanych o 3 w nocy.
Ona bardzo się tym przejęła. Niedługo później zdarzyło jej się raz, drugi z niewiadomych przyczyn obudzić się o tej właśnie "upiornej" trzeciej godzinie. Tak się nakręciła, że miała regularne pobudki o tej porze.
Poza powodami zdrowotnymi duży wpływ ma tu pewnie autosugestia, "nakręcanie się" na diabła. Zadaj sobie pytanie, czy gdybyś miała pobudki o innej godzinie np. o 5 rano albo o północy czy podobnie byś się przejęła?

 Re: Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-05-11 17:29

Najczęstszą przyczyną jest stres, na drugim miejscu - choroby wewnętrzne, od wspomnianych tu problemów z wątrobą i trzustką, po układ hormonalny, bezdech senny, czy astmę oskrzelową. Bez gruntownej, wielokierunkowej diagnostyki się nie obejdzie. Okolice godziny trzeciej są "krytyczne" dla organizmu, gdyż zmienia się wtedy rodzaj aktywności układu nerwowego (chodzi o relacje między układem współczulnym i przywspółczulnym), dlatego wiele, nawet ukrytych, schorzeń powoduje wybudzenia o tej właśnie porze. Często takiemu wybudzeniu może towarzyszyć uczucie nieokreślonego dyskomfortu, niepokoju, czasem duszności, niekiedy nawet halucynacje. Po wykluczeniu przyczyn psychologicznych (stres, depresja) oraz organicznych będzie można zastanawiać się nad ewentualnym duchowym źródłem problemu.

 Re: Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: babo (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-05-12 13:17

Może nie spać w dzień?

 Re: Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: ewelina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-05-14 19:00

A w jakim jesteś wieku? Problemy ze snem miałam, jak byłam nastolatką. Oczywiście wszystko poszło na konto stresu, a tak naprawdę objawy pojawiły się dość nagle i też nagle po roku zniknęły. Dziś jestem pewna, że winą były szalejące hormony. Gdyby wtedy nie to zwalanie wszystkiego na stres, to pewnie znalazłabym medyczną przyczynę i być może też lekarstwo.
Ogólnie teraz coraz szybciej robi się jasno i jak ktoś ma lekki sen to i ćwierkające ptaki potrafią wybudzić, więc możliwe, że to nic poważnego. Sugerowałabym jednak dobrze wietrzyć pokój, obniżyć w nim temperaturę na noc, nie jeść nic ciężkostrawnego przed snem i wyciszyć się czytając np. jakąś lżejszą książkę. Jak to nie pomoże, to lekarz.

 Re: Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2017-05-17 20:15

To mogą być objawy lękowe, nerwicowe.

Zacznij odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego po przebudzeniu. Taka pobudka to wspaniała okazja do modlitwy.

 Re: Budzę się o 3 4 w nocy co robić?
Autor: Ona (---.146.3.23.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-05-18 07:29

1. Iść do lekarza, bo coś nie domaga w organizmie.
2. Nie jeść ciężkich kolacji, a późno nawet lekkich.
3. Słodkie, tłuste i smażone pokarmy zmniejszyć ilość, a jak się da to odstawić.
4. RUSZAĆ SIĘ - ćwiczyć brzuszki, nóżki, tańczyć, spacerować, biegać... do wyboru :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: