logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak poznać, że żyję zgodnie z Bożą wolą?
Autor: Łukasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-05-11 10:14

Cześć,
Jak rozumiecie słowa "Pójść za Jezusem" oddać życie Jemu? Ja np. staram się, ale nie umiem pokonać strachu i zaufać. Czy oddać życie Jezusowi i za Nim pójść, to znaczy, że On karze mi wszystko zmienić i wykonywać gdzieś daleko jakieś zadania? Nie mogę tego zinterpretować. Czy to np. nadal może być takie spokojne życie jakie wiodę, tylko, że działając po Bożemu, angażując się w jakieś Boże dzieła, wychowując dzieci i prowadząc do świętości żonę. Jest powiedziane w Biblii, żeby tak jakby nie pchać się tam, gdzie nas prześladują, więc jeżeli urodziłem się w spokojnym miejscu, w naszym pięknym kraju, to powinienem tu zostać? Na ile ta Boża wola działa w naszym życiu? Przecież Bóg nie będzie prowadził mnie za rękę, tu, tu i tam :D....
Więc jak poznać, że żyję zgodnie z Bożą wolą i być szczęśliwym? Bo nie umiem się kurcze cieszyć tym co mam tu i teraz, tylko snuję ciągle jakieś domysły czy Bóg mnie gdzieś nie pośle, czegoś mi nie wymyśli itp. Może mi po prostu dobrze, w tym moim małym wygodnym życiu. Sam nie wiem, ale wydaje mi się, że jestem szczęśliwy. Bóg daje mi wolną wolę, pozwala mi żyć jak chcę. Ja chcę żyć z Nim, ale jak odnaleźć swoją drogę? Wydaje mi się, że mam pragnienie małżeństwa, założenia rodziny. Myślę o tym, planuję, mam cudowną kobietę, razem o to walczymy, ale jak rozpoznać np. że to jest Boża wola? Proszę o Wasze przemyślenia :)

 Re: Jak poznać, że żyję zgodnie z Bożą wolą?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2017-05-12 22:44

Łukaszu, Pan Bóg nie jest kimś, kto chce Ci spaprać życie. A niestety z Twoich wpisów (klik) wyłania się właśnie taki obraz Boga. Trudno Ci będzie z takim wyobrażeniem o Bogu iść przez życie, niezależnie od tego, co wybierzesz.

Zdaje się, że masz idealistyczne wyobrażenia o małżeństwie. Obawiam się, że jeśli się na nie zdecydujesz, to przy pierwszych rozczarowaniach zaczniesz obwiniać Boga, że zabiera Ci wymarzone szczęście.

Czy skorzystałeś z rad z poprzedniego wątku? Zasięgnąłeś porady lekarskiej? Rozejrzałeś się za rekolekcjami powołaniowymi? Wykonałeś jakiś konkretny ruch w realu? Czy cały czas grzebiesz tylko w internecie?

 Re: Jak poznać, że żyję zgodnie z Bożą wolą?
Autor: 121 (---.dynamic-ra-12.vectranet.pl)
Data:   2017-05-15 11:20

Przeczytaj artykuły, a moze znajdziesz odpowiedź na tytułowe pytanie:

Dariusz Michalski SJ - Jak poznać wolę Bożą?
http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,1587,jak-poznac-wole-boza.html

ks. Zbigniew Snarski - Jak spełniać wolę Bożą?
http://www.katolik.pl/jak-spelniac-wole-boza-,25814,416,cz.html

Józef Augustyn SJ Jak spełniać wolę Bożą?
http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,438,jak-spelniac-wole-boza.html

 Re: Jak poznać, że żyję zgodnie z Bożą wolą?
Autor: ^^^^^^^^^^^~~~~~~ (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2017-05-15 22:06

Prosta recepta: Módl się do skutku (czyli wytrwale - potrafisz?), aby Bóg spełnił w twoim życiu nie swoją a twoją wolę. A gdy to się już stanie, to za kilka lat być może odczujesz różnicę i wtedy sam z siebie zdecydujesz czego naprawdę chcesz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: