logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie wiem czy wierzę.
Autor: Wątpiąca (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-05-12 22:53

Nie mam pojęcia od czego zacząć. W zeszłym roku otworzyłam się ponownie na Boga po kilku latach nieobecności Jego w moim życiu. Zaczęłam czytać Pismo, regularnie chodzić do kościoła z chęcią, a nie z przymusu oraz wiedząc z kim idę się spotkać. Można powiedzieć, że czułam Jego obecność w moim życiu chociaż trudno przychodziła mi modlitwa. Nie potrafię się modlić, a czasem po prostu nie mam ochoty. Zawsze jest to tylko takie odklepanie którejś z modlitw. Jednak od jakiegoś czasu to wszystko stało się dla mnie zupełnie obojętne. Przestałam czytać Biblię, rozmawiać z Bogiem przed snem; w wolnej chwili, w smutku i w szczęściu. Nie przestałam chodzić do kościoła bo już jak jestem w kościele to czuje się zupełnie normalnie, ciesząc się tym, że mogę porozmawiać z Bogiem, ale wychodząc z kościoła wraca ta szara rzeczywistość, w której Pan jest spychany na drugi plan. Spowiedź również przychodzi mi coraz gorzej, odkładam na jak najpóźniej a po spowiedzi znów grzeszę nie przejmując się tym, ze ranię Boga. Dodam, że w przeciągu kilkunastu ostatnich dni odmawiałam 3 razy różaniec w różnych intencjach (tak po prostu sama z siebie, nikt mnie o to nie prosił, zrobiłam to w trosce o niektóre osoby), nie wiem czy coś zmieniło się w życiu osób za które ofiarowałam tę modlitwę, ale czy nie robiąc tego z pełną wiarą to ma sens? Czułam się jakbym mówiła sama do siebie, nie czułam się tak jakby mnie ktoś słuchał i na mnie patrzył.
Nie wiem czy wierzę. Czy to wszystko ma sens. Czy naprawdę tam u góry ktoś jest i mnie kocha mimo tego, że grzeszę i wątpię? Nie wiem czy Bóg naprawdę wybaczył mi to, ze się od Niego odwróciłam. Nie wiem nawet czy wierzę, że Bóg naprawdę istnieje...Może modlitwa o wiarę by pomogła ale ja naprawdę nie potrafię. Przyjmuję sakramenty, chodzę do komunii ale czy nie wiedząc czy się wierzy do końca robię to godnie? Czy takie coś podchodzi pod świętokradztwo? Nie wiem co z tym zrobić... Proszę poradzicie mi bo jestem zrozpaczona z tego powodu...

 Tematy Autor  Data
 Nie wiem czy wierzę. nowy Wątpiąca 
  Re: Nie wiem czy wierzę. nowy Michał 
  Re: Nie wiem czy wierzę. nowy 1268 
  Re: Nie wiem czy wierzę. nowy malutka 
  Re: Nie wiem czy wierzę. nowy EmGie 
  Re: Nie wiem czy wierzę. nowy Ona 
  Re: Nie wiem czy wierzę. nowy katt4242 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: