logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak pracę czynić na Bożą chwałę?
Autor: Wojtek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-05-31 23:11

Hej :) Chciałem spytać o temat pracy. Aktualnie mam taką, która jest nudna, monotonna, nie rozwija, wręcz przeciwnie. Ale nie mam za bardzo innej możliwości... Jak czynić to na Chwałę Bożą? Chcę nazbierać na wesele, na przyszłość, jakieś oszczędności, wykształcenie itp. Przez kilka jeszcze lat chciałbym tam popracować. Boje się jednak, że noo... nie wykorzystuję "mądrze" tego czasu? Nie wiem dokładnie jak to ująć. Na pewno stać mnie na więcej, czuje że się marnuję, ale sytuacja życiowa nie daje mi póki co innych opcji. Jak te 8 godzin dziennie czynić na Bożą chwałę? Proszę o wszelkie porady :) Jak nauczyć się z niej cieszyć?

 Re: Jak pracę czynić na Bożą chwałę?
Autor: michal_90 (---.icpnet.pl)
Data:   2017-06-01 11:10

Możesz poprosić Boga, rano przed pracą, żeby pobłogosławił nadchodzący dzień. Pasuje tutaj Modlitwa zanurzenia we Krwi Chrystusa:
http://siostrymisjonarki.pl/misjonarki-krwi-chrystusa/2-uncategorised/346-modlitwa-zanurzenia-we-krwi-chrystusa3.html

Staram się uwielbić Boga pracą, czy ogólnie rzecz biorąc finansami poprzez oddawanie dziesięciny :) tutaj więcej na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=lv3UKT5lKvE

pozdrawiam

 Re: Jak pracę czynić na Bożą chwałę?
Autor: Andrzej (---.dynamic-ww-11.vectranet.pl)
Data:   2017-06-02 14:09

Bądź blisko Pana Boga, wskaże, co dalej. Blisko - czyli: lektura Pisma świętego, modlitwa, sakramenty.

 Re: Jak pracę czynić na Bożą chwałę?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2017-06-02 17:00

Robić to, co robisz, dobrze, uczciwie, tak, jak należy. Wszystko napisane w Piśmie świętym:

"Przychodzili także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i pytali go: «Nauczycielu, co mamy czynić?» On im odpowiadał: «Nie pobierajcie nic więcej ponad to, ile wam wyznaczono». Pytali go też i żołnierze: «A my, co mamy czynić?» On im odpowiadał: «Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie»."
(Łk 3, 12-14)

 Re: Jak pracę czynić na Bożą chwałę?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2017-06-02 22:07

"Jak nauczyć się z niej cieszyć?"

Zacznij tę pracę traktować jako dar od Boga. I dziękuj Mu za nią. A jeśli nie umiesz z siebie wdzięczności wykrzesać, pomyśl, że mógłbyś jej nie mieć. Ani tej, ani lepszej, ani żadnej innej.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: