logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wenecja. Msza św. po polsku w połowie lipca.
Autor: Wiesia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-06-04 17:54

Witam,
Czy może ktoś mi pomóc w znalezieniu kościoła katolickiego z msza św. po polsku w Wenecji ok 16.07. Z góry dziękuję

 Re: Wenecja. Msza św. po polsku w połowie lipca.
Autor: Mona (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2017-06-04 21:30

Możesz iść na Mszę po włosku. Nawet jeśli nie zrozumiesz ani słowa, to Twój udział będzie ważny, a chwała oddana Bogu i otrzymane łaski takie same.

 Re: Wenecja. Msza św. po polsku w połowie lipca.
Autor: Michał (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-06-04 23:59

Nie jestem pewien, czy to nie zależy od daty, ale na stronie tej weneckiej parafii: http://www.parrocchia-bibione.org/ jest napisane, że Msze Św. po polsku są w niedziele o godzinie 20:00 w kościele S. Maria Assunta (wiem, późna godzina, ale innej Mszy po polsku w Wenecji nie udało mi się tak na szybko znaleźć).

---------

Podana przez Pana strona dotyczy parafii w mieście Bibione, około sto km od Wenecji.
moderator

 Re: Wenecja. Msza św. po polsku w połowie lipca.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-06-05 14:26

Jeśli chodzi o samą Wenecję, tę wyspiarską i najbliższe okolice (na stałym lądzie), rozkład mszy świętych (zaktualizowany w maju 2017) można znaleźć tutaj: http://www.patriarcatovenezia.it/orari-messe/ Nie znalazłam tu mszy po polsku.
Wenecja jest miastem o nieustannie zmniejszającej się liczbie stałych mieszkańców, dlatego nie spodziewałabym się regularnych mszy po polsku, które miałaby swe uzasadnienie, gdyby istniała stale zainteresowana grupa, ewentualnie regularnie odwiedzane sanktuarium.
Żeby zredukować nieporozumienia: region, w którym leży miasto Wenecja, nazywa się po włosku Veneto, a po polsku Wenecja (Euganejska), stąd ryzyko błędu przy wyszukiwaniu. Mapa Google podaje więc np.: Bibione, Wenecja, Włochy.

 Re: Wenecja. Msza św. po polsku w połowie lipca.
Autor: Barbara (---.147.35.224.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-04-28 08:03

Proszę o podanie godz.mszy Sw. W Bazylice Sw.Marka w niedzielę

---------

W weneckiej bazylice św. Marka liturgia jest sprawowana w następującym porządku: (klik).
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: