logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy powinnam słyszeć słowa modlitwy nade mną?
Autor: Ola (---.play-internet.pl)
Data:   2017-06-05 06:38

Szczęść Boże,

mam następujące pytanie czy każdy może się nade mną pomodlić i czy powinnam słyszeć jakie słowa wypowiada osoba modląca się nade mną? Ostatnio błogosławił mnie kapłan, który położył mi rękę na głowę i przez kilka minut nic nie mówił. Nie ukrywam że trochę mnie to niepokoiło. Czy moje wątpliwości są bezpodstawne? Pozdrawiam

 Re: Czy powinnam słyszeć słowa modlitwy nade mną?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-06-05 12:56

Olu, zwróć uwagę, że istniały przypadki, kiedy Jezus nie musiał mówić nic, aby dokonać cudu, np. uzdrawiając kobietę cierpiącą na krwotok, która w tłumie zdołała jedynie dotknąć się Jego szaty, a mimo to choroba ustąpiła (Łk 8, 40-47). Podobnie jest dziś, kiedy działa On przez usta i ręce kapłanów. Jeśli kapłan udzielił Ci błogosławieństwa poprzez włożenie ręki, to spoczęło ono na Tobie. Jego skuteczność nie ma nic wspólnego z tym, czy dokładnie słyszałaś jego słowa, bo przekazywanie łaski Bożej nie ma nic wspólnego z rzucaniem zaklęć, jakie znamy z baśni. Jedynie tam czarodziej musiał się "wygadać" do końca, bo inaczej to, co robił było bezskuteczne. My zaś wierzymy w Boga i Jego działanie, więc naprawdę nie przywiązuj do słyszalności formuł błogosławieństw aż tak wielkiej wagi.

 Re: Czy powinnam słyszeć słowa modlitwy nade mną?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-06-05 15:23

Jeśli tą osobą jest kapłan Kościoła katolickiego, to raczej nie masz powodów do obaw. W innych przypadkach trzeba zachować dużą ostrożność, zwłaszcza, jeśli pozwalamy komuś modlić się nad nami i kłaść ręce na naszą głowę. Pozwalam na to tylko księżom i własnym rodzicom.

 Re: Czy powinnam słyszeć słowa modlitwy nade mną?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-06-08 14:28

Olu,

Każda osoba wierząca, religijna może Cię pobłogosławić i słowem i gestem, kreśląc przy tym na czole znak Krzyża św.
Nie ma żadnego powodu, aby ściszać głos wypowiadając słowa błogosławieństwa lub mamrotać coś pod nosem. Ja np. jestem bardzo ciekawa jakimi słowami pobłogosławi mnie (głośno) np. mąż, moja przyjaciółka, czy brat.

 Re: Czy powinnam słyszeć słowa modlitwy nade mną?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-06-08 15:11

Nie ma żadnego powodu, by zawsze modlić się na głos i by tego od innych oczekiwać. Są osoby, które nie modlą się wypowiadanymi słowami - ich modlitwa, okryta milczeniem, nie musi przekładać się na wyrazy układające się w zdania. Jest pragnieniem, jest niekoniecznie ubieraną w słowa myślą skierowana ku Panu Bogu. Poza tym dla niektórych "przymus" nadania słownego kształtu jest pewnym - jakby to nazwać - stresem?, dodatkowym obciążeniem, wiaże się z koncentrowaniem się na zewnętrznej formie.
Ta modlitwa w ciszy dotyczy przede wszystkim modlitwy osobistej, prywatnej, ale też spotkałam się z nią w sytuacji podobnej do tej, o której piszesz - w modlitwie nad kimś. Dla mnie to polega na zaufaniu: ufam i pozwalam, by ktoś modlił się nade mna, nie muszę "kontrolować" przebiegu jego modlitwy. Ufam, że prosi o dobro.
Zresztą, modlę się systematycznie za pewne osoby, ktore przebywają z dala ode mnie. Niektóre wiedzą, że się za nie modlę. Nie mają pojęcia, jak. Nie muszą. Ja też w analogicznej sytuacji nie mam potrzeby poznania konkretnych form czy słów. Ewentualna ciekawość wg mnie nie jest ważnym motywem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: