logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam problem z perfekcjonizmem.
Autor: Mateusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-06-12 12:02

Witajcie, pragnę o coś spytać, ponieważ niepokoi mnie taka rzecz. Jestem osobą, która ma problem z perfekcjonizmem, przerzuca się to też na wiarę. Często nie umiem "być sobą", cieszyć się dniem, tylko np. moje myśli się rozbiegają, czy nie powinienem kogoś upomnieć jak widzę że robi źle? Czy akurat w tym, albo tamtym momencie nie powinienem jakoś o Bogu zacząć mówić, albo wykonać znak krzyża? Zamiast żyć i skupiać się na tym co robię,stale rozmyślam. Widzę, że wiarę traktuję trochę jak obowiązek do wykonania i staram się, żeby jak najlepiej to wyglądało i wszystko się zgadzało. skupiam się i analizuje dużo zachowań, czy przypadkiem nie zgrzeszyłem, czy nie muszę iść do spowiedzi. Albo mam świadomość, że czasami jak się za bardzo wkręcam w coś, np w film, albo sport, to tak jakby zapominam o Bogu. oddaje się emocjom i później mam wyrzuty sumienia. no, ale automatycznie, jak się nie zaangażuję całym sobą w coś w danym momencie, to nie mogę tego wykonywać jak najlepiej. tak samo mam z nauką. Interesuje mnie rozwój w kierunku BHP, ale kiedy przychodzi taki entuzjazm do nauki, taka euforia, chęci, to stopują mnie myśli, że to głupota, że ważniejsze jest poświęcenie się Bogu, że wystarczy mi taka najprostsza praca jaką mam teraz itp. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Jakieś porady?

 Tematy Autor  Data
 Mam problem z perfekcjonizmem. nowy Mateusz 
  Re: Mam problem z perfekcjonizmem. nowy Richard Winter 
  Re: Mam problem z perfekcjonizmem. nowy Richard Winter 
  Re: Mam problem z perfekcjonizmem. nowy Richard Winter 
  Re: Mam problem z perfekcjonizmem. nowy Monika 
  Re: Mam problem z perfekcjonizmem. nowy Alina 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: