logo
Sobota, 26 maja 2018
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Szukam wspolnoty dla 35 latka w małopolsce zachodniej
Autor: on (35 l.) (---.mynet.com.pl)
Data:   2017-06-17 13:31

Witajcie,

Gdzie w zachodniej małopolsce (ostatecznie Kraków) znajdę wspolnotę do której mogłbym dołączyc. 35 lat, kawaler bez dzieci. Okolice Krzeszowic, Chrzanowa.

 Re: Szukam wspolnoty dla 35 latka w małopolsce zachodniej
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2017-06-17 14:49

Tutaj masz listę stowarzyszeń katolickich w archidiecezji krakowskiej: (klik). Powstaje tylko jedno pytanie: w jakim celu poszukujesz tej wspólnoty? Uważasz, że samotny/niezrzeszony nigdzie katolik jest "niemiły" Bogu? To błąd. Zamierzasz szukać we wspólnocie kandydatki na żonę? Również zmierzasz pod zły adres, bo wspólnota religijna to nic w rodzaju "klubu samotnych serc" kojarzącego ze sobą samotne osoby. Dołączasz do niej, aby się modlić, a nie porównywać nowopoznane w ten sposób koleżanki w stylu: "ta się nadaje na żonę, a ta nie". Jeśli wreszcie wydaje Ci się, że masz mniej lub bardziej wyraźne powołanie do kapłaństwa-porozmawiaj o tym ze znajomym kapłanem, w ostateczności możesz nawet wstąpić do seminarium. Nie, nie mówię, że masz zrobić to "dla żartu", ale po to, abyś rozpoznał, czy to droga dla Ciebie poprzez możliwie najgłębsze zbliżenie się do niej. Musiałbyś odbyć studia, które pozwoliłyby Ci poznać istotę służby kapłana w gruntowny sposób. Jest wielu mężczyzn(młodszych, bądź trochę starszych), którzy tak robią i idą tą drogą do końca(ergo: do święceń) lub z niej rezygnują.
Podsumowując: przynależność do wspólnoty to możliwość, a nie obowiązek dla samotnego chrześcijanina. Równie wiele dobrego możesz zrobić, jeśli żyjesz po prostu swoim życiem, ale masz otwarte oczy i serce.

 Re: Szukam wspolnoty dla 35 latka w małopolsce zachodniej
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-06-17 16:21

Wspólnota daje wielu osobom szansę rozwoju nie tylko religijnego, więc rozumiem jej poszukiwania, potrzebę (nie obowiązek). Moje pierwsze skojarzenia geograficzne: rozejrzyj się u salwatorianów w Trzebini (klik), u karmelitów w Czernej (klik), u salezjanów w Oświęcimiu (klik). To różne duchowości. Nie wiemy, czego Ci trzeba.
I zwróć, proszę, uwagę, że niewątpliwie inspirująca lista proponowana przez Mateusza ma 5 lat, co oznacza, że nie musi być aktualna (coś mogło ubyć) i kompletna (coś mogło przybyć).

 Re: Szukam wspolnoty dla 35 latka w małopolsce zachodniej
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-06-17 19:21

Kraków Nowa Huta - os. Bohaterów Września
http://www.maryja-mistrzejowice.pl/grupy-parafialne/single.html
Info trochę jakby stare, ale to bardzo fajna i prężna parafia, a grupa istnieje od kilku lat.

 Re: Szukam wspolnoty dla 35 latka w małopolsce zachodniej
Autor: Barbara (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-06-17 22:04

Wg mnie najpierw powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie: czego, Kogo szukam we wspólnocie? Każda wspólnota ma jakiś charyzmat, np.uwielbienie, czytanie i rozważanie Słowa Bożego, pomoc ubogim... W każdej wspólnocie mogą być wspólne lub podobne elementy, ale chodzi o coś co daną wspólnotę wyróżnia. Należę do Wspólnoty, w której poznajemy Katechizm Kościoła Katolickiego. Ale uczestniczymy również we Mszy św., podczas Adoracji uwielbiamy Boga śpiewem i modlitwą, spotykamy się w grupkach. Co chcesz robić? Jak odpowiesz sobie na to pytanie łatwiej będzie Ci coś znaleźć. Ważna jest też modlitwa w intencji znalezienia wspólnoty. Pan Bóg na pewno Ci pomoże (ps. oprócz wspólnot dziecięcych, młodzieżowych i akademickich wiek raczej nie jest ograniczeniem). Są też wspólnoty dla ludzi wykonujących określone zawody, np. prawników

 Re: Szukam wspolnoty dla 35 latka w małopolsce zachodniej
Autor: bonum (---.centertel.pl)
Data:   2017-06-18 10:04

Chęć szukania żony we wspólnocie to zły powód wstąpienia do wspólnoty? A dlaczego? A ilu to młodych chłopców wstępując do seminarium kieruje się naprawdę czystymi intencjami służenia Bogu i ludziom w Kościele? Ile? Można zobaczyć ilu patrząc na liczbę ilu wstąpiło a ilu zostało wyświęconych. Czas seminarium to czas również oczyszczania intencji bycia w nim. A ile osób wstąpiło tak naprawdę do wspólnoty żeby, tak mówiąc górnolotnie-religijnie, "dawać siebie innym, szukać Boga w niej" itp.? Nie można nikomu mówić, że jego intencja wstąpienia do wspólnoty jest "niemiła Bogu" parafrazując. Bóg właśnie przez różne takie "haczyki"przywołuje do siebie bo wie, że dzięki tej niby "niemiłej Jemu" intencji przyjścia do wspólnoty ma okazję temu komuś siebie pokazać bo gdyby tej intencji wstąpienia "znalezienia żony" nie było to Bóg nie miałby okazji zadziałać tak jak zadziałać w życiu kogoś chce. A znasz kogoś kto wstąpił do wspólnoty bo "taki fajny ksiądz był w niej i tacy fajni ludzie"? Ja znam. Wstąpiła do oazy na lata. Została animatorką muzyczną i służyła do prawie trzydziestego roku życia. Więc, zwracając się do części "bardziej oświeconych katolików" darujcie sobie takie kontry w stosunku do tych którzy chcą wstąpić do wspólnoty żeby znaleźć żonę/ męża argumentując im 'błądzenie", że "wspólnota to nie klub samotnych serc" itp. Naprawdę nie??? To nie klub samotnych serc???Ktoś kto tak pisze to chyba musi być naprawdę oderwany od rzeczywistości. A po drugie gdzie jak nie właśnie we wspólnocie religijnej jest szansa znalezienia wierzącej, kochającej dziewczyny na żonę/ chłopaka na męża??No gdzie są aż tak duże szanse znalezienia tej jedynej z wartościami chrześcijańskimi jak nie we wspólnocie właśnie Kościoła Katolickiego? Katolicy, choć sama jestem katoliczką to czasem wydaje mi się, że Bóg jest bardziej ludzki niż Wy i mniej "mędrkujący" niż Wy razem wzięci.
On, jeśli nawet masz choćby tylko taką intencję wstąpienia do wspólnoty to IDŹ, SZUKAJ w niej bo może nie tylko znajdziesz tam żonę ale też dużo więcej. Każdy "haczyk" Pan Bóg potrafi wykorzystać do dobra.

 Re: Szukam wspolnoty dla 35 latka w małopolsce zachodniej
Autor: 121 (---.dynamic-ra-12.vectranet.pl)
Data:   2017-06-18 10:29

Mężczyźni św. Józefa http://mezczyzni.net/main/
Kraków-Podgórze, ul Zamoyskiego 2, http://mezczyzni.net/main/najblisze-spotkanie
Libiąż, parafia Przemienienia Pańskiego http://libiaz.mezczyzni.net/

Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym /termin spotkań na stronach parafii w zakładce grupy modlitewne/wspólnoty :
Effatha przy Parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie
http://www.rozancowa-chrzanow.pl/odnowa-w-duchu-swietym
"Kana" parafia św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie-Kościelcu
"Maranatha" parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Chrzanowie

Jak wygląda spotkanie - chociaż każde jest trochę inne - można zobaczyć transmisję ze spotkań modlitewnych wspólnoty "Mocni w Duchu" z Łodzi w poniedziałki godz.19.00 Mocni w Duchu - Jezuici TV
jutro : https://www.youtube.com/watch?v=GACWvvlePhA

Można też poszukać w google: „SNE Kraków”

Pozdrawiam

 Re: Szukam wspolnoty dla 35 latka w małopolsce zachodniej
Autor: kolega (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-06-20 11:50

@Mateusz, to co piszesz, nie trzyma się delikatnie kupy. Kwestia szukania małżonka we wspólnocie to jeden z lepszych pomysłów (jeśli ktoś ma powołanie do małżeństwa), bo raz: że to najlepsze co może się trafić (mieć małżeństwo katolickie) a dwa: że być w małżeństwie i we wspólnocie (jakiejkolwiek) daje same plusy tak duchowo jak i życiowo.
Podsumowując (bo nie chce mi się komentować reszty) - samotne chrześcijaństwo to głupota, bo 1) że nie istnieje (jesteśmy osobami, z natury przeznaczonymi do bycia w relacji z drugim na wzór Trójcy Świętej - Kościół to wspólnota i takie były początki Kościoła); 2) w dzisiejszym świecie, co zauważył jeszcze w latach 60. kardynał Ratzinger, przetrwają tylko wspólnoty, reszcie samotnych osób-katolików grozi zagłada pod ogromną falą laicyzacji, konsumpcjonizmu i dobrobytu.

Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: