logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Różaniec trochę po swojemu i modlitwy wstępne.
Autor: m.ania (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-06-20 09:02

Odmawiam Różaniec Święty, trochę "po swojemu". Odmawiam tyle dziesiątek, ile mi wystarczy czasu i siły. Najmniej są to 4 dziesiątki, czasem bywa więcej np 7.
Dalej, po kolei, odmawiam następnego dnia. Zastanawiałam się już kilka razy, czy zaczynając kolejną Tajemnicę, lub zaczynając modlitwę kolejnego dnia, czyli cd. powinnam odmawiać modlitwy wstępne, czyli zaczynać od modlitwy "Wierzę w Boga". Przyznam, że raz tak czynię, innym razem, nie. Jak to powinno być. Czy mogę sama decydować?

 Re: Różaniec trochę po swojemu i modlitwy wstępne.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-06-20 15:26

Możesz decydować czy, ile i jakich dziesiątek odmówisz. Nie ma powszechnego obowiązku codziennego odmawiania różańca, i to w jakiejś narzuconej liczbie tajemnic. Odmawiaj tyle, ile uznasz za stosowne, nic na siłę. Nie musisz też następnego dnia zaczynać od miejsca, w którym przerwałaś. Istnieje co prawda tradycja odmawiania pewnych tajemnic w pewne dni tygodnia, ale to nie jakiś krepujący nas obowiązek, zwłaszcza w modlitwie prywatnej. Może wolisz wybrać inne tajemnice - nic się nie stanie. To nie są jakieś formalne kajdany.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: