logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozumieć Mt 5, 17-20?
Autor: Faza_nawracania (---.scarnet.eu)
Data:   2017-06-22 17:55

W Ewangelii są słowa Jezusa mówiące o łamaniu przykazań i prawa Bożego, że kto je próbuje zmieniać będzie mały w Królestwie Pana a ci co ich przestrzegają będą wielcy.

Jak to rozumieć? Bo wychodzi mi z tego, że jedni i drudzy trafią do nieba, tylko jedni będą ważniejsi a inni mniej ważni?

 Re: Jak rozumieć Mt 5, 17-20?
Autor: Mateusz (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2017-06-23 00:36

Do Królestwa Bożego albo się wchodzi, albo nie. Spróbuję to według mojego ludzkiego osądu przyrównać do sytuacji, w której jakiś ziemski ojciec ma dwóch synów. Jeden jest posłuszny przez cały czas, zaś drugi przechodzi "buntowniczy" okres, ale w końcu też idzie po rozum do głowy. Później kiedy ojciec przypomni mu w rozmowie jego wybryki, ten rzeczywiście może się zawstydzić. Koniec końców jednak wszyscy będą mieli okazję odczuć, że mimo wszystko stanowią rodzinę. Było dostatecznie obrazowo?

 Re: Jak rozumieć Mt 5, 17-20?
Autor: Kolega (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-06-23 20:53

Sw. Pawel pisze ze zostal wziety do trzeciego nieba, co oznacza ze jest jakas liczba tych nieb (kregow?) i ze czyms sie charakteryzuja. Byc moze chodzi o swietosc. Ojcowie pustyni mowili ze swietosc polega na "posiadaniu" Ducha Swietego w swoim sercu i ze jest On w roznym stopniu obecny u ludzi - u jednych wiecej u innych mniej. Osoby ktorym Bog przy ich wspolpracy udzielil wiekszej swietosci - beda blizej Boga (tzw. wielcy) a ci z mniejsza swietoscia beda dalej (tzw. mali). Tak to rozumiem.

 Re: Jak rozumieć Mt 5, 17-20?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-06-24 10:56

Kolego,
"Wzięty do trzeciego nieba"...

Św. Paweł pisze to co pisze, według własnych rozważań, które można przyjąć lub można też odrzucić. Na pewno o wszystkim dowiemy się dokładnie, jak już będziemy po tamtej stronie nowego życia, czyli po śmierci ciała. Nasze dywagacje niczego nie wnoszą, są jedynie przypuszczeniami.

W innym miejscu pisze:
"Teraz widzimy jakby w zwierciadle niejasno: wtedy zaś [ujrzymy] twarzą w twarz. Teraz poznaję po części, wtedy zaś będę poznawał tak, jak sam zostałem poznany".
1 Kor 13,12

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: